Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Él valaki Angliában? Milyen...

Manió kérdése:

Él valaki Angliában? Milyen tapasztalatotok van a midwife-al, a GP-vel, illetve a health visitor-ral kapcsolatban? Milyen az itteni baba egészségügy?

Figyelt kérdés
Mi itt élünk, 3,5hónapos a kislányunk, és még csak egyszer jött ki a HV, mondjuk nincs is szükségem rá. Terhességem 7.hónapjáig jártam itt midwife-hoz, de otthon szültem, de már visszajöttünk, mert a párom itt dolgozik.
2009. máj. 13. 20:37
 1/7 Nikcsi ***** válasza:
100%

Szia!


En itt elek mar 4 eve es itt is szultem.

Nekem semmi problemam nem volt meg eddig. Mikor szultem, a korhaz egy alom volt, mikor hazajottunk masnap jott a midwife, aztan az 5., 10. napon. Kesobb ra egy hetre a health visitor, majd egy het mulva ujra. Utana 3.5 honaposan jott meg a midwife. A GP-nel minden heten penteken van merlegeles amit health visitorok csinalnak, barmilyen problemaval lehet hozzajuk fordulni. Pl. nekunk irtak fel furdetokremet, stb. amit ugye ingyen kapunk a gyerek 1 eves koraig. De tajekoztatnak mindenrol ami erdekel. En pl. kerdeztem hogy milyen baba-mama foglalkozasok vannak a kornyeken, es ra 3 napra kaptam egy csomo prospektust mindenfele programokrol.

Szoval nekem nincs problemam egyaltalan. A GP-m a gyerek orvosa is.

Ha van meg kerdesed, szivesen valaszolok.

2009. máj. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is hasonlo tapasztalataim vannak, mint az elso valaszolonak.

A szulessel es a korhazban toltott alig tiz oraval semmi gond nem volt, rendesek voltak es szep volt a kornyezet. Masnap jott a midwife es meg haromszor volt itt az elso ket hetben. Ot kovette ket nap szunettel a health visitor, aki szinten normalis volt. Nem volt tul sok, ha erted mire gondolok, tehat arrol beszelt, amirol fontos volt, arra valaszolt, amit kerdeztem. Hat honapos a fiam, azota sem volt itt. Merlegeles a mi kornyekunkon ugy mukodik, hogy vagy a gp rendeloben levo midwifehoz vihetem el keddenkent a babat, akihez terhesgondozasra is jartam, illetve meghatarozott idokozonkent kell mennunk a kozponti rendelobe, ahol a health visitor meri, majd tanacsadas van, az itteni latogatashoz hasonlo hangvetelu. A gp-s merlegeles nalunk nem igazan mukodik jol, mert heti egy napban van ugye csak midwife, delelott a terhesek jarnak es delutan ket oran at mehetnek a babak. Idopontot kell kerni, viszont annyian tartoznak ehhez a rendelohoz, hogy kb egy honappal kesobbre tudnak csak mindig idopontot kinalni.

A health visitorokhoz eleinte negy hetente kellett menni, szinten idopontra, ez ment harom es fel hos koraig, azutan ot honaposan kellett volna (akkor mi epp nyaraltunk), a kovetkezo alkalom het honaposan lesz. Tovabb nem tudom.

A gp-rol sok velemenyem nincs, ket eve tartozom hozza, de eddig haromszor talalkoztam vele, ketszer a terhesseg alatti formalitasok miatt, egyszer meg szules utan, amnikor fogamzasgatlot irt.

A vedooltas szinten a gp rendeloben van, a nurse adja be a szurit. Kiveve a bcg-t, azt a health visitor adta, vert pedig a midwife vett az elso heten a fiamtol.

2009. máj. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Nikcsi ***** válasza:

hmmm nekunk nem is volt bcg. Kedves masodik valaszolo, neked kulfoldi a parod vagy magyar?

Az elso voltam.

2009. máj. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Mi a szurikért hazautazunk, mivel a bcg-t is és az első oltását is otthon kapta meg, és nem akartam keverni, gondoltam ezzel nem jó játszani, viszont mivel már nem jár neki több, nem is fogunk hazamenni, de azért szeretném ha látná néha valaki hozzáértő is, és legalább havonta meg lenne mérve.

Egyébként mi Northamptonshireben, Wellingboroughban élünk.

2009. máj. 13. 21:35
 5/7 anonim ***** válasza:

A masodik valaszolo vagyok. Magyar a ferjem is. Miert kerdezed?

Egyebkent nem lepodok meg, hogy ti nem kaptatok bcg-t. A kisgyeres ismeroseim donto tobbsege nem kapott. Azt mondtak, hogy ez a keruleti nhs-tol fugg, annak fugvenyeben adnak hcg-t, hogy az adott teruleten mekkora a kockazat.

A baratnom kb fel oranyira lakik innen es ok mar nem kaptak, pontosabban fizetniuk kellett volna erte.

2009. máj. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Nikcsi ***** válasza:
Azert kerdezem, mert altalaban a veszelyeztetebb orszagbol szarmazo szulok automatikusan kapnak, de ezt nem tudtam hogy varos is valogatja. Nekunk fel sem ajanlottak, no mindegy. :)
2009. máj. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, szamit. Csak magyar szulok miatt tenyleg nem adnak. A baratnom is meselte, hogy amikor o kerte, akkor elorantottak neki egy papirt es mondtak, hogy ingyen nem kaphat a baba, mert Magyarorszag nincs rajta a veszelyeztetettsegi listan, ok pedig mindketten magyarok. Anyuka pedig vadul magyarazta, hogy barmennyire nincs rajta a listan, Magyarorszagon megis minden gyerek kap, ezzel sem ment semmire.
2009. máj. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!