Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 19 hónapos babátoknak reggel...

19 hónapos babátoknak reggel ölbevéve adjátok a tejet?

Figyelt kérdés
Vagy megissza a cumisüvegből egyedül ?
2011. ápr. 8. 13:14
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
71%

Enyém 2 éves múlt, de IGEN, én tartom a kakaós üvegét reggel és este. Tudja egyedül is fogni, mert nem nyomorék, de ölbe veszem, babusgatom és fogom az üvegét. Kb ennyi, amíg engedi, hogy ölbe vegyem, és IGEN, ezt ki is használom.

Páran hogy kiakadtok, hogy az anya fogja a gyerek üvegét, nem is értelek titeket. Ettől ezek a gyerekek még nem bénák!

2011. ápr. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
22%

Ez nekem is fura, az én kisfiam kb 6 hónapos kora óta nincs ölben cumisüvegezés közben (4 hónapos koráig tudtam szoptatni) és kb 7 hónapos kora óta nem tűri, ha fogjuk neki az üveget. Most már megy, varázsitatóból iszik napközben, kiszolgálja magát, a reggeli-esti tápszert meg fekve, vagy a hordozójában ülve issza meg egyedül. A héten volt egy éves.

De ha nektek így jó, vedd ölbe, csak hagyd, hogy ő fogja az üveget.

2011. ápr. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
Nekem 18 hónapos a fiam, ő is egyedül issza a tejitalt cumisüvegből. Napközben Avent keménycsőrű itatóspohárból issza a vizet.
2011. ápr. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
64%
Én sem értem, hogy pár embernek miért olyan nagy bűn, hogy valaki ölben eteti meg a gyerekét. Az én lányom 21 hónapos és ő is úgy issza, és én tartom az üveget. Reggelente még olyan álmos, hogy majdnem elalszik ivás közben, és este is néha. Így szokta meg, így szereti. ÉS NEKEM SEM NYŰG! Amúgy egyedül eszik kanállal, rendes pohárból iszik, de még másfél literes ásványvizes palackból is szépen iszik. Úgyhogy nagyon ügyes, tényleg nem béna, ahogy az előttem szóló írja. Ezzel az erővel azt az anyukát is lenézhetnétek, aki ennyi idősen még naponta összebújik a gyerekével és megszoptatja.
2011. ápr. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az itt válaszolók nem azon csodálkoztak, hogy az anyuka fogja a cumisüveget, hanem, hogy a 19 hónapos baba hagyja.mert az enyémek sem hagyták és ölbe se jöttek volna ébredés után amikor már tudtak menni. Ők már elkezdték a saját napjukat és rendkívül fontos tennivalóikkal voltakel foglalva. :)
2011. ápr. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
36%

No akkor jöhetnek a felháborodások :)


22 hónaposom hajnali fél6-kor issza a reggeli kakaóját (ragaszkodik a kakaóhoz én is nagy kakaós vagyok egyébként). S mivel utána visszaalszik 8-ig az alábbiak szerint megy.


Félkómásan bekiabál a bébiőrbe, hogy anyuka kakaó. Anyuka ugrik fel, elkészíti. Be a szobába, ahol legalább két alkalommal rálép belerúg valami kacatba ami elvileg el volt téve este. A kicsi belebújik az ölembe, félig fekszik félig ül a hátát fejét én tartom. A szeme ép csak rebben.

Ha éberebb akkor megfogja a cumisüveget ha nem akkor én itatom. Kiszívja, böfizik és már fordul is vissza az ágyába tentézni. :)


Cumisüvegből issza születésétől fogva tápszeres volt. Én hagyom. Igényli az ölelgetést, és addig jó amíg szereti :) én legalábbis nem fogom "ridegtartásra" ítélni, csak mert már nagyobb és nem szokás.

2011. ápr. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Ismét 13.19-es vagyok. Én azért csinálom így, mert kisfiam már nem hagyta, hogy az ölemben tartsam őt. Illetve este, mikor kiszáll a fürdőkádból, már mondja, hogy tejet, és muszáj volt neki odaadni az üveget, hogy megihassa a tejcsijét. Így legalább addig normálisan be tudjuk pelusozni, fel tudjuk öltöztetni, és nem üvölt, csak iszik. A reggelinél meg szintén így alakult, hogy már nem maradt meg nyugton az ölemben, ha leültem vele a fotelbe, akkor le akart mászni a karjaim közül hálózsákostól, cumisüvegestől. Így a pelenkázón fekve viszont nyugodtan megissza, én meg addig felöltöztetem legalább.

És senkit nem nézek le azért, mert még úgy csinálja, ahogy pár hónappal ezelőttig mi is. Sőt, csak irigykedni tudok, hogy vannak még másoknál ilyen meghitt pillanatok. Nálunk sajna egyre kevesebb, mert a fiatalúrnak minden más fontosabb annál, minthogy az anyucijával összebújjon pár percre. :)

2011. ápr. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
13.58-as vagyok. Az enyém is csak addig igényli az ölben levést amíg a tápszer tart. Ez kb 1 perc míg megissza, addig olyan mint egy kis csecsemő, ahogy kiürül az üveg, erőre kap, kiszáll az ágyból és egyből megy a dolgára. Az esti tápszer előtt le sem lehet lőni, olyan eleven, de ahogy ölbe veszem és előkerül a tápszer, megint átváltozik kis csecsemővé.
2011. ápr. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
21 hónapos, simán tud egyedül inni már mindenből pohárból is régóta, de az esti tejet az ölemben issza meg, és én tartom neki a cumisüveget :)
2011. ápr. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
44%
Nekem meg ebből van elegem, hogy ha a korához képest önálló a gyerekem, egyedül is eljátszik, nincs igénye az ölbentartásra evés közben, és urambocsá' nem alszik velünk a nagyágyban, az már rögtön ridegtartás.
2011. ápr. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!