Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan és milyen praktikákkal...

Hogyan és milyen praktikákkal (játékokkal) lehet lekötni egy 6 hetes baba figyelmét?

Figyelt kérdés
Mostanában kevesebbet alszik, egyre többet nézeget a kislányom 2 etetés között. Sokat beszélek hozzá, énekelek, de elég hamar megun valamit, s ilyenkor mindig sír.
2011. ápr. 9. 23:20
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

teríts le egy nagyon vidám, színes pokrócot a nappali közepére és tedd le a pocakjára :)

ha megunta a pokrócot, tudja nézegetni a könyveket, cdket, papírokat, stb. tehetsz elé vidám színű játékokat, csörgőt csörgethetsz. énekelj nagyon sokat, játszószőnyegre is nyugodtan leteheted :)

2011. ápr. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A 23:27-es válaszolónak tökéletesen igaza van, én csak azzal toldanám meg, hogy ha teli van a pocija, nem fázik és kellően szines, érdekes környezetbe helyezed, akkor nem kell MINDIG szórakoztatni, mert akkor könnyen megszokja ezt, és később esetleg nehezebbben lesz önálló és találékony. Természetesen ha beteg, fél vagy vmi más baja van, úgysem tudsz elmenni mellőle, annyira igényli folyamatos jelenlétedet.
2011. ápr. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%

Bocsi, ha kilógok a sorból, de az én 8 hetesem elé aztán rakhatak bármilyen játékot, színes terítőt stb. egy darabig nézegeti, aztán inkább alszik egyet.Kicsit kioktató leszek, de véleményem szerint:6 hetesen egy gyerek még nem képes se megfogni azt, se játszani vele, egyáltalán fel se tudják még fogni, hogy mi az, hogy "játék", ez később tudatosul bennük.Ebben a korban amire borzasztóan szüksége van, az a Te közelséged, nem pedig a játékai.Hiszen épp, hogy kialakult a látásuk...Ne kezeljünk már egy 6 hetes babát 3-4 hónapos fejlődési szintjéhez mérten.

De a kérdésedre a válasz: a személyes kontaktussal tudod egyedül lekötni a figyelmét.

2011. ápr. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Utolsó válaszoló! Nagyon szerencsés vagy, hogy a Te babád inkább alszik nézelődés és sírás helyett. Viszont én teljesen megértem a kérdezőt. A mi babánk 4 hetes korától 9 hetes koráig hetente 3*-4* reggel 7től este 11ig szinte folyamatosan ébren volt. Közben kb. 10-20 perceket szundikált 2-3*. Szóval nem volt könnyű dolgunk, mert le kellett őt kötnünk, különben ordítás volt. A jolly joker a cici volt, de nem lehetett egész nap rajta. Szóval mi is igyekeztünk lekötni és a következőkkel sikerült: puma tartásban vittük egyik szobanövénytől a másikig, nézegette a polcon a könyveket, a képeket a falon. Ezek ilyen 5-5 perces etapok voltak. Ha nem hurcolásztuk, akkor letettünk neki egy takarót és körbepakoltuk színes dolgokkal (sál, labda, szőrös állatkák) és azokat is elnézegette, tapogatta percekig. Aztán a védőnő javasolta, ha nyűgös, tegyük a pelenkázóra és beszéljünk ott hozzá, mutassuk meg a kezünket, hogy nézegetni tudja. Na, ez nagyon bejött. Iszonyatosan fájt egy idő után a derekam a görnyedéstől, de itt akár fél órára is le tudtam kötni. Ha van lehetőségetek beszerezni Adamo hintát vagy pihenőszéket, azok is nagyon jók. Ott viszont figyelni kell, hogy huzamosabb ideig nem lehet benne a baba, de ezzel is lehet nyerni 10-10 perceket.Hát, így hirtelen ennyi. Szó szerint percről percre éltünk abban az időben. Ha csak dajkálgattam, akkor abból ordítás volt.
2011. ápr. 10. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat!
2011. ápr. 10. 14:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!