Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Annyira haragszom a férjemre!...

Annyira haragszom a férjemre! Szerintetek igaza van?

Figyelt kérdés

Fiam 16 hónapos, iszonyú hisztis baba, az az igazi földhözvágommagam hiszti ha közértben vagyunk mert imád lepakolni. bevásárlókocsiban nem marad meg, viszont bevásárolni se tudok úgy, hogy közben lesöpri a polcokat.


Azt mondtam itt a vége, kis közértet elintézzük hétköznap ha kell valami de a nagybevásárlásra jöjjön velünk apa is mert nem bírom egyedül. ráadásul a neheze még csak utána jön, a hazacipekedés.

Férjem szerint életképtelen vagyok mert minden más anya megoldja, hogy a babájával bevásároljanak, nehogymá' ezzel még terheljék a sokat dolgozó férjeiket.

hozzáteszem, hogy ennyit segített eddig a háztartásban, hogy elvitt az osanba két hetente egyszer...


Ti megoldjátok, tényleg én vagyok az életképtelen? :(


2011. ápr. 1. 21:10
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
Egy babával nem egyszerű elintézni egy nagy bevásárlást. Mi is mindig együtt megyünk, de az én férjem még azt sem engedi, hogy a kocsiba bepakoljak, mert szerinte nehezek a zacskók. Mindig mondom neki, hogy megőrjít, mert én az a típusú nő vagyok, aki nem bír tétlenül álldogálni, de tény, hogy nagyon jól esik, hogy ennyire figyelmes. Nyugodtan mond meg a férjednek, hogy másnak is besegítenek a férjeik, és nem szakadnak bele! De ezt magától is éreznie kellene.
2011. ápr. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem vagy életképtelen.Nyugodj meg és próbálj vele beszélni a problémáról.Lehet rossz napja volt és rajtad csattant.
2011. ápr. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

Nincs igaza a férjednek. Ettől függetlenül vannak akik megoldják a gyerekkel egyedül is (pl. én is), ha szükséges.

A fiaddal neked is könnyebb lenne, ha leszoktatnád ezekről a dolgokról. Szerencsére az én fiamra elég, ha párszor rászólok és nem megy oda a polchoz lepakolni.

A férjedre visszatérve pedig én a helyedben elérném, hogy egyszer neki kelljen a gyerekkel elmenni bevásárolni egyedül (pl eljátszhatod, hogy rosszul van és nem tudsz menni vásárolni, a gyerekkel sem tudsz ilyen állapotban foglalkozni, így vigye magával).

De a minimum, hogy amikor elmész bevásárolni, a gyereket az apjára hagyod. Nem kell kérdezni, csak bejelented, hogy te mész vásárolni, ő meg vigyázzon a gyerekre.

2011. ápr. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi úgy oldjuk meg,hogy hetente egyszer együtt elmegyünk a férjemmel ketten nagybevásárolni,amíg a mama vigyáz a 10 hónapos babánkra. Még jó is egy kicsit kimozdulni kettesben...

Azon kívül néha-néha hárman is elmegyünk,de csak akkor,ha nem kell sok mindent venni.

Én csak kenyeret veszek a napi séták alkalmával,ha valami kell pluszban még,a mama vagy a férjem beugrik érte a boltba.

Úgyhogy akkor a te férjed szerint én pláne életképtelen vagyok!

Szerintem a mai világban ennyi segítség elvárható egy apukától...

2011. ápr. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok. Az lemaradt,hogy az én férjem hétköznap napi 10 órát dolgozik,de segít mosogatni,a szemetet ő hordja le,és hétvégén segít porszívózni és törölgetni.

Ezt nyugodtan mutasd meg a férjednek,hogy olvassa el!

Szerintem eléggé babafüggő,hogy ki mennyi házimunkát bír elvégezni a babázás mellett!!!

2011. ápr. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

Nálunk két módon zajlanak a nagybevásárlások: még pici volt a baba, vagy járvány volt, apa ment egyedül listával. Mostanság hárman megyünk, baba a bevásárlókocsiban. Az autóba és a lakásba apa cipeli a cuccokat, nekem még egy pelenkát sem enged vinni. Mondjuk ő nem dolgozik olyan sokat, de segít itthon takarítani, kutyát levinni, vigyáz a babára, néha mosogat, reggelit, vacsorát készít, és néha süt is.

Szóval, én megmondanám szívesen, hogy ki az életképtelen! Ilyen egy pofátlan embert - ne haragudj, hogy ezt írom, de feldühít ez a hozzáállás.

2011. ápr. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Ezt akartam írni:

Szóval, én megmondanám szívesen A FÉRJEDNEK, hogy ki az életképtelen!

2011. ápr. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Vannak olyan bevásárlókocsik is, hogy kisautó pl. az Intersparban, Tescoban. Abban a lányom úgy elvan, hogy észre sem veszi mit vásárolunk. Próbáld esetleg olyanba ültetni.

Egyébként a 10 hónapos fiamat én sem viszem ilyen helyre. Ugyanis jön a foga, és rájött, hogy a bevásárlókocsi fémből van, és hűti az inyét. Egyszer vittük el, és teljesen rá volt tapadva a kocsira, cumi sem kellett. Ki tudja mit szed össze, azóta a férjem egyedül megy vásárolni, én meg itthon a 2 gyerekkel, vagy esetleg a nagyobbat elviszi.

2011. ápr. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

A férjem látástól vakulásig dolgozik, de ha teheti mindig jön velünk, ha nem megoldom egyedül a 2 gyerekkel, bár nem ez a kedvencem!

Én a helyedben elküldeném a férjem kettesben a gyerekkel, had tudja meg milyen az. Egyébként én ezt csináltam, mert nálunk is ment a cirkusz eleinte, hogy persze Te itthon vagy, én dolgozok stb, aztán megelégeltem, elkezdtem elmászkálni otthonról mikor már nem szopott a lányom (6 hós kora után), kozmetikus, szoli, bevásárlás, a férjem meg maradt a gyerekkel. Igyekeztem minél több időt távol maradni, had kapja ő is a ívet a gyerektől. :)) Hamar belátta, hogy én nem csak otthon ülök és nézek, hanem mindent megcsinálok. Mikor haza értem láttam, hogy megkönnyebbült, pedig csak a gyereket hagytam rá, nem kellett vacsit főzni, mosni, vasalni. Szerintem egy próbát megér!

Ahogy előttem írták játszd el a nagyhalált! Apa, baba irány bevásárolni! Kíváncsi lennék a férjed arcára!

2011. ápr. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz. nem vagy életképtelen, sőt, én egyedül el sem indulok nagy bevásárlásra a lányommal (14 hós), pedig egy kiflivel még jól elvan a kocsiban ülve.

Én ezekre a dolgokra mindig azt mondom, hogy a gyereket nem egyedül vállaltuk - jó esetben -, így neki is ki kell venni a részét ebből. tudom, hogy sok férj sokat dolgozik, de nekik is tudniuk kell ellátni a gyereket, meg kell ismerniük, tudni kell nevelniük. Egy ilyen közös bevásárlás megfelelő alkalom ehhez.

2011. ápr. 2. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!