Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más baba is beleun az evésbe...

Más baba is beleun az evésbe és játszani kezd kaja helyett?

Figyelt kérdés
4 hónapos kislányom megeszi a tápszer felét, aztán kiköpi, hadonászik, kiabál, nem akar tovább enni. A kanalas kaját rémálom adni neki, kiveri a kezemből a kanalat, fújja az ételt, a teli szájában turkál a kezével. Hogy lehet erről leszoktatni? Órákig tart így az etetés, én meg megőrülök.
2009. márc. 3. 11:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Még ebben a korban nehezen érti meg, ez tetszik neki. De rá fog unni meglátod. Aztán majd jönnek az újabb csínytevések. Én úgy szoktam csinálni, hogy az ölembe veszem, az egyik kezét fogom a másikkal etetem. Az ő másik kezével meg szétcsípi a karom:)
2009. márc. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mi is küzdünk! Sajnos legalább két kézzel kevesebbel rendelkezek, mint kéne. Szó szerint le kell fogni a kezeit, de akkor a fejét fordítja el és brümmög. Aztán mindketten öltözködünk. Remélem megtanul normálisan enni, mert már előre félek az etetésektől.
2009. márc. 3. 11:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia mintha helyettem írtad volna ezt a kérdést megnyugtató, hogy nem csak én vagyok így. :)Kisfiam is 4 hónapos és ugyanez van nálunk is de annyival rosszabb a helyzet, hogy ölben képtelenség megetetni de már nem is hajlandó úgy, hanem fekve eszik az én kis manóm. Már két hete próbálom szoktatni a pihenőszékébe vagy a hordozóba hogy ott egyen mert fekve csak nem adhatom neki a bébi kaját hát ez kisebb nagyobb sikerrel sikerül. Remélem hamar elmúlik ez az időszak náluk mert így rémálom az etetés. Hát kitartás nektek is.
2009. márc. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem annyira éhes... Próbáld meg, hogy később adsz neki enni, ha éhesebb lesz, szerintem gond nélkül megeszi. Az én lányom is játszik a kaja közepétől, végétől, amikor már nem annyira éhes. És próbáld meg könnyedebben felfogni, mert ha már előre félsz az etetéstől, azt a babád is megérzi és még annyira se fog együttműködni. Sok sikert! 9 hós kislány anyukája.
2009. márc. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen Mindenkinek! Jó egészséget Nektek! Remélem hamar kinövik a kismanók ezt a rossz szokást.
2009. márc. 3. 13:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!