Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyósoméknál hagyhatjuk 8...

Anyósoméknál hagyhatjuk 8 hónapos kisfiunkat 4 napra?

Figyelt kérdés
Szeretnénk a férjemmel külföldre utazni, de azt hallottam, pont a 8. hónapban kezd el nagyon a szülőkhöz kötődni, és lehet, hogy végigsírná nélkülünk a 4 napot, vagy depressziós lenne, esetleg meg se ismerne minket újra? Egyébként anyósomékat szereti, mosolyog rájuk, megismeri őket. Általában nem feszeng idegen társaságban, hamar feloldódik, de még csak 6 hónapos,ez változhat.
2011. febr. 15. 21:02
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Én elég laza vagyok ilyen téren, most 14 hónapos a fiam, és többször aludt a nagyszüleinél 1 éjszakát, illetve egyszer 2 éjszakát amikor költöztünk. Akkoriban úgy 10 hónapos lehetett. Semmi baj nem volt, tökéletesen jól érezte magát, én konkrétan "itinert" írtam a nagyszülőknek hogy mikor mit kell ennie, mikor kell aludnia, és mi az amit egyáltalán nem ehet. Ez a papír még most is kint van a hűtőjükön, hogy lássák, nyilván azóta lehúztam róla pár dolgot. Nálunk kimaradt a szep. szorongás első része, mindenkivel közvetlen és jól elvan, de egy biztos, ha beteg vagy lázas, senki más nem kell neki csak én.Így biztos, hogy külföldre nem mennék el nélküle 4 napra, csak olyan elérhető távolságba, hogy ha baj van, 1-2 óra alatt kocsival odaérjek hozzá.

Anyósék is próbálnak rábeszélni, hogy idén még nélküle menjünk el nyaralni, kapcsolódjunk ki, tudom hogy jó helyen lenne, de nekem nincs kedvem végigaggódni a 7 napot, és nem is tudnék kikapcsolni, úgyhogy visszük magunkkal.

Egy itthoni 7vége az más lenne.

2011. febr. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
0%

szia,


6 hónapos múlt a kisfiunk, amikor egy hétre a nagyszülőknél maradt nélkülünk. semmilyen lelki problémája, depressziója nem lett!!!! egy egészséges, jó kedvű gyerkőc a mai napig!! azóta volt 10 napot nyaralni a nagyszülőkkel, amikor 1,5 éves volt, ami után szintén nem volt semmi gond!! ha Te úgy érzed, nyugodtan hagynád rájuk, tedd meg!!


Ági

2011. febr. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Ez a kérdés rajtatok múlik,milyen vagy Te a gyerek,a nagyszülők.Én a 3 gyerekemet simán rábizhattam a nagyszülőkre,egyszer 10 napra Görögországban nyaraltunk,a lányom 15 hós volt.De a mai világban van telefon,internet stb.,azért mert gyerekem lett nem váltam mindent feláldozó ősanyává.Elvégre ő jött a családba,és neki kell felvenni bizonyos értelembe a ritmust.Ha van olyan nagyszülő,rokon akit szeret elfogad,simán ráhagynám.Kell az a kis különlét,én bevallom jólesett.A legkisebbem 1 éves és 6 hetes volt hogy meghalt csodálatos és imádott anyósom.Azóta nincs kire hagynom őket,és tudom mi a különbség.A lányom imádta a mamáját gyakran aludt nála,azóta is emlegeti.Egy jó nagyszülő áldás,a gyereknek az a jó ha többen szeretik,a nagyi meg kiunokázza magát ilyenkor.Elvégre ők neveltek minket és nem követtek el baklövést.Amikor én is otthagytam éjszakára,nagyon féltem tőle,de rá se bagózott,és én féltékeny voltam,nem kötődik meg ilyen hülyeséget gondoltam,de utána minden ment a régiben és imádjuk egymást.A gyerekek csodásan tudnak alkalmazkodni.Ki többé ki kevésbé,ezt a szülő tudja.Ha szivesen bizod rájuk,a baba is olyan nyugodtan menjetek,kell az nektek is.
2011. febr. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Én nem hagynám rá még, de ezt Nektek kell eldönteni!
2011. febr. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!