Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megkeresztelik a babánkat, ha...

Megkeresztelik a babánkat, ha nem volt templomi esküvőnk?

Figyelt kérdés
Mire megszületik a babó 2 éve házasok leszünk. Elég furán venné ki magát, ha 1.5 év után, pocakosan állnék az oltár elé?!
2009. jan. 13. 07:48
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Szia! Nekünk is megelőzte a kismanó az esküvőt és én nem akartam pocisan oltár elé állni. Ennek ellenére megkeresztelték a picurt, mondtam a papnak, aki először csóválta a fejét, hogy szegény gyerek lelki üdve igazán nem múlhat a felelőtlen szülőkön, a mi hibánkért ne a gyereknek legyen kára... Ez hatott, simán megkeresztelték.:-)
2009. jan. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Siman megkeresztelik szerintem, ha reformatus vagy tuti, ha katolikus, szerintem akkor is.
2009. jan. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Megkeresztelik, csak pénz kérdése az egész!
2009. jan. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
18%

Ha ti se mentetek templomba házasodni, minek akarod a gyerekedet megkereszteltetni? Ha nem tartottad fontosnak, hogy egyházilag törvényes legyen a kapcsolatotok, akkor hogyhogy a gyerekedet oda akarod vinni?

Az előző válaszolónak üzenem, lehet, hogy a mai világban sokakat meg lehet venni, és lehetnek köztük papok is (ők is emberek), de ne általánosítson.

2009. jan. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%

Megkeresztelik. És nem feltétlen pénz kérdése.

AZ előző válaszolónak: mióta megszüléttem katolikus hívő ember vagyok, és a férjem is az. Csak sajnos neki volt egy rossz döntése az életében, elvált csak katolikus módon illetve hogy elválasszák az sokáig tart. Évekig. Szóval nálunk is itt a pici, két hetesen megkeresztelték, templomban házasodni még várnunk kell. De mi attól szerintem jó katolikusok vagyunk, a picivel is rendszeresen járunk Isten házába.

Miért lennénk mi rosszabbak, mint akik összeházasodnak templomban, aztán meg többet nem látják a belsejét többet,és nem is gondolnak Istenre????

2009. jan. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem azt mondom, hogy rosszabbak vagytok a "képmutatóknál", de számomra akkor is érthetetlen egyáltalán a kérdés.

Képzeld el, léteznek még olyan emberek, aki igenis fontosnak tartják, hogy a Jóisten előtt "rendezve" legyen a kapcsolatuk, s csak utána legyen szexuális kapcsolatuk. Az, hogy a férjednek volt egy rossz döntése, nem a te hibád, de az igen, hogy nem vártátok ki, hogy az egyház felbontsa az előző házasságot.

2009. jan. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem házasodtunk templomban, a férjem nincs megkeresztelve,ennek ellenére megkeresztelték a pindurt.
2009. jan. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányomat is megkeresztelték katolikus templomba egy fillér nélkül. Papja válogatja hogy milyen kommentárt fűz hozzá.
2009. jan. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi csajok!

Akkor remélem nálunk sem lesz gond.

2009. jan. 13. 11:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!