Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát lehet tanítani parancsr...

Kutyát lehet tanítani parancsra inni-enni?

Figyelt kérdés
Ha elmegyek a kutyámmal az erdőbe sétálni, estére, mindig liheg nagyon, pedig nincs olyan meleg. Mindig mikor hazaérünk, elé rakok friss hideg vizet, de csak beleszagol, és ott hagyja. Akkor nem szomjas? Pedig látszik rajta, hogy melege van. Meglehet tanítani, hogy ha kérem, igyon, mert sajnálom, látszik, hogy melege van, de beleszagol a vízbe, rámnéz, és lefekszik a hűvösbe, Akkor nem is szomjas?
2010. júl. 23. 20:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Az enyém is szokta ezt csinálni, de nem jutott még eszembe, hogy erőszakkal belediktáljam a vizet, mert én tudom, hogy neki melege van. Hagyd ott előtte, az a legjobb amit tehetsz, iszik ő magától is, ha akar.
2010. júl. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tehát akkor nem is szomjas...
2010. júl. 23. 20:15
 3/10 anonim ***** válasza:
Enyém dettó ugyan ezt csinálja (de nem mindig). Én szoktam lentre is vinni neki vizet és olyankor iszik. Viszont akkor sem mindig látom hogy melege van meg liheg (ráadásul nagy bundája van) de szerintem előtte hűsöl kicsit és utánna akar inni.
2010. júl. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát az én kutyám tud "parancsra" inni, de teljesen véletlenül tanulta meg. Illetve nem direktbe tanítottuk neki, hanem amikor ivott pici korában mindíg mondtam, neki, hogy igyál. De csak úgy mókázásból mondtam neki. Azóta, ha mondom neki, hogy igyál, egyből lefetyel. :D Nagyon ari. :)
2010. júl. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Ne aggodj miatta, ha szomjas ugyis inni fog..Ha erülteted, csak még inkább fusztrálod, ha nem járhat a kedvedben..

Arra figyelj azonban, hogy mindig cseréld a vizét, és ilyen melegben legyen nálad viz,meg a tálkája.

Nekem is bundás csivavám van, és egy 12 órás autó út során,csak akkor ivott, mikor megérkeztünk a célunkhoz..Féltettem, de hidd el tudják mikor mennyit kell inniuk :)

2010. júl. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem hiába nem iszik rögtön. Kell egy kis idő, míg a szervezete kívánja. Egy embernél is, ha aktív mozgást (mondjuk futás) végez, nem szabad rögtön inni. Le kell hűlnie a szervezetnek, illetve a pulzusnak helyre kell állnia. A kutya nem hülye.

Ne akard ilyenre megtanítani, mert teljesen flusztrált lesz, ahogy az előző is mondta.

Azt érdemes, megtanítani, hogy ne egyen fel semmit az utcáról.

2010. júl. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ok értem!
2010. júl. 23. 20:31
 8/10 anonim ***** válasza:
Ó, az enyém is mindig ezt csinálja. De ha nem figyelek rá, vagy bejövök, egyből hallom, hogy iszik. Úgyhogy nyugi, ha szomjas, inni fog:) Mindemellett parancsra is szokott inni, de nem igazán direktbe tanítottam meg neki: ha láttam, hogy úgy liheg, mint aki rögtön megfullad, rámutattam a vizes tálra, és rászóltam, hogy igyon. Ha így tett, megdicsértem. Ennyi a nagy tudomány:) Ugyanígy pisilni is szokott parancsra. Ez télen jön jól, amikor kényeskedik, és nem akar kimenni egyedül a hidegbe, és le kell vele mennem. Vagy amikor egyszer beteg volt a lába, és el kellett kísérnem. Ilyenkor jól jön, ha nem kell rá várnom 10 percig, hanem csak mondom neki, hogy "pisilj!", és már teszi is a dolgát:) De erre is ugyanígy szoktattam rá.
2010. júl. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én mikor friss vizet adok és látom hogy várja azt mondom igyál-kicsi koruk óta és néha akkor is isznak ha látom hogy nincs kedve, de mondom hogy igyál és rám néz, odamegy és egyet belelefetyel, mintha megtanulta volna. De soha nem parancsolom, véletlenül alakult ki.
2010. júl. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen meg lehet. Az enyém is iszik parancsra de csak kicsit ha nem szomjas. És eszik parancsra ezt onnan tudom hogyha mondom neki akkor olyan dolgot is megeszik amit nem szeret (pl gyümölcs). De szerintem ő tudja mikor szomjas.
2010. júl. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!