Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most komolyan, hova tart az...

Most komolyan, hova tart az egészségügy?

Figyelt kérdés

Három hónappal előre kaptunk időpontot, akkor 18 hónapos kisfiamnak gasztroenterológiára. Kértünk beutalót a gyermekorvostól, ami csak 3 hónapig érvényes. Azóta 5 alkalommal hívtak fel a kórházból, hogy bocsi, de mégsem jó az időpont, toljuk még egy kicsit. Persze beutalót hozzunk újat, mert lejár. A végén már nem is ahhoz a professzorhoz kaptuk az időpontot, akihez eredetileg kértük. Ma viszont a 6. alkalommal hívtak fel, eldurrant az agyam. Megint toljuk, mert a doktor úr elutazik. Berágtam felhívtam egy magánklinikát, ahol már jövőhéten fogadnak, azonnal elvégzik a vizsgálatokat, és pár nap alatt a kezünkben lesz az eredmény. Persze ez 30.000 Ft-ba fog kerülni, ami nem érdekel, kifizetem, de mi van az olyan családokkal, akik nem tudják kifizetni? Azok várnak, várnak.... Felháborító!

Magán gyermekorvost fogadtunk, a szülésnél fogadott orvosom volt, és mikor ezt megtudják, sokan háborognak, hogy milyen felesleges pénzkidobás, meg nagyzolás. Hát, nem tudom!

Úgy tűnik ebben az országban, csak akkor zökkenőmentes az ellátás, ha megfizeted.


2011. ápr. 26. 13:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

no comment.......

bővebben nem írok semmit, mert az nagyon csúnya lenne

2011. ápr. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Erre csak annyit tudok mondani, hogy anyukámnak sürgősen csípőprotézisre lett volna szüksége, a doki azt mondta, másfél év (!) múlva kerülhet sorra. De ha fizetünk, akár jövőhéten is megoperálja..
2011. ápr. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Az egészségügy egy kalap szar már régóta. Ha belegondolok hogy elvben ilyenek "látnak el" társadalombiztosítás keretein belül, inkább megyek a fizetős magándokihoz.
2011. ápr. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ez így van, ahogy mondod, csak akkor kapsz ellátást ha plusszban fizetsz, nem elég az a több 10ezer Ft amit levonnak a fizetésünkből havonta, ha szükséged van orvosra még adj oda neki egy fél havi fizetést is. Szégyen ami itt van Magyarországon!

Mi is voltunk 16 hónaposan gastroenterologián, mi is több mint 2 hónapra kaptunk időpontot, de legalább nem változgatták folyton. Mondjuk mi nem külön orvoshoz kértük, hogy kerülhessünk, hanem egyszerűen csak a szakrendelésre. Én már ezen is ki voltam bukva, hogy ennyit kell várakozni. Ha esetleg meg valami közbe jön az embernek, időpont előtt mondjuk 2 héttel akkor kezdheted az egészet elölről! Borzasztó!!

Együtt érzek veled:-(

2011. ápr. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Hát, ez az! Aki tud fizetni gyógyul, aki nem, az meg vár a csodára, és izgul, hogy talán nem szúrnak el semmit!

Komolyan olyan dühös vagyok, hogy szétrobban a fejem! És még csak meg sem tudom mondani a magamét úgy igazán, mert az a szegény hölgy, aki hívogat nyilván nincs ráhatással a dolgokra. Most zúdítsam rá a haragom, és szúrjam el az ő napját is?! Nem sok értelme lenne.

2011. ápr. 26. 13:27
 6/14 anonim ***** válasza:
És mi van akkor,ha felhívnak h toljátok el,és te azt mondod,hogy nem,mert nektek ez fontos vizsgálat,egy kisgyerekről van szó,és te meg máskor nem érsz rá?Elhajtanak a fenébe? EGyébként igen,sajnos itt járunk.Nekem párom kótrházban dolgozik,így van némi protkónk,de máskülönben mi is szívtunk volna párszor.Egyszer a rehabon vártunk két órát,úgy,hogy senki nem volt ott csak mi.Fogtam magam,felálltunk,visszakértem a papírjainakt (sírva fakadtam,rossz napjaink voltak akkoriban).Mondtam,hogy át kell ugranunk az út tűloldalára a védőnőhöz,jövünk vissza,max 15 perc (már tanácsadás vége volt).Erre mondták,ogy az nem jó,mert dr.nő már nem lesz itt,mert el kell mennie.Ha nem bőgős hangulatom lett volna,biztos megkérdezem,hogy mégis hogy gondsolják?Várjak egy 8 hónapos gyerekkel két órát,úgy,hogy időpontom volt és nincs itt senki,de negyed óra múlva már nem lesz itt a doki,ha most el kell mennem?
2011. ápr. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

ma 13:26 Köszi, aranyos vagy!

Igazság szerint a gyermekorvos ajánlotta ezt a professzort, és rögtön hozzá címezte a beutalót. Remélem ez a hölgy, akihez megyünk magánba rendes lesz, és alapos, mert ha nem, akkor rettegjen! ;)

2011. ápr. 26. 13:30
 8/14 anonim ***** válasza:

Igen, erre mondom én azt, hogy ma már csak a gazdagoknak jár az egészség. Ők még meg tudják fizetni. A szegények meg haljanak meg.

Szomorú, hogy ezt csinálják. És még szomorúbb, hogy nem csak velünk felnőttekkel, hanem még a kicsikkel is.

2011. ápr. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

"És mi van akkor,ha felhívnak h toljátok el,és te azt mondod,hogy nem,mert nektek ez fontos vizsgálat,egy kisgyerekről van szó,és te meg máskor nem érsz rá?Elhajtanak a fenébe?"


El bizony! Simán mondták, hogy nem tudnak mit tenni, vagy elfogadom az új időpontot, vagy nincs mit tenni. Persze távolabbi időpontokat tudnak adni dögivel, de az ember nyilván szeretne gyorsan eredményhez jutni.

2011. ápr. 26. 13:33
 10/14 anonim ***** válasza:
Felháborító egyébként.De hát sztem nem véletlenül van ez így "kitalálva".Legalább nem kell nyugdíjat fizetni az embereknek, mehetnek a makkosba. (itt nyilván nem a gyerekekre gondolok)
2011. ápr. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!