Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktattad le a babádat...

Hogyan szoktattad le a babádat a cumiról? Milyen praktikákkal, és mennyi idős volt a baba?

Figyelt kérdés
Sajnos kisfiam 2 hónapos korától nagyon rossz alvó, és egész nap nyűgös, fáradt volt, a cumi nagyon sokszor megnyugtatta. De most már nagyon nem szeretném ha cumizni. Most 10 hónapos
2010. márc. 26. 11:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Az én fiaim nem cumiztak viszont a kislányomtól semmilyen praktikákkal nem lehetett elvenni.Még az oviba is vittük.Úgy szokott le hogy volt 3 cumija és még a wcre is vitte és bele esett a wc-be.Mind 3-al ez történt és mikor az utolsó bele esett ugye nemtudtam adni neki mert nem volt több.2-3 nap és belenyugodott.Nem vagytok még elkésve.

Én is próbáltam már mindent,de erőltetni nem szabad.Elhagyják maguktól egy idő után.

2010. márc. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia! Mi a lánykánkkal, úgy csináltuk, hogy levágtuk egy kicsit a végét a cumiknak, amit így nem tudott szívni rendesen, folyton kiköpte. Két-három napig kereste,próbálgatta aztán már nem. Ő ekkor két éves volt.
2010. márc. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Volt már olyan nap, hogy nem adtam neki oda a cumit, de a nap végén már annyira üvöltött, hogy szinte levegőt is alig kapott.
2010. márc. 26. 11:23
 4/10 anonim ***** válasza:

Az én kislányom szinte magától szokott le még egészen kicsi korában. (Kb 2 hós volt). Addig is inkább csak elalváshoz kellett neki a cumi akkor, amikor nagyon fel volt pörögve és emiatt hiába volt álmos nem tudott elaludni. Aztán amikor megnyugodott kiköpte.

Nappal, amikor ébren volt általában nem fogadta el a cumit,ha azzal akartuk megnyugtatni.

Aztán amikor nem mi adtuk neki,hanem csak elő volt hagyva valahol, akkro ha meglátta,volt,hogy kérte.


Próbáltad már azt,hogy egyszerűen nem adod neki? Ha nyugtalan, vagy látod hogy kéne neki, akkor valami mást adni, pl egy puha mackót, vagy egy kedvenc régi rágókáját. Valami amihez újra kötődni tud,mint a cumihoz...


Sajna csak ez az ötletem van. És ha szeretnéd leszoktatni, akkor következetes legyél, mert olyan nincs,hogy egyszer nincs cumi, aztán meg mégis van.


Kitartást kívánok és sikert!!

2010. márc. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. Hát tényleg csak kitartás kell hozzá. Ha éjszaka jól alszik, és reggel olyan 7-ig sikerül neki aludni, akkor nem olyan nyügös nappal, így van hogy órákig nincs cumi, csak este. De ez sajna változó, mert van amikor reggel 6 előtt ébred,és már nem alszik vissza, akkor viszont ki sem lehet venni a szájából a cumit, mert fárad, és kell neki. Próbáltam már mást adni neki, és nem kell.
2010. márc. 26. 11:28
 6/10 anonim ***** válasza:
a lányom is kb. annyi idős volt, mint a tied, amikor úgy döntöttem, hogy nem fog cumizni, mert minden éjjel 5-6* felébredt, és vissza kellett rakni a szájába. Egy ideig nem kapta meg napközben, csak alváshoz. Amikor már kevésbé volt függő, akkor meg alváshoz sem adtam oda. És fura, de nem voltak nagy sírások miatta. Nehezebben aludt el, de nem sírt érte. Én nagyon örülök, hogy akkor elhagyta, nincs vele most már gond. És később sokkal nehezebb elvenni, amikor már beszél, és kéri, és tudatosabban üvölt érte.
2010. márc. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát ez tényleg nehéz ügy. :-) Az én lányom is már függő, mi is óránként kelünk a cumi miatt. Pedig tényleg jobban jársz ha most kitalálsz valamit, mert régebben még nálunk is csak az esti elalváshoz kellett, most meg már ott tartunk hogy éjszaka állandó ügyelet, és nappal ha kiveszem a szájából nyöszörög érte. Én most azt próbálom hogy alváskor mindig mellérakok egy morzsikendőt és hátha ragaszkodni fog hozzá és akkor talán elhagyja a cumit. Lehet hogy nem fog beválni de hátha. Annak idején én erőltettem rá a cumit, lehet hogy most a morzsikendőt is el fogja fogadni egy idő után.

De ez a kilyukasztott cumi is jó ötlet, ezt még nem hallottam, de megér egy próbát.

2010. márc. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát igen, egy próbát megér:). Annyi szerencsénk van, hogy éjszaka világít a cumi, így megtalálja és beteszi a szájába. De nappal olyan rossz. Bárhová megyünk, mindig ott lóg a cumi a szájába.
2010. márc. 26. 11:47
 9/10 anonim ***** válasza:
a "morzsikendőről" : nekünk van egy kedvenc nyuszink, amit vinni kell mindenhová, és éjjel is felsír, ha nem találja. ... de még így is sokkal jobb, mint a cumi.
2010. márc. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

23 hós - most szokott le. :)

Ismerőstől hallottuk, hogy levágtak kicsit a cumi végéből, ahogy már írta valaki és azt mondták a babának, hogy elromlott a cumi! :D

Bármikor elővehette, de nem tudott vele rendesen cumizni. Az ismerősék pár naponta mindig vágtak belőle egy kicsit. Nálunk egyszer is elég volt, pedig csak cumival aludt el.

2010. márc. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!