Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért alszol egy ágyban...

Miért alszol egy ágyban babáddal? Hány hetes kora óta? Mi volt az oka, hogy odavetted magatokhoz? Nem bántad meg?

Figyelt kérdés

tényleg nem bántásiból kérdezem, hanem kíváncsiságból. és ne legyen belőle vita :)

szóval csak bővebben érdekelne a dolog.


2011. febr. 24. 19:14
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mertem magunk közé venni amíg pici volt, mert nagyon féltem tőle, hogy ráfekszek, vagy valahogy az orra elé kavarodik a paplanom és nem kap levegőt. Napközben sokszor aludtunk együtt, amikor csak a baba meg én voltunk a franciaágyban.

Most egy éves és néha magunk közé vesszük, ami részben nagyon jó, mert imádom, ha a közelemben van, de igazság szerint mindhárman jobban alszunk, ha ő a kiságyban van.

De a legjobban azt szeretem, ha úgy alszik el, hogy a mellkasomon fekszik, akkor az egész kis teste hozzám simul és beleszuszoghatok a hajába :-) Majdnem minden este ezt csináljuk vacsi után, aztán már aludva berakom a kiságyba.

2011. febr. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
100%
Amikor a legkisebb fiam 2 hónapos volt a csipőizülete fejletlenség miatt fém kengyelbe került, mind két lába teljes terpeszbe magasra szíjazva. Amikor szegénykém rugdalózni akart a szíj megrántotta az egész kis testét. Minden alkalommal nagyon megijedt és rémülten sírt. Magam mellé vettem és csitíttgattam így aludt el. Ettöl kezdve velem aludt.Igy a 3 báttyus és apa is tudtak nyugodtan aludni. 1 éves korában került le róla a kengyel. Szinte azonnal külön aludt. 3 éves volt amikor egyre gyakrabban köhögött, egy éjjel álmába aszmás rohamot kapott. A gyors mentőknek köszönhetően nem fulladt meg,a gége ödémától. Asztmás-allergiás rohamai egyre sürübbenk lettek,minden gyógymód hatástalannak bizonyult. Megint együtt aludtunk, a kezem mindig a mellkasán, és ha már másképp vette a levegőt már ugrottam az asztma pumpáért, mert tudtam hogy jön a roham. 13 évig aludt velem vagy az apuval. A kamaszkor után tünet mentessé vált. A báttyai nem aludtak velünk, amig szoptattam az ágyunk mellett volt a gyerekágy. Késöbb minden gond nélkül a gyerek szobába aludtak. Ha a szülőknek nem gond hogy ott alszik a gyerek, csak had aludjon ugyis eljön az az idő amikor már nem lesz igénye rá.Nem egyformák a gyerekek,van ki lámpa mellet,van ki csak csendben,van amelyik a szülő közelében tud jót aludni. Mindenkinek nyugodt éjszakát kívánok!
2011. febr. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!