Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3,5hós babának főzelék? Hogyan?

3,5hós babának főzelék? Hogyan?

Figyelt kérdés

már 3hós korától hozzátáplálunk, mert félóránként üvöltött tápszeréért, és hiába cseréltük másmilyenre.

Hallottam hogy ennyi idősen csinálhatok már neki krumpli főzeléket, de hogyan készítsem el?

Már ettünk almát, banánt, barackot, sütőtököt.

És tejpépet adhatok neki?Bébiételt azt-mondta a doki nyugodtan adhatom azt ami 4hós kortól van, akkor tejpépet is?


2011. ápr. 21. 20:42
 1/10 anonim ***** válasza:

Tudom nem ezt várod, de nagyon furcsa, hogy ennyi idősen hozzátápiztok már..

Mennyi tápszert iszik meg 1 nap???


Válaszom:

krupli megfőz, összeturmixolod, és egy kis tápszerrel felhígítod, ennyi így elsőre.

Szerintem rízspép mehet, azt a dokival irasd fel, Milupa vaníliás rízspép, nagyon fincsi amúgy...

A tejpéppel én várnék...

2011. ápr. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
A főzelékeket picit sózva főzd meg és habard be. De jó úgy is,ha a krumpliból,zöldségből kiveszel egy keveset,összetöröd és azzal sűríted be a többit. Tejpépet szintén adhatsz neki.
2011. ápr. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A meghámozott, megmosott krumplit felkockázod, kevés vízben puhára főzöd, majd botmixerrel pürésíted.Ha nem lesz gondja vele, mehet majd fele-fele répával, sütőtökkel, cukkínivel.
2011. ápr. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát én még se nem sóznék se nem habarnék egy 3,5 hós babának!

Krumplit megfőzöd vízben,turmixolod majd tápszerrel kevered!

2011. ápr. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

mit jelent, hogy felorankent uvoltott tapszerert? adtal neki eleget? nem hasfajos inkabb?

nem azert kerdem, mert zavarna, hogy hozzataplalod, inkabb csak furcsallom...

en nem habarnek es soznek 3,5 hos babanak, a krumplit meg ,megfoznem es osszetornem

2011. ápr. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A Sinlac jobban laktat,4 hós kortól lehet neki adni.Ez rizs és szentjánoskenyérmag alapú tejpép,nem tejalapú.Jól gyarapodnak tőle a babák,és főzelékhez-gyümölcshöz is keverhető.Finom és allergénszegény.Receptre felírják úgy 1500 ft körül van,asszem 600 gr-os(több gr mint a többi tejpép).
2011. ápr. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
kedves kerdezo! tudom min mehettel keresztul, mert mi is vegigcsinaltuk. adtunk neki eleget, es igy is uvoltott a kajaert!!!! az orvosom azt mondta nehogy tejet valtsunk! hat egy ejjel megunta es azt mondtam holnap ami eloszor a kezembe akad azt kapja. nekunk sikerult megtalalni a megfelelot. mi csak most leszunk 3 hosak, de en meg varok a hozzatapival. szoval szerintem fozd meg es tord ossze a krumplit. ne tegy neki bele semmit. nincs meg ra szuksege. ez az en velemenyem. minden jot nektek!!
2011. ápr. 22. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

150et eszik, vagy 180at, mikor hogy.

nem hasfájás eggyáltalán,

2011. ápr. 22. 08:55
 9/10 anonim ***** válasza:

Mi is 3 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, tápszeres a kisfiam.

Egy közepes nagyságú krumplit meghámoztam, felkockáztam, megfőztem. Só nélkül. Mivel magában nem szerette (tápszerrel sem), azért egy almát szintén meghámoztam, felkockáztam, összeturmixoltam egy kis almalével vagy sima felfőzött vízzel. Na úgy már nagyon bejött neki.:) Rakhatsz mellé sütőtököt is, az enyém nagyon szerette úgy is. Később jöhet hozzá a sárgarépa is.

Ha a doki azt mondta, akkor adhatod a tejpépet is. Mi ugyan kivártuk a 4 hónapot, de én is az orvosra és a védőnőre hallgattam.

A hozzátáplálás óta sokkal jobb az emésztése is.

2011. ápr. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2011. ápr. 22. 10:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!