Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak nekem van olyan hülye...

Csak nekem van olyan hülye gondolatom, hogy a babák tehetetlennek érzik magukat?

Figyelt kérdés
Sokan mondják, hogy a kisbabájuk elvan a kiságyban, legfeljebb sír egy kicsit, majd beletörődik, elalszik. Én nagyon sajnálnám a babám csak úgy lerakni. Ha ránézek (10 hetes) úgy érzem, olyan kis tehetetlen. Magától még ülni sem tud, ezért, ha fent van, mindig kényszert érzek, hogy ölbe vegyem, vagy legalább lefoglaljam. Különben lelkifurdalásom van. Normális ez?
2009. márc. 3. 10:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

Pedig jobban jársz, ha "csak úgy" lerakod! Hozzá fog szokni, h mindig kézben van és akkor jajj Neked!

Jó dolog, ha néha melléülsz/állsz/... és játszotok, tornáztok, de ha mindig ölbe veszed, egy idő után egy percet sem lesz el nélküled!

Én beraktam a játszószőnyegébe a kicsit, és szuperül elvolt a lelógó "barátokkal", amíg pl főztem, takarítottam.

Este pedig fürdünk, eszünk, összebújunk, majd szépen megy a kiságyába aludni. Meg kell tanulnia, h az ott az ő helye, és este igenis aludni kell.

Én megsimogatom, mondok pár kedves, megnyugtató szót, aztán hagyom pihenni. Soha nem sír, egy darabig még szórakoztatja magát, aztán elalszik. Reggel mosolyogva ébred.

Persze lehet, h szerencsém van, mert itt sokszor olvasom, h másnál ez nem ilyen egyszerű.

Mindegy, én azt mondom, kösd le a figyelmét, ha úgy látod, h unatkozik, de ne kapkodd fel! Ja, és nem tehetetlenek, 10 hetes babának már adhatsz vmi színes figurát, meglátod, érdekelni fogja! És persze napról-napra ügyesebb lesz, megfogja, beszélget neki,...

2009. márc. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
nem, de rá fogsz jönni, hogy nem bírod folyamatosan ölben tartani, folyamatosan lefoglalni, ésa legjobb, ha minél előbb szokja, hogy egyedül is ellegyen. sőt, hamarosan szüksége lesz rá, hogy néha egyedül hagyd, hogy tanulmányozhassa magát. fogja a kezeit nézegetni, aztán összeteszi őket, piszkálja a fülét, utána húzkodja a lábait, megfogja őket, ilyenek. megismeri önmagát. nálunk a babám volt, hogy órákat töltött a mancsai figyelésével. nyitogatta az ujjait. én ilyenkor hagytam egyedül, nem mentem oda hozzá sosem. már 6 hós, de remekül elvan egyedül, fél órákat is eljátszik egyedül, próbál forgolódni, mászni hason, és ha már elfáradt vagy megúnt mindent, akkor kezd nyöszörögni. így mindent meg tudok mellette csinálni. az alvás is könnyen megy, leteszem a kiságyba ha fárad, megkapja a cumit, az alvórongyot, és kimegyek. 10 percen belül elalszik, hacsak a cumi ki nem esik a szájából. szerintem próbáld úgy felfogni, hogy neki is kell az egyedüllét, hiszen egy önálló kis lény, aki egyedül fogja megismerni és megtanulni, amit meg kell neki!
2009. márc. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Én is így voltam, most 9.5 hós, és semmit nem tudok tőle csinálni csak akkor amikor alszik!

A sógornőm mindig mondta, hogy ne vegyem fel az első nyikra mert ezt szokja meg. Nem hallgattam rá, de bevallom, igaza lett.

2009. márc. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Előző vagyok! Azt nem írtam, hogy most 9100 g, és nagyon nehéz, amikor "egész nap" cipelni kell!
2009. márc. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
szerintem is csak akkor vedd fel,ha sír vagy nagyon nyüglődik.Én nem hagytam soha sírni.Most 9 hónapos és eljátszik egyedül.
2009. márc. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%

Problémás, köztük koncentrációproblémás gyerekekkel foglalkozom. Nagyon sokszor probléma az, hogy a gyerekek nem tanultak meg egyedül lenni, egyedül elfoglalni magukat, megszokták, hogy mindíg "foglalkoztatják" őket, nagyon sokszor ráadásul úgy, hogy nem hagynak időt elmélyülni egy játékban, problémamegoldásban.

Régen az anyáknak nem volt idejük ennyit foglalkozni a gyerekekkel, ma egy kicsit túl sok idő jut rájuk.

Sajnos ez az anyai viselkedés - nem rólad írok, hanem általánosságban - egy teljes kimerülés után gyakran átcsap az ellenkezőjébe, amikor a gyerek idegesíteni kezdi az anyát.

10 hetes a babád, nagyon az elején vagy. Ringasd, foglalkozz vele, de hagy neki saját magára is időt. Egyenlőre neked ő nagy csoda, legszívesebben minden idődet vele töltenéd, de ez neked fontos és nem neki.

Ha odafigyelsz rá - és nem csak saját érzéseidet figyeled - úgyis meglátod mikor van rád szüksége.

De ne legyen lelkiismeretfurdalásod és ne akarj feltétlenül mindent tökéletesen csinálni, mert az úgysem sikerül (és nincs is rá szükség) és nagyon belefáradhatsz. Élvezd a babázást!

2009. márc. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%
Én már ennyi idősen játszószőnyegre tettem és nézelődött ezerrel, imádta. Annyira lefoglalta, hogy észre se vette, ha nem vagyok ott. fél órákat is elvolt magában. Kicsit szoktatni kell ebben a korban már az önálló játékra, mert később cipelheted mindenhová. Nem azt mondom, hogy hagyd sírni, de mindennek megvan a rendje. Az enyém se tudott 5 hónapos koráig egyedül elaludni, mindenki mondta, hogy ehhez szokik hozzád, de nem így lett.Bár én akkor se cipeltem, csak cici függő volt. Aztán kapott egy alvós barátot és egyik napról a másikra sikerült beszoktatni a kiságyba. Azóta is ott alszik el. Ha meg előbb fölkel reggel még 1 óráig eljátszik magában. 8 hónapos kisfiú anyukája
2009. márc. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért pontoztok le azért mert a babóm nincs el egyedül, nem hiszitek el??????
2009. márc. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

10.22 válasz adója, ha elolvasod!

Ugyanez a problémám, mint a kérdés feltevőjének. De könyörgöm hogy foglalja le magát? Már annyi mindent megvettünk, de tesz rá, nem érdekli. Segíts valami konkrét tanáccsal. Amit leírtál annyira igaz rám. Néha úgy érzem ebbe beleőrülök.

2009. márc. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Miért van minden válasz lepontozva? Valaki élvezetből csinálja? Esetleg unatkozik?
2009. márc. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!