Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megkeresztelik majd a babát,...

Megkeresztelik majd a babát, ha nem vagyunk házasok? Nem tudom ennek van e köze hozzá? Kereszt szülök kik lehetnek?

Figyelt kérdés
Én római katolikus vagyok,a párom görög. Én voltam elsőáldozó és bérmálkoztam is,a párom egyik sem. Nem volt sem polgári sem egyházi esküvőnk.
2010. febr. 9. 17:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Én keresztszülő vagyok, és nálunk annyi volt a "követelmény", hogy én legyek elsőáldozó, de egyébként elég szerintem, ha a keresztszülő meg van keresztelve.
2010. febr. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

keresztelő előtt ki kell tölteni egy "információs lapot", a szülőknél szerepel az a kérdés, h milyen vallású, és talán az egyházi adó kérdése, a keresztszülőknél, hogy mikor gyóntak utoljára, egyházi adó kérdése (az is, hogy házasok, ill. együtt élnek-e, de ha nem házasokat választotok, akkor ugye ez nem kérdés)

ha nem volt esküvő, akkor lehet, hogy a római kat. templomban nem keresztelnek, inkább a reformátusnál vagy az evangélikusnál, de ha a párod görög katolikus ott is lehet (nem tudom biztosan, csak a római kat.nál)

2010. febr. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
A keresztszülőknek nem kell házasnak lenni
2010. febr. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
jujj de meg van már ez bonyolítva. Jézusnak nem voltak keresztszülei.
2010. febr. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem megkeresztelik így is, de ha ti nem vagytok vallásosak, akkor a keresztszülő mindenképpen gyakorló keresztény legyen. Nem fontos, hogy házas legyen (hajadon és nőtlen is lehet)csak legyen megkeresztelkedve és töltse be a 16.életévét.


Én mondjuk helyesnek tartanám ha rendeznétek a házasságotokat( úgy értem, hogy egyházilag, hogy létező,szentségi legyen). /de ha nem akarjátok, hát nem kötelező/

2010. febr. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Én is szeretnék házasságot,és a párom is de sajnos az anyagiak sok mindenben gátolnak. Csak saját magunktól várhatunk segítséget.
2010. febr. 11. 12:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!