Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Éheztetitek", vagy "tömitek"?

"Éheztetitek", vagy "tömitek"?

Figyelt kérdés
Bocsánat a brutális kérdésért, de finomabban nem tudtam megfogalmazni. Lassan 1 év körüli kisfiamnál tombol a dackorszak. Egyáltalán nem akar semmit megenni, amit én adok neki. Nem az ételekkel van baja, hanem az ETETÉSSEL. Borzalmas hisztiket csinál, tör-zúz mindent, ha etetésről van szó. Maga meg még egyáltalán nem eszik (kanállal nem is tud). Ha rá van bízva, maximum két-három falatka ezt-azt eszik meg, a többit szétkeni. Arra vagyok kíváncsi, hogy akinek hasonló természetű kisgyereke van, mit csinál? Hagyja éhezni, akár egész nap? Vagy "tömi", például egy játékot adva a kezébe és elterelve a figyelmét? Nem véleményeket, hanem tapasztalatokat várok!!! Esetleg azt is jó lenne, ha tudná valaki, hogy mikorra fog ez változni?
2009. márc. 3. 14:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát nálunk én úgy voltam vele, hogy én nem fogom szaladgálva etetni, meg belediktálni a kaját :(


Úgyhogy megpróbálkoztam etetni, kéri kéri, nem kéri, akkor vége az evésnek. 1-2 óra múlva ismét megpróbáltam, ha akkor se kellett neki akkor nem kellett és kész :(


Mi úgy vészeltük át nagyjából, hogy a tápszert, tejet azt megitta illetve gyümi kockákat, kekszet megevett egyedül.

De én nem akartam tömni, pedig nagyon le kellett beszéljem magam róla, hiszen nem volt egy nagy súlyú baba.

2009. márc. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%

Kisfiam 10 hós lesz és majdnem ugyanez a helyzet. Egy pár hete kezte, addig szinte mindent elfogadott és elég jól evett. de most egy-két kanállal elfogad és aztán rázza a fejét meg elfordítja mintha már végzett volna.

Én azt csináltam hogy apró pici falatkákat raktam elé amit meg tud fogni (főttkrumpli, répa ...) és azokat felcsípi és a szájába rakosgatja. a kedvende amikor kenyérből csipegetek neki. Néha sikerül így a kenyérdarabkára rácsempésznem egy kis husit vagy belemártom a kajába és úgy adom neki.

A fiam is iszonyú akaratos és dacos természet, ezért csak sok-sok türelemmel lehet vele, na meg kreativitással:)))

Sztem ne tömd, mert akkor elmegy a kedve és még rosszabb lesz!


De sajna elég csekély a választék mert még nincs foga úgyhogy mindent nagyon puhára kell főznöm ezért néha szétcsúszik az ujjacsjái között

2009. márc. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
Az én gyerekem (14 hó)első perctől hányós és válogatós.A zöldséget utálja,ha pedig evés közben nem figyelek eléggé és még 1 kanállal adok neki,de Ő már tele van képes mindent kihányni.Nálunk bevált az együtt evés,ilyenkor már csak kiváncsiságból is azt csinálja amit én.Vagy reklámot nézünk vagy kivárok 4-5 órát és akkor tuti éhes,ha ilyenkor kérdem meg,hogy kér-e enni lelkesen helyesel,ha hamarabb adnám a kaját öklendezne tőle vagy hányna.
2009. márc. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyszerűen a kérdésedre akarnék válaszolni azt mondom: "éheztetem"

Nálunk is ez van pedig még csak 9 hónapos.

Az elején majd megevett a frász, idegbajos voltam mert nem volt hajlandó enni..

Most ha az első kanál nem kell neki, felállok, és elpakolok.

ENNYI!

Aztán legközelebb újabb 3 óra múlva kínálom meg.

Én nem vagyok az a szórakozós, türelmes fajta.

Most mit kínlódjak? Neki sem jó? nekem sem..

Engem gyerekkoromban tömtek, de még alsó tagozatban is, de úgy h utána indig hánytam olyan rosszul voltam.

Ez KÍNZÁS! Én erre gondolván nem tömöm a gyereket. Én sem eszek mindig sokat, vannak hetek amikro alig vmit, utána meg zabálok.

Szerintem ne aggódj! Ha éhes lesz úgyis enni fog.

2009. márc. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Én idáig "tömtem" valamennyire, vagyis "türelmesen" ültem mellette és amikor épp eljátszott a kezébe adott kanállal, pohárral, stb. becsempésztem a szájába a kaját. Akkor érdekes módon nyitogatta a száját. Csak attól félek én is, nehogy annyira megutálja az evést, hogy több kárt csinálja, mint hasznot.

2009. márc. 3. 15:49

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!