Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen betegségeket szűrnek...

Milyen betegségeket szűrnek újszülöttkorban? Pl. Mukoviszcidózist is?

Figyelt kérdés
2009. márc. 5. 21:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hirtelen rákerestem a neten, mert nem tudtam mi ez, de azt írján, génbetegség. Akkor ezt nem terhesség előtt kelltt volna tisztázni egy genetikussal?

Pontosan nem tudom mit néznek, de ortopéd biztos megnézi, és egy belgyógyászati-emésztési vizsgálatot is csinálnak vérvételből, erről adnak is tájékoztatót.

Ha terhességi cukrod volt, akkor legalább 2x a babán is néznek vércukrot, és ha a vércsoportod -, akkor megállapítják a baba vércsoportját.

Másról nem tájékoztattak.

2009. márc. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja, azt elfelejtettem, hogy egy gyerekorvos is megnzi még bent a kórházban a 2., vagy 3. napon.
2009. márc. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt tételesen meg vannak melyek azok az anyagcsere betegségek, amikre szűrnek. Ezenkívül szűrnek még fejlődési rendellenességekre is. Genetikai betegségekre tudtommal csak akkor ha van előzmény.

2009. márc. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! 4 betegséget anyagcserebetegséget szűrnek országosan kötelezően újszülöttkorban: veleszületett hypothyreosist, phenylketonuriát, galactosaemiát, biotidinase deffektust. Mucoviscidosist csak klinikailag gyanus esetekben vagy családi előfordulás esetén, sajnos tudtommal automatikusan nem szűrik még.
2009. márc. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Egyik ismerősömnek mondta az orvosa,hogy már azt is szűrik mostanában, ezért kérdeztem, tudtok-e erről valamit. Na majd megkérdezem én is a gyerekorvosunkat. Köszi a válaszokat.
2009. márc. 6. 19:51
 6/6 anonim válasza:
terhesség tervezésekor kellett volna utána járni. de ha a gyerek megszületik, úgyis kiderül előbb utóbb. (tudom, ez nem vigasztalja azt a szülőt, akinek beteg a gyereke. nekem is 14 évet kellett erre várnom, hogy megállapítsák). nem tudom pontosan, hogy alapból megnézik-e manapság, vagy csak ha jelek utalnak rá. de akkor biztos. különben ha a gyerek homlokát megnyalod, érzed azt, ha nagyon sós. ez is egy jel...
2010. okt. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!