Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megkeresztelik úgy a kicsit,...

Megkeresztelik úgy a kicsit, ha csak polgári esküvőnk volt?

Figyelt kérdés
2011. márc. 28. 09:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Milyen vallásúak vagytok? Ha valamelyik protestáns felekzetnéél akarjátok keresztelni, ott nem feltétel a házasság sem. Öcsémék csak együtt élnek, minden gond nélkül megkeresztelték a kisfiukat. Mi evangélikusok vagyunk, a sógornőm katolikus, a keresztszülőkis azok voltak... az evangélikus egyházban még ez se feltétel...
2011. márc. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én római katolikus vagyok, a párom református...
2011. márc. 28. 09:44
 3/14 J.Tímea ***** válasza:
A református lelkészek állati nyitottak tapasztalatom szerint és nagyon egyszerű és szép keresztelőt tudnak nyújtani szeretettel!
2011. márc. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamat megkeresztelték.
2011. márc. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Akkor a református pap biztosan megkereszteli.. a katolikusok általában jobban ragaszkodnak az egyházi házassághoz... Ha nem fontos, melyik felekezethez fog a kicsi tartozni, akkor menjetek el a református paphoz és nála mindent el tudtok intézni :)
2011. márc. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Viszont pont, hogy katolikus keresztelőt szeretnénk, mivel itt, ahol élünk az az elterjedtebb...
2011. márc. 28. 10:03
 7/14 anonim ***** válasza:

Temploma, lelkésze, papja válogatja. Nekünk is csak polgári esküvőnk volt, és a katolikus pap elutasított minket, végül mindhárom gyerekünket a református lelkész keresztelte meg. De pl. Vácon, ill. Pesten a 16. kerületben sima együttéléssel keresztelt a katolikus pap, Vácon a református utasította el.

Szóval, ha eldöntöd, milyen vallásúnak akarod a gyereket, csak a megfelelő lelkipásztort kell megkeresned hozzá.

2011. márc. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Római katolikus a párom és a családja, és a lányunk is az lett!Én evangélikus vagyok, és nem vagyunk házasok!Így is első szóra megkeresztelték! :)

Bár anyósomat küldtem faggatózni, mert ő jár templomba!De nem volt feltétel a házzasság! :)

2011. márc. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekünk is csak polgárink volt, és igen, megkeresztelik :)
2011. márc. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 J.Tímea ***** válasza:
Akkor fizessétek be az egyházi adót és kezdjetek minden vasárnap templomba járni a templom körüli kertet gondozni és a misén a kosárkába úgy beledobni az 500-1000ft,hogy a prezsbiter mindent lásson::))
2011. márc. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!