Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért versenyeznek az anyukák...

Miért versenyeznek az anyukák egymással, hogy mennyivel fejlettebb az ő gyereke, mint a másiké? Mit jelent az nekik?

Figyelt kérdés

Sokszor tapasztalni, bizonyos dolgoknak amit átlagosan leírnak a szakkönyvek, hogy a gyermeknek egynnyi és ennyi időre ez szokják meg, ilyen fejlettek és stb. versenyzés tárgya az anyukáknál. És akinek a gyereke meg későn érik az meg szerencsétlen, nem jól nevel, meg stb.

Tényleg számít hogy ki milyen gyorsan fejlődik alkalmaszkodik, vagy csak a világi elvárás nyomása befolyásolja őket?


2009. júl. 23. 08:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem versenyeznek, csak simán elmondja mindneki,"mit tud" az övé. Ez így természetes, ez anyukák között állandó téma volt, van, és lesz. :)
2009. júl. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%

Szia!

Nem tudom, hogy miért versenyeznek, de én is azt tapasztaltam, hogy egyes anyukák olyan földön túli örömmel, dicsekvéssel, hangsúllyal tudja mondani, hogy az én babám ennyi idősen ..... csinált, hogy az ember zsebében kinyílik a bicska.

Az enyém már 10 hónaposan ment, amikor erre irányul a kérdés, akkor mindig hozzáteszem, hogy nekünk ez volt hamar, másnak a foga jött előbb, megint más pedig X. hónaposan már "beszél". Csak néha úgy jön ki, mintha magyarázkodnék, pedig csak egyszerűen nem szeretném ha a beszélgetőtárs úgy érezné, hogy ettől az én babám többet ér, jobban fejlett, mint az övé.

2009. júl. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Te anyuka vagy? Ha igen, akkor te is beszélgetsz más anyukákkal, és mi lenne más a beszédtéma, minthogy mennyi idős a gyerek és innentől kezdve indul a lavina. Én sosem éreztem, hogy akivel beszélgetek az versengene. Ezek csupán infók. Az viszont tény, hogy magamban "chekkolom", hogy ehhez képest az én gyerekem mit, mikor és hogy csinált. Egyszerű "birka-effektus"...:)
2009. júl. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen anyuka vagyok, de nagyon ritkán beszélek a lányom fejlődéséről. Csak ha kérdezik. Bár igaz itt a netten arctalanul könnyebben megy a dolog, mert kibökhetem. :)De mindig vigyázzni próbálok arra, hogy ne sérsen meg mást ha neki ez épp fontos.
2009. júl. 24. 13:01
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet lepontozni!

Igen!

PL:már 4 fogunk van,megfogjuk a csörgöt stb...

Az első gyerekem csípőficamos volt.6 hónapos koráig egy szíjba volt belenyomva.Amikor levették,olyan volt,mint egy újszülött.15 hónaposan kezdett el egyedül menni,aki nem tudta,hogy mi a gondja mindig tett megjegyzést.Még nem áll?Nem mászik?

Most nem érdekelnek az ilyen anyukák.Van egy kövér,eleven,de boldog babám.Ja,persze tápszeres,azért ekkora.Megjegyzem,amíg csak anyatejes volt jobban hízott.Eszik ezt is azt is,ja és éjszaka alszik.

Ja,és a csípőficamos lányom kemény sportot űzőtt gyerekkorában versenyszerűen.Hol voltak akkor már a szuper gyerekek?

2009. júl. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Na ez jó. Ez legalább érthető, hogy miért dícsekszik valaki, ha épp nem a normális "skatujában" fejlődik a gyermek, hisz büszke lehet az anya arra ami van és megnyert.


Na de ha valaki azzal jön hogy ja neked még nincs kint a foga, mikor az enyém már blablabla... akkor biztos ez nem jól csináltad, vagy ezt csinál dez tuti módszer afelzárkózásra. Na ettől kapok csak agyrémet a megmérettetésnél.

2009. júl. 24. 13:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!