Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megkeresztelik így a babát?

Megkeresztelik így a babát?

Figyelt kérdés
Nem vagyunk összeházasodva,a párom nincs megkeresztelve,a leendő keresztszülők se házasok. Egyházadót sose fizettünk,se én,se a leendő keresztszülők,egyikünk se volt semmilyen áldozó,meg senki nem bérmált (nem tudom,mit jelent,de valahol olvastam),szóval semmi kapcsolatunk nincs az egyházzal. Ilyen feltételekkel meg lehet keresztelni? Római katolikus lenne,Borsodban.
2010. szept. 14. 12:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
nem.
2010. szept. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%

Ilyen feltételekkel miért akarod megkeresztelni?


Bár ehhez semmi közöm, bocs.


Szerintem egyébként papja válogatja, mert én például úgy vagyok keresztanyja egy kisfiúnak, hogy meg se vagyok keresztelve, ezt a papot nem zavarta, pedig tudta. De más pap ezt biztos nem engedte volna.

Kérdezd meg a papot, aki felétek van.

2010. szept. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha bármelyik szülő nincs megkeresztelve nem lehet sajnos.
2010. szept. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Hát ez paptól függ. Elvileg így nem keresztelik meg,de ha találtok egy "aranyos" papot az megkereszteli. Egyházadót erre az évre kell csak befizetnetek. Az viszont nem baj, ha nem vagytok házasok,mi sem vagyunk azok. Elméletileg keresztszülő az lehet aki volt elsőáldozó, bérmálkozó.
2010. szept. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
nálunk is ilyenn a szitu, de mi nem is kereszteltük meg őket, annyira felesleges.
2010. szept. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
nem feltétel hogy a szülők meglegyenek keresztelve,mi se vagyunk a párommal,és a gyerek meg lesz tavasszal,semmi probléma nem volt belőle,a keresztszülők megvannak,nekik kell hogy meglegyenek keresztelve,legalábbis nekünk ezt mondták,de a szülőknek nem kell hogy meglegyenek.
2010. szept. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szia!Mi sem vagyunk megházasodva,párom megkeresztelve sincs és a keresztszülők sem házasok,de a babánkat megkeresztelte a pap.Viszont az egyházadót szüleim fizették,de úgy tudom hogy valamennyit kell fizetni ha eddig nem tettétek!Nálunk 1500ft egy évre.Szerintem menj el a paphoz és kérdezz rá hogy mivel jár,mert ha normális akkor megkereszteli.
2010. szept. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem az egyháznak fontos, hogy házasok legyetek. A keresztelő előtt titeket is meg tudnak keresztelni, az elvileg nem lenne probléma. A bérmáláshoz nem tudok hozzászólni, mert én református vagyok, de szerintem az is megoldható, nem hiszem, hogy pl. életkor függvénye lenne. Ha ilyen "problémáitok" vannak, miért nem névadóztok. Igaz az nem olyan szép, de formailag hasonló, mert a névadószülő ugyanazt fogadja mint a keresztszülő.
2010. szept. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
12:22-es vagyok,azt elfelejettem írni,hogy megházasodva se vagyunk,és mi se fizettünk sose semmilyen egyházadót,a keresztszülők sincsnek megházasodva,mivel nem egy pár,hanem az egyik az én gyerekkori barátnőm,a másik a párom gyerekkori barátja,szóval ennyi,és mégis megkeresztelik majd a gyereket:)
2010. szept. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok,most látom hogy 2 12:22van:)a 84%-os voltam.
2010. szept. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!