Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két hetes babátok (inkább...

Két hetes babátok (inkább fiúk érdekelnek) mennyit esznek egy nap, s éjszaka felkeltek még hozzá 3 óránként?

Figyelt kérdés
A mi fiúnk mikor hazajöttünk a kórházból 4 naposan nagyon sokat evett, az 50ml volt az alsó határ, s volt hogy 80ml is evett. S így ahogy közeledtünk a 2. héthez (tegnap voltunk 2 hetesek), s így már 3-4 napja kevesebbet eszik. Van hogy 30 ml, de vissza teszem cicire, s sikerül az 50ig eljutni. Nálatok is így van? S azt nem tudom mit tartsak be, ami a védőnő vagy orvos javasol. Orvos szerint a napi evésnek meg kell lennie a min. 7, max 8 alkalomnak, s nem gond ha 50 ml eszik. Az elég neki. Védőnő szerint már nem kell felkelni éjszaka, s nem elég az 50 ml, meg kell lennie a 60-70ml-nek is. De ha nem kelek fel éjszaka, akkor nekem csak 6 étkezés jön ki 23 óráig, ha 3 óránként etetek. A kicsi meg magától nem kell fel éjjel. Csak napközben jelzi, ha éhes.
2011. febr. 14. 22:00
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

igen, a napi összesítő, a napi megevett ml-eket jeleni- szerintem- így tudod figyelni mennyit evett,


a heti súlygyarapodást meg pl minden hétfordulónál amelyik nap született, este fürdés előtt meztelenül leméred. Ezt kell alapul venni, és minden héten ennél az értéknél figyelni a 150grammokat.

Egyébként ahogy fog nőni ugy fog nőni az étvágya és a súlya is. Ha kevés a súlygyarapodása, akkor lehet kelleni fog a tápszer is.


A 30ml-ek sztem elég kevesek egy evésre, de hát a te babád ilyen. Egyszer többet eszik, egyszer kevesebbet.

(az enyém ilyen korában 6x evett, de nagyjából egyforma mennyiséget, kb 80-100ml-t)


Szerintem minden okés a fiaddal eddig. :-)

Sztem mérleget próbálj meg szereni valahonnan, vagy a védőnőddel megdumálni, hogy mégegy hónapig nálad maradhasson.

2011. febr. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!