Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudtok pihenni a bébitek...

Hogy tudtok pihenni a bébitek mellett?

Figyelt kérdés

2,5 hónapos a kisfiam, éjjel 3-4 óránként eszik, mire mélyebben tudnék aludni, újra felébred, így kb. 2x2 órát alszom és egyre inkább úgy érzem, hogy ez irtó kevés. Nagyon fáradt és gyenge vagyok.

Egyedül lennék a problémával? Meddig tart ez az állapot kb?


2011. márc. 13. 17:32
1 2
 1/14 hippolita ***** válasza:
Én nap közben is próbáltam vele együtt aludni, amikor tudtam, hogy most fog egy hosszabbat. Másként nem lehet kibírni.
2011. márc. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Lassan szoktasd le az éjszakai evésekről! Ha nem szokik le,akkor még egyévesen sem tudtok éjjel aludni! Este lakjon jól,éjjel legfeljebb teát adj neki. Az utolsó és első szopások között lassan húzd el az időt,először negyedórával,és lassan átszokik az éjszakai alvásra.

Mindhárom gyerekem 3 hónaposan már átaludta az éjszakát,hacsak nem voltak betegek.

2011. márc. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Szoptattad őket vagy tápszert kaptak? Én szoptatok, de tápszeres babák anyukája szerint ők nyugodtabban és többet alszanak, mint az enyém.
2011. márc. 13. 17:49
 4/14 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
Szia! Az én törpém 7 hetes. Én nappal alszok 1 órácslát ha tudok... Sajna csak heti 2-3szor jön össze. Máshogy tényleg nem lehet bírni. Anyatejes, éjjel 3szor eszik.
2011. márc. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
én fiam 9hós... eljutottunk odáig, h már csak 2X kel éjjel. nappal alszok vele, így lehet csak kibírni, máshogy nem!!!
2011. márc. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Egyetértek, ha teheted, nappal is pihenj le. Nem könnyű, az igaz. Nálam, ha össze is jön néha, hogy összesen több órát sikerül aludnom, az a fárasztó, hogy nem jön össze egyszerre többet aludni. De ez van, remélem, idővel több idő lesz aludni.
2011. márc. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én míg szoptattam is legalább 5x6x kelt fel,majd mikor tápszeres lett szintén(nem mindig enni),most már nem eszik éjjel,de 3-4 kelés a minimum.8 és fél hónapos
2011. márc. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én az ellen példa vagyok. Az én babóm átalussza az egész éjszakát kb 1,5 hónapos kora óta. Tegyem hozzá ez egyáltalán nem az én érdemem. És igazából csak azért írtam, amit előttem írt valaki, hogy este etesd meg jól és húzd ki az etetési időket. Anyatejes baba, már nincs mérlegünk, de amikor még volt, akkor is azt láttam, hogy neki teljesen mindegy volt, hogy többet vagy kevesebbet eszik este, akkor is átaludta az éjszakát. Mondom mégegyszer ez csak és kizárólag a gyerek érdeme nem az enyém. Amíg kelt éjszaka addig etettem, aztán már nem kelt, így alszunk.

Sok sikert nektek is, hogy minél hamarabb sikerüljön.

2011. márc. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az első gyerekkel napközben pihentem amikor ő is aludt.A másodikkal már ritkábban de sikerült közbe-közbe.Most a harmadikkal nem tudok napközben de szerencsére 4 honapos kora ota átalussza az éjszakát ,elötte hulla voltam:)Most 7 és fél honapos.
2011. márc. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az en 1,5 honapos babam neha ataludna 1-2 etetest siman, de en meg felebresztem, nem akarok nagy szuneteket tartani, raadasul felkelni pelenkat cserelni ugyis kell. Egyszer ketszer azert aludtam en is ejszaka hosszabb ideig, olyankor, ha felebred van, hogy egybol 130 grammot is megeszik egy mellbol. Szoval, en meg nem merek ejszaka nagyobb szunetet tartani minden nap, de lehet, hogy kellene, ha hagyja...:)
2011. márc. 14. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!