Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik voltak azok a tippek,...

Mik voltak azok a tippek, amik az elején életmentők voltak, vagy nagyon beváltak?

Figyelt kérdés

Nem feltétlenül olyanokra gondolok, hogy aludjak, amikor a baba is alszik, vagy hogy ne főzzek az első hónapokban. Hanem olyasmire, ami újdonság volt és nem is gondoltatok rá, de aztán nagyon bevált.

Nekem ezeket tanácsolták, és nem is gondoltam volna magamtól:

-Hasfájás megelőzése miatt minden étkezés előtt adjak a babának laktáz enzimet (gyerekorvos tanácsolta).

-Ne vegyük sem a "gyógyszertári", sem a drogériás babakozmetikumokat, mert nem annyira jók. Dermokozmetikumok sokkal jobbak erre a célra. Az első pár hétben, ha nem muszáj, ne fürdessük minden nap, hogy ne száradjon ki a bőre (mondjuk ezzel még barátkoznom kell).

-Altatáshoz segítség a fehérzaj, ehhez nem kell járatni a porszívót, vannak erre való kis eszközök már, időzítővel.

-Átlapolós body és zipzáros rugdalózó altatáshoz, mert könnyebb öltöztetni a félhomályban éjjel és sok baba nem szereti, ha a fején húzzák át a ruhákat.



ma 13:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
60%
Ha nem tudott elaludni, elmentünk éjjel autózni. Mindig, tényleg mindig elaludt éjszaka az autóban (pedig nappal ordított benne).
ma 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

És ehhez nem szokott hozzá? Hogy pl. később már csak úgy aludt el, ha autóztatok?

Erre én is gondoltam, azért is, mert imádok vezetni, 4-500 km sem kottyan meg. Ha szólhatnak a kedvenc zenéim és megy az ülésfűtés, a térképről lemennék. Viszont azt mondták, hogy csak a kiságyában altassuk, az legyen a helye, azt szokja meg.

ma 14:05
 3/16 anonim ***** válasza:
28%

Ejjen nem pelenkazunk. Felebred szopi es alvas.


Aludj mikor alszik a tobbi megvar.

ma 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
És ha nem csak pisi van a pelenkában, akkor hagyod benne reggelig?
ma 14:17
 5/16 anonim ***** válasza:
46%
Fehérzaj nálunk mobilról ment, hordozás, pólyázás a moro reflex miatti ébredések ellen éjjelre. Éjjelente nem kell ébreszteni, ha alszik, pelenkázni se muszáj.
ma 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Kakit kivenném én, de valószínűleg arra ő is felkel.
ma 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
56%
Hát ezekből nekem pl az átlapolós cuccok abszolút nem jöttek be,nekem sokkal bonyolultabb volt,utáltam én is,ő is.Fehérzajokat le se sz@rták a gyerekeim,ha bajuk volt, akkor ameddig az nem oldódott meg, akkor bármit játszhattam volna,ordítottak volna(3 gyerekem van).A laktáz enzim hülyeség,ahhoz pont hogy hozzászokik,az emésztőrendeszere viszont lassabban tud csak érni,alkalmazkodni miatta.Ellenben tapasztalatom alapján(mert az első gyereknél természetesen én is minden vackot kipróbáltam)csak az idő segít,semelyik csodaszer nem hatásos.A fürdetés a napi rutin része volt,és nagyon szerették is fürödni.Oké,hogy napközben is törlőkendőt használsz meg minden,de a hajlatok befüllednek,a feneke kakimaradékos,le is büfizi magát,szóval ez a ne fürdesd,egy nettó baromság.Kérdésedre hogy válaszoljak,ne szégyeld a párod segítségét kérni akár a főzésben,takarításban,valóban aludj,amikor teheted.Nem ciki,ha rendelni kell egy darabig kaját(pár hétig,ameddig mondjuk nonstop szoptatsz).Mondjuk utána se ciki,csak van aki ezért már megszólja az embert.
ma 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
82%
A kiságyban altatás szuper dolog ha a baba is egyetért vele, nálunk ahogy leért a popója, már szirénázott is :D érdekes hogy csak nappal nem volt hajlandó benne aludni, éjszaka igen. Nekem a hordozókendő és az adamo hinta volt a megmentő a nappali alvásoknál. Pólyázni én pont a moro reflex miatt nem mertem, ez a reflex elvileg csökkenti a bölcsőhalál kockázatát, ahogy ébreszti vele magát a baba.
ma 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
70%

Atlapolos body szerintem maga az ordog muve, az ejszaka kozepen hulla faradtan azt visszaadni ra…uhh nekem ptsd-m van tole 😂😂😂 Egyebkent nekem a korhazban a csecsemosok mutattak, hogy a sima body-t se kell a fejen athuzni, hanem oltoztetheted alulrol, a laba felol folfele. Na nekem ez volt talan az egyetlen olyan game changer tipp, amit alkalmaztam is 3 honapos koraig es nagyon jol bevalt :D


De tenyleg mindenkinel mas valik be, nehez tuti tippet mondani. Adamo hinta es babakocsi, ami sokszor minket megmentett meg, mert abban aludt, autot utalta.

Kisagyba soha nem tudtam szoktatni, en hiaba tettem be aludni, 2 perc utan ebredt.

Szoval ez a “szoktasd erre meg arra” dolog nem egeszen igy van. Ahogy az se igaz szerintem, hogy altasd zajban, mert akkor kesobb is jol fog aludni, nem zavarja semmi. Ez valoban ujszulotteknel sokszor igy van, jol alszanak zajos kornyezetben. De az en fiam 3 honapos koratol kezdve a legy zummogesere is felkelt, pedig “nem ehhez volt szoktatva”.


A legjobb tanacs szerintem az, hogy kovesd a babad igenyeit. Nem is nagyon tudsz szerintem mast tenni. Hasfajast meg megelozni nem nagyon lehet, vagy lesz vagy nem. A laktaz enzim csak akkor hat, ha amugy erzekeny a laktozra a babad es tenyleg azert faj a hasa, egyeb esetben nem.


Legtobbszor szimplan azert faj nekik, mert eretlen meg az emesztorendszeruk es a vilag minden cseppjet, keszitmenyet felvasarolhatod, de lehet, hogy csak az ido fog segiteni igazan 🤷‍♀️


En az elejen csak arra figyeltem, hogy a popsikrem es furdeto alkohol es parfummentes legyen, amit vasarolok, aztan ennyi. De amiota nagyobb, azota mar mindent is megveszek, ami levendula illatu, mert attol tenyleg picit elalmosodik es konnyebb altatni este :D

A dermokozmetikum amugy gyogyszertari, szoval annyira nem ertem ezt a kijelentesed, hogy ne vegyel drogeriasat es gyogyszertarit…:D

Dehat…ott lehet kapni🙈

ma 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
78%

Ne feszülj rá semmire különösebben, nagyon megkönnyíted a magad dolgát. Ha tud kiságyban aludni - szuper! Ha nem, hát nem, akkor próbáld meg babakocsiban, hordozóban, hintaszékben ülve.


Témánál maradva, én már szülés előtt beszereznék egy rugalmas kendőt, hogy ha rájön a babára a hasfájás vagy csak az "ötperc", kéznél legyen, ne akkor kelljen rendelgetni.


Laktázenzimet én biztosan nem adnék csak úgy, minden hasfájás nélkül, mert teljesen felesleges. Ne terheld túl a szervezetét mindenféle ilyen-olyan-amolyan cseppekkel, csak ha tényleg elkerülhetetlen.


A fehérzaj tényleg segítség lehet, de semmilyen extra gépet nem vennék ilyen célra, teljes jó a youtube egy régebbi telón, ezer meg ezer 10 órás fehérzaj videó van fent.


Minden nap mozdulj ki a babával, sétáljatok, levegőzzetek - ez a te mentális és fizikai egészséged szempontjából is nagyon fontos.


Örökíts meg sok sok pillanatot, képekkel ÉS videókkal - fantasztikus visszanézni őket akár már 1-2 év távlatából is.

ma 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!