Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit értenek a "mindent megenge...

Mit értenek a "mindent megengedő" nevelés alatt?

Figyelt kérdés
Több helyen láttam már megemlíteni a "mindent megengedő" nevelést, de igazából sehol nem részletezték mit is értenek alatta. Gondolom senki nem engedi, hogy a gyereke kipakolja a kukát otthon a konyha közepén stb. Valamilyen szinten mindenki állít szabályokat, nem? Éppen ki szigorúbb, ki kevésbé.
2011. márc. 29. 13:38
 1/6 Kései Sirató ***** válasza:
Én találkoztam már ilyen felfogású szülőkkel:a gyerek mindenkivel úgy beszél, ahogyan akar, akkor eszik, alszik, tanul, tv-z, játszik, amikor akar, ha azt utcán szétdobálja a csokis papírt, akkor sem szólnak rá, ha zajt csap egy hivatalban , nem szólnak rá, stb. Azt nem tudom, h a kukát otthon kiborítja-e, de eltudom képzelni, hogy ha igen, akkor anyuka szó nélkül összetakarítja, és hagyja, h szépen kibontakozzon a személyisége. Ilyen elveket vall egyébként a Waldorf oktatási rendszer is.
2011. márc. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a "mindent megengedő "nevelés az oka,hogy a kamasz pofon vágja az anyját,öngyújtó gázt szív,13 évesen terhes.A gyerekeknek szükségük van szabályokra,rendszerre.Tudniuk kell a tiszteletet megadni.2 gyerekes anyuka.
2011. márc. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A szomszedom pont ilyen... Sajat maga mondta, hogy "naluk mindent lehet a gyereknek". Sajnos mi isszuk a levet, mert alattuk lakunk. Azota iskolas lett a ket nagy, hat nem latszik pozitiv eredmenye ennek a nevelesnek....

Szabalyok igenis kellenek, meg egy gyerek eleteben is. Meg kell tanulnia, mert neki lesz rossz kesobb.

2011. márc. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

én nem tudom ki mit ért alatta, de pl. van aki már a kötődő nevelést is ilyennek tartja, pedig nem az, de nem ám. én is így nevelem a kislányomat, és más hasonló korúakhoz képest sokkal fegyelmezettebb és szófogadóbb, pedig nem kevésbé akaratos. (2 és fél éves lesz nemsoká).

kötődő nevelésről itt:

[link]

2011. márc. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy ismerősöm, aki így neveli a gyerekét. Én nem tartom jó dolognak. Pl ha összetör egy poharat, akkor az anyja feltakarítja, de mintha semmi nem történt volna. Ha megcsinálja másodszor ugyanazt akkor sem szól rá. Nem kell a saját játékait összepakolni, inkább foglalkozzon valami mással amitől jobban kibontakozhat, mint a rendrakással. Ha verekszik az óvodában, akkor megdicsérik, hogy az életben csak úgy fog érvényesülni, ha nem hagyja elnyomni magát. És pontosan ez az amit sugallnak neki ezzel, hogy csak így lehet belőle sikeres ember, ha nem foglalkozik a részletekkel, pl rendrakás, szabályok, hanem ha azt csinálja amit akar, akkor bármit elérhet és felnéznek majd rá. Valószínű politikust akarnak belőle nevelni vagy valami diktátort.
2011. márc. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Galgóczy Anna ***** válasza:
Ez a fajta nevelés nem most, hanem később fogja megtorolni magát. Az anya lehet, hogy feltakarítja a kipakolt kukát 1x 2x sokszor, de lesz olyan, hogy elfárad és szeretné, ha gyermeke takarítaná fel, aki a nevelése miatt beszól az anyjának és ennyi. Akkor meg az anya verheti a fejét a falba. A mi generációnkat még nem így nevelték. Mégis tiszteljük a szüleinket és tiszteltük a nagyszüleinket. Egyszóval, én marhaságnak tekintem: [link]
2012. jan. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!