Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megkeresztelik majd a babát,...

Megkeresztelik majd a babát, ha nem vagyunk házasok? Nem tudom ennek van e köze hozzá? Kereszt szülök kik lehetnek?

Figyelt kérdés
Én római katolikus vagyok,a párom görög. Én voltam elsőáldozó és bérmálkoztam is,a párom egyik sem. Nem volt sem polgári sem egyházi esküvőnk.
2010. febr. 9. 17:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem meg,ismerek egy csajt, ő például egyedül(apa nélkül) vitte be a babát, szóval biztos,hogy meg kell keresztelniük,vagy csak nagyon elnéző volt a pap.
2010. febr. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Szerintem manapság már a római katólikus nem fogja megkeresztelni.De próbáld meg,annyit megér,a kérdezés ingyen van.
2010. febr. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Az öcsémék gyerekét megkeresztelték, öcsém róm.kat, a barátnője (nem voltak házasok) még csak meg sem volt keresztelve, a gyerek keresztelője előtt keresztelték meg őt. Azt hiszem valami elmaradt egyházadót kellett adni a papnak és nem volt semmi kifogása utána. Keresztszülő bárki lehet sztem.
2010. febr. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Persze, ilyenkor a keresztszülőket nézik inkább én legalábbis úgy tudom, de mindenre csak papot kell találni. Mi is keresztszülők lettünk, és nem volt templomi esküvőnk, a férjem nincs is megkeresztelve... Kitartás, sikerülhet
2010. febr. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem megkeresztelik, de húzzák a szájukat a papok...

De manapság pénzért ők is mindent megtesznek.

2010. febr. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Mi házasok vagyunk, de a férjem nincs megkeresztelve.

Nem volt egyházi esküvőnk se. Az egyházadót azt ki kellett fizetni. ja és keresztszülőnk se volt. Még jó, hogy a gyereket elvittük:-) nem? Szóval megkeresztelték így is.

2010. febr. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Persze,hogy megkeresztelik!

Mi ugyanebben a helyzetben voltunk 1,5éve!

2010. febr. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A kereszt szülőknek házasnak kel lenni,és ők is katolikusok lehetnek vagy a vallás mindegy?
2010. febr. 9. 18:15
 9/16 anonim ***** válasza:
Keresztszülők: Nálunk volt rá példa, hogy nem is egy családból volt a kettő. (persze, azért mindegyikük meg volt keresztelve) Tudomásom szerint nem feltétel, hogy egy párt alkossanak.
2010. febr. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
sok helyen olvasom, hogy ilyen szigorúak a katolikus papok, meg nem engedik stb. Hát nem tudom, akkor mi kifogtuk a leglazábbat, mert kedves volt és annak ellenére hogy nem volt egyházi esküvőnk, meg ki tudja mikor voltunk utoljára templomban , a legnagyobb jóindulattal megkeresztelte a picinket. Ráadásul a keresztapja meg református....
2010. febr. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!