Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 19 hónapos babátoknak reggel...

19 hónapos babátoknak reggel ölbevéve adjátok a tejet?

Figyelt kérdés
Vagy megissza a cumisüvegből egyedül ?
2011. ápr. 8. 13:14
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

14:13-as vagyok


Lehet az én lányom azért igényli a sok bújást, mert tápszeres volt, nem szopizott.

Nagyon nyüzsi egyébként, olyan mint a duracell nyuszi, de napközben is van pár perce egy kis bújásra. Reggelit már leírtam.


Este pedig apuka a soros. Amikor elfekszik az ágyában még kéri az esti mesét azt tőlem kapja. Megölel, puszi, jó éjt anyuka és "takarodjak" már kiabál is apának. Hozzá bújik, öleli át majd mellette fekve alszik el.


Hétvégente pedig átjön és bebújik közénk ejtőzni még :) Imádom a hétvége reggeleket...

2011. ápr. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Megint 13.19-es. Na igen, ezzel a "ridegtartás" dologgal én sem értek egyet. Szerintem mindenki úgy csinálja ezt is, mint nagyon sok más dolgot, ahogy a GYEREK IGÉNYLI, nem? Az enyém nem igényelte, más gyereke meg még igényli, hogy ölben igya meg a kis megszokott adagját.

Az én kisfiam sem igényelte soha, hogy velünk aludjon, sőt, nem is tud, soha nem kellett magamra kötözve cipelnem - még a kenguruban sem maradt meg nagyon -, nagyon szépen önállóan eljátszik, evésnél még igényli időnként a segítségemet (amikor nincs kedve egyedül kanalazni), 8 hónapos kora óta kiszolgálja magát innivalóval...

Szóval ha ez ridegtartás, akkor legyen ridegtartás, de mégis iszonyat sokat beszél másfél éves létére (sokkal többet, mint más, nála jóval idősebb gyerekek például), mondókázik, stb, szóval én mégsem hiszem, hogy ettől ne fejlődne normálisan.

2011. ápr. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
0%

Én írtam a ridegtartást, de ezek szerint félreérthető volt.


Sajnos többször olvastam, hogy leszólják, megszólják azokat, akiknek a babája igenis IGÉNYLI az együtt alvást, akik egy szobában voltak születése után, bújós a baba stb.


A mienk ilyen. Igényli. El nem tudnám képzelni, hogy ne úgy neveljem, ahogy nevelem, és nem értem miért kell azon kiakadni, hogy pl én fogom neki a cumisüveget, hogy 14 hónapos koráig bizony ringatva aludt el stb.


Ha kell neki, akkor kell és nem fogom tőle megvonni azt amit IGÉNYEL csak azért, mert más szerint már nagy hozzá.


Az én 22 hónaposom is 11 hónapos korától már önállóan megy, mondatokban beszél, egyedül eszik, pohárból iszik, bilizik, sőt mondókákat is tud mondani...na és. Erre most fel kéne vágjak? 18 évesen a kutyát nem fogja érdekelni.


De ha egy babától azért vonják meg a ringatást, etetést, ölelést mert "már nagy hozzá, nem szokás" és egyéb kifogások hát az a ridegtartás.

2011. ápr. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
28%

Te hol láttál itt ilyet, aki leszólt ezért???? Ennél a kérdésnél értem. Egyetlen ilyen jellegű hozzászólás volt, mégpedig ez:

Te tartod a 19 hónapos gyerek üvegét??

A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:21


Erre rögtön nekiestek az embernek, holott a kutya nem szólt azért, mert a te gyereked igényli, hogy az öledben ülve igya meg a tejet.

2011. ápr. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
13%

Én kértem ki magamnak a ridegtartást.

Kifejezetten azzal sem értek egyet, hogy mindig a gyerek igényeit kell nézni. Pont a napokban volt egy kérdés, hogy meddig kell átszoktatni a gyereket wcre, mert a kérdező 7 éves kislánya még bilizik. A szuperdadusban is volt 5-6 éves kisfiú, aki kitöröltette az anyjával a fenekét kaki után.

Nyilván ezek is a gyerek igényei, amit a szülő, szerintem már nem helyesen, elégít ki. Én azt vallom, hogy ha a gyerek már tesz önállósodási törekvéseket, engedjük haladni a dolgokat a maguk útján. Ha ezerszer megígazitjuk a kezében a kanalat, az ezeregyedik után feladja és hagyja, hogy etetsd, ha mindig ellenőrzöd kaki után, nem fogja érdekelni a wcpapír, hiszen úgysem marad kakis, és még sorolhatnám.

Nyilván nem kicsi babákról beszélek, de egy 2 évestől már igazán elvárható, hogy maga fogja az üveget, attól még ehet ölben. Az unokahúgom lassan 4, az esti-reggeli kakaüt cumisüvegből issza, pedig poharazik régóta. Nyilván a gyerek igénye, de ez meddig normális?

Mi vagyunk értük a felelősek, igenis nekünk, szülőknek kell határokat szabnunk, és nem mindig az igényekre hagyatkoznunk.

2011. ápr. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Fiam 19 hónapos.Reggel amikor felkel,szól,hogy tejcsi,és vagy az ágyában issza meg fekve,vagy a mi ágyunkban,és mesét néz közben.Csak ilyenkor nézhet tv-t.Este az ölemben issza meg és közben nézzük a falon a képeket,és mesélek neki.Az hogy ki fogja az üveget,változó.Egyébként csőrösből issza,mert a cumisüveget nem fogadta el,nappal pohárból iszik egyedül,út közben szívószálas kulacsból vagy sportkupakos üvegből.Én nem ítélem el egyik felet sem,mindenki úgy csinálja,ahogy neki jó.Az én fiam szereti az ölemben inni,és amíg szereti,addig ihatja is.nemsoká az is ciki lesz neki,ha megpuszilom,addig meg kihasználom a babusgatást.Egyébként nem ölbebaba,soha nem volt az,nem is szeret egy helyben ülni,de a tejcsit szereti az ölemben inni esténként.ja,és mivel az egy ágyban alvás is felmerült az előző válaszolók között,külön alszik születésétől,külön szobában
2011. ápr. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Az en kisfiam 21 honapos.

Nalunk a reggeli szertartas,hogy felkel, beviszem a tejet es kiveszem az agyabol, Egyutt bebujunk a mi francia agyunkba,osszebujunk es ugy issza meg a tejet. Amugy a cumisuvege uvegbol van es amugy tudna tartani de olyankor meg O is komas es inkabb tartom neki en.

Annyira szeretem ezeket a reggeleket, nagyon meghittek es kihasznalom meg amig ezt lehet :)

2011. ápr. 9. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Utolso vagyok

Pedig mar regota eszik egyedul, kanalat es villat kitunoen hasznal. Es poharbol is iszik, sot fel literes uvegbol is.

Szerintem meg mindenki csinalja ugy ahogy jonak latja es kesz. Szerintem egyik oldal se rossz. Ahany gyerek annyi fele igenyeik vannak.

2011. ápr. 9. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
Meglep,hogy ennyi választ kaptam !
2011. ápr. 9. 14:55
 30/30 anonim ***** válasza:
Amúgy én is úgy gondolom hogy a nagygtöbbség nem azon hőkölt meg, hogy egy 19 hónaposnak tarják az üveget, hanem hogy ennyi idősen hagyja hogy ölben fekve tartsák neki mint egy csecsemőnek. Az én 2. gyerekem 6 hónapos de már ő is majd kiugrik az ölemből...:)
2011. ápr. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!