Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babánál hány étkezés...

8 hónapos babánál hány étkezést váltottál ki? Melyek azok? Mit eszik és mikor a nap folyamán?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 4. 21:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

reggeli: anyatej

tízórai: reszelt alma reszelt háztartási keksszel

ebéd: párolt csirkemell filé, párolt krumpli, petrezselyem anyatejjel összeturmixolva utána még anyatej

uzsonna: anyatej

vacsora: például sütőtök, vagy párolt répa krumplival, párolt cékla krumplival és a végén még anyatej (este kötelező a cici elalvás előtt nálunk) ez csak példa, annyi féleképpen lehet variálni

2011. ápr. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
:) Köszönöm! :)
2011. ápr. 4. 21:26
 3/11 anonim ***** válasza:

reggeli: tápszer

tízórai: gyümölcs

ebéd: főzelék

uzsonna: főzelék, vagy joghurt

uzsonna 2.: tápszer (nem mindig igényli)

vacsora: tápszer

napközben többször gyüm.lé vagy víz, ha keresel a neten hozzátáplálási táblázatot akkor kb. tudod mi mindent lehet adni egy ekkora babának. Fűszerektől kezdve mindent. Bocs, hogy most nem írom le. Többféle táblázat is van, én az egyiket kiválasztottam és kész, aszerint eszik újabb és újabb dolgokat. Jó babázást

2011. ápr. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

reggeli:anyatej

tízórai:fél adag gyümölcs+anyatej

ebéd:fél adag főzelék+anyatej

uzsi:anyatej

vacsi:anyatej

Egyenlőre nem fogad el többet,de nem bánom,rengeteg tejem van.

2011. ápr. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Akkor vezettem be a másodi szilárd kaját, gyümölcsöt uzsonnára.

Ebédre főzeléket evett.

A többi anyatej volt.

2011. ápr. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Reggeli:200ml tápszer

Tízórai: gyümölcs (reszelt alma,banán narancslével vagy üveges szilva)

Ebéd: 1üveg főzelék vagy bolti vagy itthon csinálom.(ebben mindig van husi)

Uzsonna:200ml tápszer Ezután gyümölcs,babakekesz piskóta ha sok idő van még vacsiig.Van,hogy 1 nap csak 4szer eszik,de van mikor 6szor.Attól is függ hány órakor kel reggel.

Vacsora:200ml tápszer

2011. ápr. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

még egyet se!

6x szopik, délelőtt szopi után kap gyümölcspürét, dél körül szopi után főzeléket.

9 hósan fogom kiváltani az ebédet.

2011. ápr. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Egy étkezést váltottunk ki délután 6-kor, ilyenkor gyümölcsöt kap gabonapéppel általában, a többi mind szopi. A főzelékek nem nagyon érdeklik.

Csak azért kérdeztem, mert a védőnő szerint már kétszer kellene kapjon gyümölcsöt, és kétszer főzeléket.

2011. ápr. 5. 09:56
 9/11 anonim ***** válasza:
4x kéne már etetni???Persze...Ha le akarnád választani,akkor esetleg,de ha sokáig szeretnéd szoptatni,akkor semmiképp sem kell még olyan sokszor adni szilárdat.Szoptatási tanácsadók azt mondják,hogy 1 éves korig 2/3 rész anyatej maradjon a fő tápláléka.Akinek nincs teje,persze etesse,de akinek van,nem baj ha sokat szopizik.
2011. ápr. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

a védőnők szoktak furcsákat mondani. nálunk a napi 3x 200g pürét nyomatja.

én maradok a saját elgondolásomnál. (9 hótól váltok ki 1 szopit és akkortól fogok 1x főzeléket, 2x gyümölcsöt szopi mellé adni.)

2011. ápr. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!