Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha meg szeretném tanítani...

Ha meg szeretném tanítani előbb-utóbb önállóan inni a babámat (6,5 hós), hogyan kezdjem?

Figyelt kérdés
Cumisüveget simán elfogadja, néha kap belőle tejcit (amúgy szopizós). Csőrös pohárral indítsak, vagy itatópohárral? Egyáltalán mi a különbség közöttük?
2009. márc. 3. 06:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Elsönek inkább csörös pohárral,majd utánna sima itato pohárral.A különbség közöttük,hogy a csöröspohárral jobban tud önállosulni.Ő fogja,irányitja stb.
2009. márc. 3. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
mi 6 hósak vagyunk, próbálkoztam vele, amúgy az elejét cumisüveges sajnos. Csőrös pohárral csak játszott, a kezébe adtam, de nem tudta, mit kezdjen vele. Az aventnek van tanító cumisüvegje, én azzal kezdtem végül. tulajdonképpen a cumisüvegre lehet két kis fogót ráthúzni, olyan mint a babapoharaknak a füle. Mivel a cumisüveget ismerte és mindig fogni akarta, ezt is megfogta, és ezt egyből a szájába is tette. A baj csak az, mint a sima cümisüvegnél is, hogy mihelyt a szájához ér vele, kikapja onnan, úgyhogy a mozdulat megvan, de inni még nem tud egyedül:-) hát, gyakorlunk. amúgy ilyenkor a cumisüvegre egyes lyukú cumit szoktam tenni, így ha fejre fordítja, akkor is csak pár csepp folyik ki belőle. Pohárból ha itatom, akkor szépen iszik, de egyedül nem fogja meg, és egyelőre nagyon kell koncentrálnia, sokszor fele kifolyik a száján, lehet hogy sok amit öntök a szájába.
2009. márc. 3. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Ezt mi is épp tegnap keztük el gyakorolni a 6 hós lányommal.Én csőrös poharat vettem, először csak rágcsálta szórakozott vele, aztán egyszer megszivta és utána már tudta mit kell vele csinálni.Amúgy van füle meg tudja fogni.De azt gondolom, hogy egy párszor még gyakorolni kell(mint a kanállal evést)hogy megszokja, de sztem nem lesz gond:)

2009. márc. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!