Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két kisgyermekes anyukák! Az...

Két kisgyermekes anyukák! Az ilyen típusú dolgokat hogy oldottátok meg? Részletek lenn.

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy pl. a nagynak vannak olyan játékai, amik a kicsire veszélyesek, pl. apró alkatrészeket tartalmaznak, amiket a kicsi benyelhet, hogyan lehet elkerülni? ugye a nagynak nem mondhatom, hogy ne játssz a legóval. a kicsinek meg nem lehet örökké a nyomában lenni. vagy ha van egy étel, amit anagy már ehet, de a kicsi nem, pl. allergizáló dolog, és már van olyan értelmes a kicsi hogy ez zavarja, akkor hogyan szerelitek le? nem lehet és kész? vagy hogy? vagy a nagy felmehet már arra a játékra a játszón de te kisfiam/kislányom még kicsi vagy hozzá...és jön az oltári hiszti..... ti hogy csináltátok? nálunk még csak lesz kistesó, 2 év 8 hónap lesz köztük, de most valahogy ez szöget ütött a fejemben.
2011. márc. 16. 13:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Veszélyes játékkal akkor játszott,ha a kicsi aludt,vagy pl pont a Legot nem önthette szét,de összeszerelt dolgokkal játszhatott a kicsi mellet is.

Kaja többnyire olyan kaja van,amit mindkettő megehet.Vagy megkérem,hogy ne egye a kicsi előtt.

Játszótéren a nagy felmehet,a kicsi nem,mert még te kicsi vagy ehhez.Ha hisztizik akkor sajnálom,ez van...

Józan paraszti ésszel oldom meg ezeket a dolgokat.Mindkettő gyereknek kell alkalmazkodnia egymáshoz,de ugyan úgy vannak dolgaik ami "szent", a másik akkor sem avatkozhat bele,ha piros hó esik....

Persze sokat kell magyarázni mellé,mert összekutyulnak dolgokat.Pl a nagyobb kapott rudit,a kicsi nem,odasúgtam,hogy vegyél ki egyet,de a húgod ne lássa.Megkérdezte,hogy ő azért kaphat mert jobban szeretem,igaz?Nem...azért mert tudom,hogy te a rudi miatt fogsz még vacsorázni,de a húgod nem enne...:)

2011. márc. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nálunk pont két év a korkülönbség, a kicsi most 7 hónapos. Egyelőre még nem zavarja, hogy nem ugyanazt eszi, mint a nagy, mire meg felfogná, úgy egyévesen, addigra nyugodtan ehet mindenből. A legózás nálunk úgy megy, hogy azt csak egyedül szabad, ha pl. a kicsi alszik, vagy a másik szobában van. A kicsi még csak kúszik, mászni próbál, a gyerekszobán van babakerítés, onnan nem tud kijönni, a nagyobb a nappaliban legózhat, a kicsi ott járókában van.

Egyelőre nem volt problémánk, a későbbiekre nézve pedig csak azt mondhatom, mint előttem is írták: józan paraszti ésszel csak sikerül valahogy megoldani. Előre nem görcsölök, majd kialakul. :-)

2011. márc. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!