Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fürdethetem őket együtt?

Fürdethetem őket együtt?

Figyelt kérdés
Van egy 7 évesem és egy 3 hónaposom,a picinek van ilyen kádba tehető fekvőkéje(nem tudom minek hívják).Eddig nem mertem őket együtt fürdetni,de nem lenne mindegy hogy egy vagy két kád vizet kell eresztenem.No meg nagyon jó lenne,ha lehetne,mert akkor nem kéne két felé szakadnom,egyik másik fürdésénél.Apuka este dolgozik még javában,Ő sajnos nem tud nekem ebben segíteni.Fürödhetnek már együtt vagy várjak még ezzel?
2011. jún. 1. 13:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Én a 3 hónapost még nem merném a nagyobbal együtt fürdetni, de a vizét fel lehetne használni fürdés után a nagyobbnak is :) Neki biztos nem lesz tőle semmi baja :)
2011. jún. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én várnék, míg legalább megtanul ülni a kicsi.

A kicsi még úgysem fürdik sokáig, meg nem is igazán koszos ő még, így előbb megfürdetném a kicsit, aztán engednék a vízhez egy kis meleg vizet és mehet a nagy. Míg elintézem a kicsi körüli teendőket (öltöztetés, pelenkázás, etetés), addig a nagy meg tud fürdeni, aztán mehet az alvás.

2011. jún. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A nagy azért biztosan elég piszkos szokott lenni, ezért én úgy csinálnám, hogy őt előtte gyorsan lezuhanyoznám, a koszos testrészeit megmosnám szappannal (kéz, arc, láb, popsi) és utána mehetnének együtt pancsolni :)


Amúgy nekünk olyan kiskádunk volt, amit a nagyra lehetett tenni, így a fiaim együtt pancsoltak, csak külön vízben. Amikor már stabilan tudott ülni a kicsi, akkor ültettük be a nagy mellé. Most már 1,5 éves a kicsi is és esténként bizony úszik a fürdő :))))

2011. jún. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bár nálunk kisebb a korkülönbség, a pici 7 hós, a nagy 2,5 éves, de ők együtt fürdenek a pici 2 hós korától.

Ha nagyon homokos a nagy, akkor őt előbb lezuhanyzom gyorsan.

Szintén ilyen belefekvős bigyónk van, aminek én sem tudom a nevét, abban fekszik a pici, a nagy meg ül/áll mellette.

2011. jún. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is 7éves a nagy,és én is akkor fürdettem őket együtt amikor a kicsi már biztonságosan ült egyedül.De átérzem,mert mostanában én is egyedül vagyok fürdetéskor és nehéz bizony,úgyhogy a helyedbe én is agyalnék valami ötleten.Azért egy próbát megér,legfeljebb ha nem jött össze vársz még ezzel.
2011. jún. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Miért ne fürdethetnéd együtt őket? Mondjuk ha a homokozóból szedted ki előtte, akkor tényleg előbb lezuhanyoztatnám a nagyot, de amúgy? Nekem van egy 7 hetes babám, egy 20 hónapos nagyfiam és egy 34 hónapos nagylányom, és együtt fürdenek.
2011. jún. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!