Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 év körüli babám kezd hisztis...

1 év körüli babám kezd hisztis lenni, milyen módszert ajánlanátok hozzá? Tehetetlennek érzem néha magam.

Figyelt kérdés
13 hós, és ha valamit elveszek tőle, vagy nem úgy van, ahogy ő szeretné, elkezd üvölteni. Semmit nem tudok tőle csinálni, még vécére sem menni, mert üvölt. Néha már az idegeimen táncol, de azért próbálom tartani magam. Amit eddig csináltam, ha elkezd üvölteni, beteszem a kiságyába, és amíg abba nem hagyja, nem megyek be hozzá. Kb. 2 perc, és csendbe van, de ahogy meglát, újra üvölt, aztán kezdjük előlről.:( Ti mit csináltok ilyenkor? Hogyan szoktassam le erről?
2010. szept. 30. 15:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szeparációs szorongás lehet, ha utánad sír.

Nappal próbálj meg minél többet vele lenni, sokat ölelni stb., el fog múlni, mint a hasfájós időszak, egyszer csak ennek is vége lesz.


Viszont ha más miatt hisztizik, akkor az egyetlen megoldás az elterelés. Adj neki másik játékot, vidd át másik szobába stb, valamivel tereld el a figyelmét. Bármit tehetsz, csak azt ne add meg neki, amiért hisztizik, mert akkor rászokik, hogy azzal mindent elér.

2010. szept. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Nem szeparációs szorongásról kérdeztem, azt ismerem.:) A hiszti a fő kérdés. Sajna kezdődik...azt gondolja, hisztivel el éri. Elég nehéz figyelmen kívül hagyni, és elterelni a figyelmét sem tudom, mert elkezd rugdosni ha felveszem, és kapálózik, közben ordít. Na ezzel mit kezdjek? Ha valaki tud okosabbat, kérem írja meg, nekem más ötletem nincs, mint amit leírtam.
2010. szept. 30. 22:24
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát én néha elkezdem ilyenkor csikizni, és "elpoénkodjuk" a dolgot.

Sajnos a hiszti kegyetlen tud lenni. Én ma épp totál ki vagyok akadva, de nem az egy, hanem a három évesemre, nála már ez nem használ.

(Ma 20 percig üvöltött reggel, hogy egyik pulcsiját sem veszi fel.)

Egy egy évessel még aranyélet van. Szerintem. :o)

2010. okt. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem 14 hónaposom van ő is ilyen, hogy ha beteszem a kiságyba 2 percen belül elhallgat, szépen lefoglalja magát, de ha meglát elkezd sírni. Ez a szeparációs szorongás. Hiszti nálunk is van, de ebben a korban még inkább akaratosságnak hívják nem hisztinek. Ha elveszek tőle valamit amivel nem szabad játszani (ma például a porszívót) akkor elkezdi a nagy ordítást. Nagyon nehéz ilyenkor elterelni a figyelmüket, de tényleg csak ez az egy módszer van. Az enyém is csinál néha olyat, hogy ha felveszem egy ilyen kirohanása közben neki áll rugdosódni vagy megfeszíti magát ilyenkor le teszem és ott hagyom ahol van, had ordítsa ki magát, kis idő után már ő jön oda hozzám és kapaszkodik fel a lábamon, hogy vegyem ölbe :D Legtöbbször nálunk akkor fordul elő ilyen amikor fáradt. Ha rendesen ki van pihenve akkor sokkal könnyebben kezelhető. Ügyelj rá, hogy kipihent legyen a gyerek, fontos a jó közérzethez.
2010. okt. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket. Természetesen én is, mint minden anya tudom, milyen mikor fáradt, de nem arról van szó. 13 hós múlt és kétszer alszik 1 nap. Hisztis, vagy akaratos, nem mindegy, nekem a hisztivel van főképpen bajom, mivel akaratos, kell neki az a valami, én nem adom oda, vagy elveszem, akkor bevágja a hisztit. Már attól sokkal ravaszabbak. Hogyne tudná mi az a hiszti.:) Az én kisfiam olyat is megcsinál, ha nagyon kell neki valami, puszival akar lekenyerezni. Minden gyerek más, de az én kisfiam bőven van olyan ravasz!!!
2010. okt. 2. 16:37
 6/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk ugyanez jelentkezett kerek 12 hónapos korban. Most lesz 13 hónapos és még mindig hisztis, de nem annyira. Szóval a lányom pont azt csinálta, amit írtál, ha épp kellett neki valami, vagy hasonlók, akkor én nem próbáltam meg "kiengesztelni" semmivel sem, hanem ott hagytam és 2 méterre tőle leültem és megvártam azt az 5 percet, még kiordította magát. 2x volt, hogy annyira hisztizett, hogy bevittem a szobájába. Szerintem az enyémnek sem szep. szorongása volt/van, hanem hihetetlen hisztis. Szóval engem egyáltlán nem érdekel, ha raplizik. :) Nem is baj, mert már most sokkal könnyebb vele. :)
2010. okt. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az én kilenc hósom kb 2 hete hisztizett 1 kerek órán át, mert elvettem tőle többszöri kérés után (még mielőtt azt irná valaki, hogy nem érti a baba, én úgy gondolom sok mindent megértenek, ezért én mindig elmondom, és tevőlegesen megmutatom, hogy mit szeretnék) azt a műanyagdobozt, amit a konyhakövön csikorgatva tolt. Leraktam magam mellé a kanapéra, és úgy tettem, mintha ott sem lenne. Ha abbahagyta egy percre akkor elkezdtem nyugodtan, kedvesen beszélni hozzá, felvettem, ha újra kezdte, akkor megint nem figyeltem rá. 1 órát bírta (én is!), azóta hála Istennek nem volt hasonló.
2010. okt. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

hát, hiszti , nevezzük annak, mert az. na de kedves kérdező, fogalmad nincs róla, mi az IGAZI hiszti...mert ez, amit a babád csinál, nem akaratpróbálgatás, nem bizony. egyszerűen kell neki valami, te meg elveszed, és ez zavarja, következésképp rázendít. persze, manipulálni akar, már az egyhetes csecsemő is manipulál a sírásával, ha úgy vesszük, hiszen máshogy még nem tudja kifejezni, hogy kell neki valami. a te 1 évesed meg azt fejezi ki a bömböléssel, rugdosással, hogy nagyon helyteleníti, hogy épp nem lehet azt csinálni, amit ő szeretne. ez teljesen rendben van, minden baba ezt teszi. majd várd meg, pár hónap múlva, amikor bármilyen indítványodra az lesz kapásból a válasz: nem! és ha megpróbálod hogy mégis legyen úgy, akkor jön a hiszti....az már merőben tudatos dolog. próbálgatja a határait. az én fő fegyverem a figyelemelterelés valamint a meggyőzés. ha nem akar reggel átöltözni, akkor vagy kis plüssökkel trükközök, vagy ha nem jön be, akkor szomorú hangon közlöm, hogy sajnos, akkor nem tudunk majd se játszóra, se boltba menni....ez hatásos. volt egypár keméyn üvöltés miatta, de már elég csak ezeket felhoznom. van olyan helyzet, hogy nem jön be egyik se, mert persze a gyerek nem hülye. nos, ilyenkor hagyom, hadd hisztizzen, de nem hagyom magára, csak nyugodtan mondom, hogy sajnálom, tudom hogy nem szeretné az adott dolgot, de muszáj, és majd ezt meg ezt fogjuk csinálni (valami nagyon ééérdekeset említek), és majd ha megunta a hisztit, akkor szóljon. ilyenkor hisztizve hozzámbújik, vagy felveteti magát, majd rögtön el is lök, én nem erősködöm, de erre meg megint odabújik, és akkor már ottmarad, és ott lecsillapszik, kicsit ringatom jobbra balra, és el is intéződött az ügy.

a másik: ha nem tudsz tőle mit csinálni, mert ha wc-re msz üvölt ,meglát üvölt stb. akkor ez már írta valaki bizony szeparációs szorongás, nem hiszti. nem jó ilyenkor magára hagyni, büntetni. majd szépen kinövi magától.

ilyen idősen egyértelműen a figyelemelterelés ami a jó módszer a fent leírtak miatt (mivel nem tudatos, határpróbálgatós hisztiről van szó, ezért nem figyelmen kívül kell hagyni, hanem elterelni a figyelmet). a rugdosást meg ne hagyd, határozottan fogd le a lábát, ha szép szó nem használ, és mondd neki, hogy anyát nem rugdossuk, mert az fáj neki. majd azt is megérti lassan, hogy anyát nem rugdossuk.

21 hónapos hisztikriszti anyukája

2010. okt. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó anyuka! Köszönöm szépen, hogy leírod, mit csinál a gyerekem, de szerintem lövésed sincs róla. Minden gyerek más. Nem győzöm hangsúlyozni, hogy hisztizik, de szerintem ha ilyen okosságokat tudsz írni, inkább ne tedd. Nem az volt a kérdésem, hogy mit csinál, hanem, hogy hiszti ellen mit tehetnék? Védőnő is azt tanácsolta, hogy hagyjam, ne vegyek róla tudomást, akkor majd abbahagyja, és rájön, hogy ezzel nem ér el semmit. A korához képest nagyon okos, fejlettebb, mint a kortársai. Hihetetlen okos, sok mindent beszél már, jön megy, mint egy nagyfiú. Nem kell kioktatni, csupán a többi hasonló korú baba anyukájának a véleményét, tapasztalatait vártam. Köszönöm szépen annak aki válaszolt.
2010. okt. 3. 11:03
 10/11 anonim ***** válasza:

csak segíteni szerettem volna, sajnálom, ha megsértődtél rajta...igen írtam hogy hiszti, de ez még nem az a hiszti, amit büntetni meg figyelmen kívül hagyni kellene. azt is írtam, mit tegyél: figyelemelterelés....de tudod mit? csinálj amit akarsz, ha nem kell tanács. csak mi már túl vagyunk ezen, azért bátorkodtam felhívni a figyelmde, hogy ez mg nem az a hiszti...midnegy.

utolsó voltam.

2010. okt. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!