Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megkeresztelik így a babát?

Megkeresztelik így a babát?

Figyelt kérdés
Nem vagyunk összeházasodva,a párom nincs megkeresztelve,a leendő keresztszülők se házasok. Egyházadót sose fizettünk,se én,se a leendő keresztszülők,egyikünk se volt semmilyen áldozó,meg senki nem bérmált (nem tudom,mit jelent,de valahol olvastam),szóval semmi kapcsolatunk nincs az egyházzal. Ilyen feltételekkel meg lehet keresztelni? Római katolikus lenne,Borsodban.
2010. szept. 14. 12:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
A katolukusok a legmacerásabbak az tény, de az még ott sem feltétel, hogy házasok legyetek. De ez is mindenhol más, sokszor segít egy "vaskos boríték" is. Nálunk pl. csak katolikusok lehetnek a keresztszülők, de az egyházadó fizetése nem feltétel. Ha nem kereszteli meg a pap a babátokat, nyugodtan menj egy-két településsel arrébb, hidd el, találni fogsz olyat, aki hajlandó lesz megkeresztelni.
2010. szept. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Szerintem is a paptól függ. Igaz mi megvagyunk keresztelkedve, volt templomi esküvő is, a keresztszülő is katolikus, de a pap bácsi azt mondta, hogy mindegy ki lesz a keresztszülő, csak el ne ejtse a babát. Szerintem biztosabb, ha megkérdezed a papot, akinél szeretnétek tartani a keresztelőt, mert nagyon különböznek a szokások az egyházon belül, sőt még templomon belül is. Nálunk pl a másik pap nem keresztel nem katolikus keresztszülővel, pedig ugyanaz a templom. De mostanában a katolikus egyház is "lazább" lett, befogadóbb, mert egyre kevesebb a hivő ember, így jobb ha nem kivételeznek. Ezt maga a pap mondta.

Úgyhogy szerintem kérdezd meg.

2010. szept. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Tőlünk nem kértek semmit viszont az egyházadót megemlítették, hogy azt be kéne fizetni de igazából annyit adsz amennyit tudsz tehát nem kell most "mittudomén" 10 évre visszamenőleg kifizetni. Mi is Borsodban Miskolcon kereszteltük a kislányomat.
2010. szept. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Ja, és igaza van az előttem szólónak, erősen papfüggő a dolog. Van aki szőrös szívű és vannak felvilágosultabbak.

2010. szept. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!