Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért versenyeznek egymással...

Miért versenyeznek egymással az anyukák? Miért kell mindenben jobbnak lenni?

Figyelt kérdés

Napi szinten összejárogatunk 10-11 anyuka+babák.Sétálni megyünk együtt,egymáshoz eljárogatunk,stb. Az elején olyan jó volt,sose mentem egyedül sétálni,volt kivel megosztani,megbeszélni a tapasztalatokat stb.

Sokan irigyelhetnének,de ne tegyék,már totál kiábrándultam mindegyikükből.Lassan vérre menő versengés folyik,hogy kinek nagyobb a babája,miket tud,kinek vannak jobb cuccai stb.az egyik anyuka már odáig jutott,hogy azt mondta,hogy az ő babája már születése óta forog,és 5 hósan lépeget.Persze tudom,hogy ez nem igaz,ismerem őket,a babáját,de már ennyire nagy a harc.

Sokszor már elkerülöm őket,kifogásokat keresek,hogy egyedül mehessek,mert elegem van az állandó beszólogatásokból.Ráadásul külön-külön ki is beszélik egymást.


Olyan szomorú...azt hittem jó lesz ha együtt nőnek fel ezek a babák,de már tökre csalódtam.Nő és nő közt nincs barátság ugye?Olyan naiv vagyok...ezt mindig elfelejtem.


2010. febr. 5. 20:16
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

A rendes anyukákkal ha sétálok,akkor is mindig felszedjük a villogó anyukákat.Szerintem az a gond,hogy engem csak a baba óta ismernek,ők már ismerték egymást előtte is.Hát majd meglátjuk,majdcsak elnövik ezt az anyukák... :-D


Köszönöm,hogy válaszoltatok.

2010. febr. 5. 20:55
 12/20 A kérdező kommentje:

Azért már megérte,mert jókat mosolyogtam a válaszaitokon!


:-D


Vannak érdekes anyukák,az tuti. :-D

2010. febr. 5. 20:57
 13/20 anonim ***** válasza:
Pihentesd egy kicsit a dolgot. Majd ha már abban a korban lesz a babád, hogy mehettek játszóterezni, úgyis látod, hogy ki az, akivel "játszik", és akkor bepróbálkozhatnál, hátha egy teljesen normális anyukája van a csemetének. Egyedül is lehet jókat sétálni, én pl. kifejezetten szeretek, mert nem kell senkire sem figyelnem, nekem ez igazi kikapcsolódás.
2010. febr. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős a szitu. Nekünk családon belül van a 2 baba, másfél hét van köztük. akárhányszor megjelenik a nagymama, aki történetesen apám "csaja" azt sem tudja mit találjon ki, hogy az ő gyerekük mit csinál. Én meg nagy ívben teszek rá, mert amúgy is biztos forrásból tudom, hogy az a gyerek hírből nem csinál olyanokat, amit a nagyanyja mond. Csak egy példa: 2 és fél hónaposan mondja, hogy 'anya' :D Nevetséges.

Én amúgy sem foglalkozom senkivel, tudom, hogy a gyerekem megfelelő ütemben fejlődik, jó ruhái vannak és a saját nevelési módszerem is jónak látszik és mindezt totál segítség nélkül csinálom. Attól, hogy én nem adok mandarint a gyereknek és nem itatom meg húslevessel 3 és fél hónaposan, mint a "mostohatesómék", attól nem hiszem, hogy el lenne maradva.

Szerintem válj le a csapattól és, ha kíváncsiak a miértre nyugodtan mondd meg, hogy azért, mert neked nem fér bele, hogy ők fúrják egymást és versenyeznek. Amúgy tuti, hogy téged is kibeszélnek, jobb ebből kimaradni! :(

2010. febr. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Na én ezért nem sétálok senkivel,mert ugyanez lenne.

A nők ilyenek.

Nekem is a szomszédom ˝verseng˝˝elég az a pályán.

2010. febr. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Hát igen,igazad lehet,biztosan jobb lesz nyáron.Talán csak én is borúsabbnak látom most a dolgot.Van mikor lepereg,van mikor kifejezetten rágom magam ezen.Ma kijött első fogunk még csak 18-án lesz 6 hós,de el sem merem mondani senkinek,nehogy megkövezzenek :-D


Tényleg nagyon köszönöm,és azt is,hogy rátok mindig lehet számítani :-D

Néha jobb is ez a névtelenség.

2010. febr. 5. 21:03
 17/20 A kérdező kommentje:

Húúú...akkor kaptok ti is rendesen.Az én lányom sajnos elég beteges,mindig van valami,de ők még az orvosi diagnosztikát is megcáfolják.

Meg én vagyok a legfiatalabb köztük,de segítség nélkül,külön,a többiek,30-asok pedig szülőkkel,mamával,segítséggel.De mégis mindig én vagyok az szerintük,akinek semmi dolga.Nem értem...pedig jó lett volna

2010. febr. 5. 21:09
 18/20 anonim ***** válasza:

Szerintem ne foglalkozz velük, ha unatkozol és társaságra vágysz inkább a netes fórumokat böngészd.

Sok "infantilis" kismama nem tudja, hogy merre hány méter.

Pl. nálunk a családban is volt ilyen okostojás, az agyamra ment annak idején mikor meglett a babája.

Most 9 éves a gyereke és azt mondta a dédije, hogy az iskolában is mindenből példás, hogy jobb lenne ha inkább átlagos lenne. Szerintem meg egyszerűen csak bazárimajmot neveltek belőle, és mivel egyke gyerek jól el is van kapatva. Viselkedni pl. egyáltalán nem tud, állandóan rá kellett szólnom ha nálunk voltak, mert folyamatosan a kanapén vonaglott, a járólapon csúszkált meg balettozott, és féltem, hogy összetöri magát. Persze ezt is azért mert az anyja folyamatosan szerepeltette szerencsétlent.


Most nekem van babám, de szerencsére elég határozott vagyok, nem engedek beleszólni senkinek sem, hogy mit hogy csináljak, pedig az anyósom is már pedzegeti, hogy a másfél hónapos gyerekemet teáztassam meg, a folyadékpótlás miatt. Nem is foglalkozom vele, ameddig van tejcsi azt kap. Mondjuk nem 20 éves vagyok.

Szóval ne aggódj te sem, és a babád miatt sem. Ha kibeszélnek, hát tegyék, attól függetlenül te még úgy csinálhatsz mindent ahogy jónak látod. Ez egy kényes téma, mindenki okosabb és tapasztaltabb akar lenni a másiknál, és persze mindenkinek a saját gyereke a legszebb, legjobban fejlődő, legokosabb stb. Ez így van rendjén.

Jót szoktam derülni némelyik megnyilvánuláson én is, nem kell ezeket a dolgokat magadra venned:-)

2010. febr. 6. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Én a tegnapi 20.43-as vagyok. Erről a barátkozásról jutott eszembe, hogy a fiam (2éves) pl.pont azzal a szomszéd anyukával és kislányával akar barátkozni akiket én nagyon nem bíííííííííírok:))) Ő viszont valamiért igen:)) Nincs mit tenni, jóban kell lenni velük is, nem az a fontos hogy én szeressem őket végülis:)
2010. febr. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Hát igen...teljesen igazad van.
2010. febr. 6. 18:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!