Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amikor azt irjátok fözelék,...

Amikor azt irjátok fözelék, azt, hogy kell elképzelni (megfőzni) egy 7 hónapos babának? Mit kell bele tenni, hogy attól főzelék legyen?

Figyelt kérdés
2010. nov. 21. 17:24
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
hiszen olajat, lisztet még nem szabad
2010. nov. 21. 17:44
 2/11 anonim ***** válasza:
vízben megpárolsz mindent, pl répát, krumplit, összeturmixolod és kész a főzelék:) a főzeléket 7 hósnak krumplival szokták sűríteni, de pl a répát adhatod csak magában is, azt is főzeléknek nevezzük. vagy almát megpárolsz vízben, turmix, az is almapépes főzi....így
2010. nov. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Főzelék nálunk: ízesített vízben főtt zöldség, estelge hússal, pürésítve.

Ízesítés alatt 7 hónaposan egy pici csipet sót, petrezselymet, kaprot, natúr vega mixet értek.

2010. nov. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
1 tk olajat tehetsz bele nyugodtan, hogy a zsírban oldódó vitaminok is felszívódjanak.
2010. nov. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
jaaaaaaaaaaaaaaaa, hát akkor jó! akkor mit kesergek, hogy nem eszik a babánk, hiszen ilyeneket már evett, csak nem tudtam, hogy a "babavilágban" ez már fözeléknek minösül.Köszönöm válaszaitokat, kuncogok magamon és megkönnyebültem. Kellemes estét!
2010. nov. 21. 17:48
 6/11 anonim ***** válasza:
Vízben megfőzöm a zöldségeket, húst pici sóval. Összeturmixolom, ha szükséges, hígítom főzőlével. Én már egy pici olajat is teszek bele, hiszen az üveges bébiételekben is van.
2010. nov. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Lisztet is lehet már neki adni.Bevezetni 4-6 hó körül "kell".

Én ilyenkor már ha magunknak csináltam főzeléket(berántva),abból evett,csak turmixoltam és kevesebb sót tettem bele.

Ha csak neki csináltam,akkor krumplival sűrítettem.

Zöldfűszereket is ehet már.

2010. nov. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7 hónapos baba kaphat olajat és lisztet s természetesen, ha az olaj pl. a végén kerül bele és oliva, akkor kimondottan jó neki, kellene is adni minden babának... Nálunk a doki mindig rakat mindenbe, mert a zsirban oldódó vitaminokhoz csak igy tud hozzájutni. Persze gondolom hő hatására kampec, ezért a kész kajába tegyél picit.
2010. nov. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Olajat már lehet 1 kiskanállal tányéronként. Liszt pedig: búzaliszt helyett használj rizslisztet, az nem allergizál.
2010. nov. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ezek szerint nem követitek a tudomány fejlődését, ugyanis az elmúlt években EGYÉRTELMŰEN bizonyitották, hogy a lisztérzékenység kialakulását NEM befolyásolja, hogy a gyerek 4 hónaposan, vagy 1 évesen találkozik először a liszttel. Ezért jelenleg gyakorlatilag AJÁNJÁK a liszt bevezetését akár 4 hónaposan, de 6 hónaposan mindenképp.

Pár évvel ezelőtt még a minél későbbi bevezetés mellett kardoskodtak a dokik, de még az én dokim is váltott az elmúlt 1-2 évben a szövegében, pedig ő tényleg szigorú az allergiázáló ételekkel kapcsolatban.


Ezért irtam, hogy 7 hónaposan már bőven ehet lisztet.

2010. nov. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!