Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fürdethetem ekcémás babámat...

Fürdethetem ekcémás babámat néha egy kicsit tovább 2 percnél?

Figyelt kérdés
Vettünk szűrőt a kád zuhanyzójához. Nem túl súlyos az ekcémája. Pici piros pöttyök vannak időnként a pocakján. 5 hónapos.
2009. márc. 4. 20:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

óóóó láttad volna a mi bőrünket. ha elönti az ekcéma az egész teste olyan. de persze fürdik ő akár 15 percet is nem a viztől jön az csak szárítja de ha után jól hidratálod a bőrét akkor fürödhet Ő is tovább:-)

ui: mi a heim pálban is feküdtünk 3 napot de szépen rendbe jött neki.

2009. márc. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én 3.5 éves fiamnak másfél éve kezdődött hogy a könyökhajlatában előjöttek ekcémás területek. borzalmasan kivakarta néha. A bőrgyógyászaton azt mondták hogy kerüljük a reklámozott hű de szuper és allergiamentes fürdetőket,és használjunk gyógyszertári fürdetőkrémet,és persze kerüljük a hosszas pancsolásokat. Na most ezt a legnehezebb beadni egy ilyen koru gyereknek amikor imád fürcsizni. persze kaptunk egy tök jó krémet, amit ha látom hogy érdesedik a felület bekenem és már másnapra eltünik. így igen is heti egy két hosszabb pancsolást megengedünk neki:D A krém neve:locoid lipocream 0,1% ezt csak is receptre adják és nem tudom van e életkorhoz kötve. Nekünk tökéletesen bevált és maximálisan elégedett vagyok vele így is hogy bevállalunk egy két fürcsit. kérdezz rá a dokidnál hogy nektek ajánlja e... Remélem sikerül nektek is megtalálni a gyógyírt mert hát az a fránya fürcsi isteni tud lenni...:D
2009. márc. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
mi még picik vagyunk,(5 hó) de sajnos nekünk is előjött,és hát a mi bébink is imád fürdeni. mi a gyógyszertári fürdetőkrémből jó sokat beleteszünk a fürdővízbe,szinte egész fehér lesz a víz,és abban fürdetjük,ha pancsol és jókedvű akár 20-25 percet is. Utána persze olajozzuk + ha érdes a bőre akkor a felírt krémmel krémezzük. Már 1 hónapja nem jött így elő az ekcémája- igaz,3 hetente elfogy vagy 5-6 tubus fürdetőkrém
2009. márc. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is ekcémás a kisfiam. Ráadásul elég jól...

Nekünk nem mondta a bőrdoki, hogy mennyit szabad fürdetni.

Írt fel fürdetőkrémet, és fürcsi előtt azzal bekenem, és kb. 10 percet fürdőzik. Maradna tovább is, de elhűl a víz.

Valamint írt fel rázókencét is, plusz egy ekcémára való gyógyszertárban kikevert krémet, valamint az Advantan krémet. Eddig csak a sima gyógyszertárit használtuk, ha szükség volt rá. De ez kb. havi 3 alkalom. A rázót és az Advantant még nem használtuk.

Gondolom ti is kaptatok krémeket, fürdetőt.

Ekcémás baba vizébe nem szabad habfürdőt és egyebeket tenni. Gondolok itt a Johnson, Gabi, és egyéb termékekre

2009. márc. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én amikor kijött az ekcéma úgy fürdettem, hogy mielőtt betettem a vízbe átkentem bertolli olivaolajjal, így a víz nem szárította. A tusit csak a végén kentem rá, hogy addig az olajat nem mossam le. Kb 25-30 percet fürdik.
2009. márc. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Milyen fűrdőkrémet használtok? A kicsi ekcámája nem olyan dúrva. Inkább csak a hasán van.
2009. márc. 5. 09:24
 7/12 anonim ***** válasza:
a pontos neve nem tudom mi,mert elég ha így kéred a patikában hogy általuk kikevert fürdetőkrém...vagy akár a gyerekorvos is felírja ugy valamivel olcsobb,bár az én tapasztalatom szerint recept nélkül is olcsobb mint a márkás kencék...azért jegyezd meg hogy ekcémás a kicsi bőre,bár szerintem az összetevőket ez nem befolyásolja. sajnos a törpiknél elég gyakori az ekcéma,én már hallottam olyat is hogy a táplálkozással kordában lehet tartani,de mi van ha egyébként se mindenevő gyerköcnek még minimalizálod a kajáját...elég jók ezek a kencék,és ugy látom a hozzászólokból hogy be is válnak majdnem mindenkinél...
2009. márc. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Az a bizonyos gyógyszertári fürdető nekünk is van. Én nem tapasztaltam ,hogy olyan jó lenne a kicsinél.Nagyon bízom benne ,hogy kinövik ezek a kis mókuskák az ekcémát. Én még nem jöttem rá mire lehet érzékeny a kicsi bőre. Neked sikerült?
2009. márc. 5. 10:13
 9/12 anonim ***** válasza:
én vagyok az,aki belekeveri a fürdővízébe a gyógyszertári fürdetőkrémet. Ez előre gyártott krém: urguentum hydrophilicum nonionicum (naturland)
2009. márc. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
én az első vagyok nekünk vettek ugyan allergiára vért de egy éves kor alatt úgyse mutat semmi érdemlegeset. én már mindent lezongoráztam de nem tudom mire allergiás. ez van. remélem kinövi!:-)
2009. márc. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!