Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért sietteti mindenki a...

Miért sietteti mindenki a szilárd ételeket?

Figyelt kérdés
annyi olyan kérdést olvasok,hogy 4 hónaposnak már adhatok...ezt vagy azt.meg lencsét,sárgaborsót egy picit nagyobbaknak.muszáj mindent megkóstoltatni a babával-nem elég neki a sok gyümölcs,a könnyen emészthető zöldség?miért kinálják 8-10 hónaposnak a sült krumplit?
2009. márc. 3. 11:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát a sült krumplit valóban nem tudom miért kínálják.... De 4 hónap után a tápszeres babáknak mindenhol javasolják, hogy el lehet kezdeni adni mást is. Én el is kezdtem a lányomnál, de akkor még látszott, nem érett rá, így abbahagytam és pár hét múlva visszatértünk rá. Most 9 hós és nagyon sok mindent evett már, ami a korának megfelelő, szépen fejlődik.
2009. márc. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
Én sokszor azt érzem, h' annyira félnek a tápszertől, h' mindenképpen el akarják kerülni, ezért kezdik a hozzátáplálást alig négy hónapos korban. Én úgy gondolom, h' a tápszer jó minőségű, nem a 30, vagy 50 évvel ezelőtti cucc, amitől anyáink riogatnak minket. Én kivártam a hat hónapot, és akkor adtam először tejpépet, majd lassan gyümölcsöt, de még szoptatom, illetve naponta kétszer kap tápszert is. Még sosem volt beteg, egészségesek a méretei. Egyébként sokszor olvasom azt is, h' nagy bőszen kioktatják az embert, h'adtam neki ezt-vagy azt, és semmi baja nincs. Persze, ha baja lesz, akkor az nem az első kanál után derül ki, hanem sokszor évek múlva.
2009. márc. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a zöldségekkel,gyümölcsökkel,majd később a husival szerintem nincs gond(persze minden zöldséget,gyümit a maga idejében) a vitaminok miatt,de sokan vagy pár hetesen elkezdik a gyümölcsleveket,3 hónaposan pedig szinte mindent ehet a gyerek.Főleg azt furcsállom amikor az ilyen pici babákat rendes kaja helyett keksz,babapiskóta,nyuszi pufi stb.édességekkel tömik.Szerintem ez a gáz.Engem azzal piszkálnak,hogy még szoptatok(9 hónapos a fiam),mert az már ciki,mert fél éves korig trendi a szoptatás ill. a tápszer utána már csak a "rendes "kaját kellene adni.Legalábbis az én környezetemben általában így csinálják és azt hiszik,hogy valamit rosszul csinálok,mert az én babám még szopik és nem eszik azt amit mi felnőttek.Hát,nem tudom...,de kevesebben gondolkodunk így.Szerintem mindent a maga idejében és ehetnek még később egy csomó mást is.
2009. márc. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
tényleg nem vagyok trendi,ha 15 hónapos babámat szoptatom??még jó,h van,aki egyet ért velem.persze midenki úgy csinálja,ahogy akarja
2009. márc. 3. 21:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!