Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyakorló anyukák: mi a vélemén...

Gyakorló anyukák: mi a véleményetek a pelenkázó-fürdető szekrényről?

Figyelt kérdés

Ilyenekre gondolok:

[link]


Nem túl keskeny? Egyáltalán praktikus, hogy ahová a gyermeket fekteted majd fürdés után, fel van hajtva?

Kényelmesebb leereszteni a vizet egy vödörbe, mint kivinni a kádat?

Fontos: ha egyedül fürdetek majd, kényelmes lesz?


2011. ápr. 16. 20:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

magánvéleményem szerint pénzkidobás az ilyen cuccokra költeni. 1. kb 2órásan képesek bárhonnan bármikor leesni, ergo nem teszem magasra. 2. max félévig használod, mert utána már a saját kádadban fog fürödni.

ami nekem volt (mindkettőnél) egyszerű kiskád, amiből kiönteni kellett avizet. Hibátlanul teljesítette a feladatát.

igaz ma már nagyok 4éves és egy 16hós, de együtt fürdenek és nagyon élvezik!

sok-sok dolog van, amit ma már nem vennék meg, de az első baba mindig tanulópémz. ha telik rá, akkor miért ne? nekünk nem tellett, de nem is kellett! :)

2011. ápr. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

szia!


na ezt nem venném meg. nekem olyan van, ami állvány, alján polccal, a kád része leereszthető,úgy van kialakítva, hogy az újszülöttet is megtartja, a kisfiamat 1 éves koráig abba fürdettem, a teteje pelenkázó volt, amit egy mozdolattal le ill. fel lehetett patentolni és az egész összecsukható. imádtam szuper és kb.22 ezer ft volt akkor. most nem tudom de ha érdekel utána nézek

nekem kényelmes volt, mert csigalépcsős a házunk, egyedül kínlódtam volna a vízzel.

2011. ápr. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

megkerestem neked, remélem segít


neobaby.hu neonato rimini plus csak más színű volt az az évi dizájn az ára ugyanannyi

2011. ápr. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Kérdező vagyok, köszönöm az eddigi válaszokat.

Nekünk nincs kádunk, csak zuhanyfülkénk van, és valószínűleg nem költözünk pár évig.

Nem nehezíti a fürdetést, hogy le kell hajtani a tetejét, mialatt kiveszed a babát a kádból?

A belinkelt szekrény nem túl keskeny?

2011. ápr. 16. 20:30
 5/15 anonim ***** válasza:

huuh abban van a kád is??Szerintem elég komplikált....nekünk nem volt pénzünk ilyenekre, de nem is bánom, mondjuk ezzel egyedül nem is boldogultam volna.

Nekünk egy sima ikeás kiskádunk van, ami már pici, 6 hónapos a fiam.Azt várom, hogy üljön, akkor a kiskád a zuhanytálcába kerül, ott fog ülve fürcsizni(albérlet, nincs kádunk)

Amúgy meg az ágyon pelenkázok egy alátéttel, annyira mocorog, hogy nem is merném máshol tisztába tenni...jó középre teszem, ha átfordúl akkor sincs gond.

Szóva Te döntésed, de szerintem id sok pénz érte, annyira nem fogod kihasználni.


És hogy a kérdéseidre is válaszoljak:

Lehet hogy túl keskeny lesz, mikor nagyobb a pici.

Nem praktikus szerintem, gondolj bele, egyszerűbb a kád mellett lévő, előre leterített türcsire fektetned a babád, mint a vízből kiemelve valahogy rátenni a türcsit(nem tudom hogy, hiszen 2 kézzel fogod)aztán lehajtani a pelenkázót, és rátenni a babát....

Nem kényelmesebb, ráadásul mi van ha valami úton-módon nem megy ki az összes víz a vödörbe, ott fogsz vele szerencsétlenkedni, mikor már pihenhetnél, mert végre elaludt a picid.

Szóval, ha egyedül fürdetsz maradj a legegyszerűbb változatnál:kiskád a szobában, valahol a pelenkázóhoz közel, aztán majd kiviszed a vizet, ha végeztél mindennnel.


De ez csak az én véleményem, remélem kimerítően válaszoltam:)

2011. ápr. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, most olvasom a kommented.NEkünk sincs kádunk ahogy írtam, mi a szobában egy stabil asztalon fürdetünk, oda tesszük a kádat, nem kell hajolni, de jó a kád állvány is.

Ha tud ülni, akkor a kádat betesszük amjd a fülkébe:)

2011. ápr. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
én általában az ágyra tettem le, a pelenkázó részt inkább csak pelenkázásra használtam. de a kifogóba tett babát egy kézzel a mellkasodhoz fogva meg tudod tartani a másik kezeddel meg egy mp alatt felemeled.ha letetted a kicsit ráérsz rögzíteni, mert nem borul át. én a gyerekszobába állítottam fel, nappal pelenkázam, este fürdettem rajta. pár nap alatt megszoktam. ja mikor a férjem nem volt, nem féltem fürdetni, mert nagyon jó a kialakítása. és nem keskeny normál pelenkázószivacs a teteje
2011. ápr. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nekünk ilyen van, de a pelenkázó részét soha nem használtuk, mert valóban túl komlikált fürdés közben használni. De egy sima pelenkázás is kényelmetlen rajta, mivel nekünk a fal mellé van állítva a szekrény és így a fal mellett állva kellene pelenkázni rajta. A benne lévő kád is pici, a babám 5 hósan már nem fért el benne, a hajmosás kész tortúra volt, mert a már nem tudtam rendesen hátradönteni benne. Úgyhogy nem tartom praktikusnak.

Nekünk is zuhanytálcánk van csak, ezért vettünk egy nagyméretű kádat állvánnyal, ez elég lesz amíg zuhanyozni is tud már. Valamint most készülünk venni egy sima pelenkázóállványt, Ikeásat. Eddig a kiságyra tehető pelenkázót használtuk, de lassan már le kell vennünk, mert a fiam lerámol róla. :)

2011. ápr. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

[link]


Nekünk ilyen van. Azért választottam, mert komód nekem nem kell, mert van, és el sem férne mégegy a szobában, ennek az állványnak meg kifordítható a kád része, szóval nem kell a babát kézben tartani, amíg lecsukod a pelenkázót, egyből teheted oda. Hosszában nem sok helywet foglal, ha meg fürdetek, ki tudom húzni a fal mellől a szoba közepére.

2011. ápr. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem vettünk ilyen szekrényt. Egy nagy komódot vettünk a babaruháknak, meg ágyra tehető merev pelenkázólapot 3000 Ft-ért. Most 1 éves a fiam, már nem is tudom használni, mert legurul róla.


Ami a fürdetést illeti: vasalódeszkára tettük a kiskádat a szobájában, amíg kicsi volt, így nem kellett hajolgatnom. Most már nagyobbacska, a fürdőszobában fürdetjük, a nagykádban van a kiskád, abban pocsol. Szerintem pénzkidobás olyan bútorokat venni a babának, akiket egy évig se fogsz tudni használni. Pláne ilyen drágán, 50 ezerért. Anyám, hogy azért mennyi csúcsminőségű hordozókendőt lehetne venni... :)

2011. ápr. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!