Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik voltak azok a tippek,...

Mik voltak azok a tippek, amik az elején életmentők voltak, vagy nagyon beváltak?

Figyelt kérdés

Nem feltétlenül olyanokra gondolok, hogy aludjak, amikor a baba is alszik, vagy hogy ne főzzek az első hónapokban. Hanem olyasmire, ami újdonság volt és nem is gondoltatok rá, de aztán nagyon bevált.

Nekem ezeket tanácsolták, és nem is gondoltam volna magamtól:

-Hasfájás megelőzése miatt minden étkezés előtt adjak a babának laktáz enzimet (gyerekorvos tanácsolta).

-Ne vegyük sem a "gyógyszertári", sem a drogériás babakozmetikumokat, mert nem annyira jók. Dermokozmetikumok sokkal jobbak erre a célra. Az első pár hétben, ha nem muszáj, ne fürdessük minden nap, hogy ne száradjon ki a bőre (mondjuk ezzel még barátkoznom kell).

-Altatáshoz segítség a fehérzaj, ehhez nem kell járatni a porszívót, vannak erre való kis eszközök már, időzítővel.

-Átlapolós body és zipzáros rugdalózó altatáshoz, mert könnyebb öltöztetni a félhomályban éjjel és sok baba nem szereti, ha a fején húzzák át a ruhákat.



ma 13:59
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Gyógyszertári dolgok alatt arra az ott kikeverős krémre gondoltam, nem tudom, mi a neve, van-e egyáltalán? :D Nekem mindenki így hivatkozott rá, hogy "gyógyszertári fürdető".
ma 14:34
 12/17 anonim ***** válasza:
69%

Ja, hogy arra gondolsz. Mi se hasznaltuk amugy, de van, akinek bevalik.

Igazabol ha megnezed, pl egy bioderma furdeto is all vagy 100 osszetevobol es nem mindegy annyira szuper am, nem biztos, hogy ahhoz kepest a gyogyszertari kevert furdeto, amit az orvos felir, olyan rossz. Csak a bioderma az egy hires marka.

ma 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont azt mondták, hogy csak a kiságyában altassuk, az legyen a helye, azt szokja meg."


Na, ez az egyik legnagyobb bullshit. Erőszakolhatod te a kiságyba, ha neki az nem komfortos, csak stresszeled vele, ami többet árt, mint használ.


A baba igényeit figyeld. Maximálisan az együttalvás ellen voltam, aztán a lányom felülírta az elveimet.

A hazaérkezés óta együtt alszunk, a kiságyban ordított. Azóta hajlandó aludni benne, mióta babaöbölként az ágyunk mellé tettem.

ma 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
55%

3 vagyok

Erdekes modon ejjel soha nem kakailtak. 🤔 Az elejen csekkoltam mindig. De ha nagyon babaraltam a gyerekkel akkor orakig fent volt. Igy meg max amig vissza nem aludt.


Ja annyi meg h alvasra en mindig jo alaposan korbetekertem egy kis pleddel. 1 honaposan ha elokerult a pled es kezdtem becsomagolni mar csukodott is le a szeme. Ez a kinai dadus mutatta es a paskolast is. Nagyon bevallt.


Mi kinaban eltunk a gyerek 3 eves koraig. Csomo mindent atvettem toluk. A fiam 3 evesen mar egyedul oltozott evett palcikaval is. Meg sinalt egyszeru dolgokat a konyhaban be tudott tenni mosni - ezt mind a dadus mutatta tanitotta neki. Kinai szamokkal egyszerubb jelekkel elboldogult es kinaiul is tudott kicsit.

Baromi vicces volt h mikor hazajottunk a tobbi ovis mennyire "szerencsetlennek" esetlennek kicsinek es fejletlennek tunt a fiam mellett.

ma 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha ejszaka kakil, azt ki kell cserelni mindenkeppen.

Az elejen gyakran elofordulhat.

ma 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Sok okosságot írtak már. Én a leghasznosabbat most a második szülésem után kaptam a kórházban, amikor átadták a zárómat. A lényege az volt, hogy figyeljek magamra. Igen is jusson idő zuhanyozni, vagy leülni meginni egy kávét. Semmi nem múlik rajta akkor sem, ha a gyerek végig sírja azt a kis időt más kezében. És tényleg. Nekem is ez a legjobb tanácsom. Legyél rendben mentálisan, találj "nyugi pontokat" a napokban, amikor te is tudsz egy kicsit töltődni.

Minden más huszadrangú, majd alakul, hogy hol alszik, milyen cseppeket próbáltok, anyatejes lesz-e, szereti-e a babakocsit, adamo-t, kendőt, akármit.

ma 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
A laktáz enzim szerintem is marhaság. Az első gyereknél kipróbálgattam minden vackot, nem vált be semmi, hanem magától megoldódott. Az emésztőrendszer érésébe sem avatkoznék be mégegyszer. A fehér zaj nálunk is le volt sajnálva, nem volt jó semmire. A pólya viszont igen. De az meg az aktuális ajánlásokkal szembe megy.
ma 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!