Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két hetes babátok (inkább...

Két hetes babátok (inkább fiúk érdekelnek) mennyit esznek egy nap, s éjszaka felkeltek még hozzá 3 óránként?

Figyelt kérdés
A mi fiúnk mikor hazajöttünk a kórházból 4 naposan nagyon sokat evett, az 50ml volt az alsó határ, s volt hogy 80ml is evett. S így ahogy közeledtünk a 2. héthez (tegnap voltunk 2 hetesek), s így már 3-4 napja kevesebbet eszik. Van hogy 30 ml, de vissza teszem cicire, s sikerül az 50ig eljutni. Nálatok is így van? S azt nem tudom mit tartsak be, ami a védőnő vagy orvos javasol. Orvos szerint a napi evésnek meg kell lennie a min. 7, max 8 alkalomnak, s nem gond ha 50 ml eszik. Az elég neki. Védőnő szerint már nem kell felkelni éjszaka, s nem elég az 50 ml, meg kell lennie a 60-70ml-nek is. De ha nem kelek fel éjszaka, akkor nekem csak 6 étkezés jön ki 23 óráig, ha 3 óránként etetek. A kicsi meg magától nem kell fel éjjel. Csak napközben jelzi, ha éhes.
2011. febr. 14. 22:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Örülj neki, hogy éjszaka alszik.

Annyit eszik, amennyire szüksége van.

Megtanulod, hogy melyik sírás az éhségé, és megeteted, amikor kéri.

Ne méregesd állandóan, mert belepistulsz.

Heti 1 mérés elég.

Orvosod, védőnőd itt ragadt a múlt századból.

2011. febr. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

igaza van az elsőnek, én is méregettem - így utólag feleslegesen, mert éhen nem halt volna-, pohárból pótoltam, hogy meglegyen az 50-60 ml, ennek az lett a vége, hogy tej mellé tápszert is kap mind a mai napig, a poharazást nem bírtuk, áttértünk cumis üvegre, attól meg cumizavaros lett, így mostanra szopizni se nagyon akar, fejek állandóan....éjszaka nem keltettem fel, szólt ő, ha éhes volt

kisfiam 5,5 hónapos

2011. febr. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Mind a három gyerekem 6 hónapos koráig csak szopott, utána pedig még egy éves korukig. Nem kellálandóan méregetni. Én napközben mind a hármat három ótánként szoptattam meg, különben átaludták volna az egész napot. De lefekvés után, este nem kell felébreszteni! Ha éhes lesz, majd "szól". De ha nappal többet szopizik, akkor éjjel nem leszéhes. Nekem ez a tapasztalatom. A nappali 3 óránkénti etetés egy bizonyos rendszeresség Neked is, és a Babának is. Így könnyeben tudni fogod, hogy éhes-e vagy valami más baja van.
2011. febr. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem sárgult be a baba - de ezek szerint nem, akkor a mérleget takard le egy törölközővel és hetente egyszer mérd. Annyit eszik, amennyi kell neki. Ha meg éjjel alszik, akkor halleluja!!
2011. febr. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Sajnos besárgult, mert szívzörejt állapítottak meg nála, s mikor vissza hozták a vizsgálatról, nem sokkal utána vitték is kék fény alá 2 naposan, mivel valami olyan inekciót kapott, legalábbis nekem így magyarázták, amitől be szoktak sárgulni, s azóta is sárga. De 3 nap után hazajöhettünk a kórházból. A szíve végett meg könyen fáradékony, s hamar bealszik. Még a kórházban ajánlották a mérleget. Az enyémnek cumisüvegből pótolom este a tejet, ha fáradt vagyok nagyon, s nem bírk fent lenni. Cumit meg 5 napos kora óta fogadja el sajnos. Nem akartam rászokatni, csak a nagyszülei mindig a szájába nyomták, s most meg már nem tud meglenni nélküle.
2011. febr. 15. 01:14
 6/21 A kérdező kommentje:
Ja, csak a méricskézés elhagyásával az a gond, hogy minden nap fel kell írnom, hogy melyik órában mennyit evett, s meg lett e a 400-500 ml naponta, s készítenem kell egy heti leosztást a gyerekorvosnak, mivel szívbeteg, s azok hamar fáradnak, s nagyon oda kell figyelnünk evett-e annyit, amennyire szüksége van.
2011. febr. 15. 01:17
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Tehát sárgaság van. Mennyivel született és mennyi most? Jó ütemben hízik?

A sárgaság az más, akkor viszont tényleg ne hagyd 5 óránál tovább aludni egyszerre, keltsd fel enni!

A lényeg, hogy testsúlykilogrammonként egyen 150-et! Tehát, ha 3 kiló, akkor 450-et kell ennie egy nap.

2011. febr. 15. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
3400 grammal született, 3220-al jöttünk haza. Tegnap reggel voltunk a gyerekorvosnál, akkor 3500g-ot mért, s este fürdés előtt pelusban mértem, akkor volt 3550 g. A gyerekorvos szerint szépen fejlődik. De egy nap jó, ha 300-400 ml liter között eszik meg, s ezért is mérem állandóan, mert én is így megnyugszom, s pontosan tudom mennyit evett.
2011. febr. 15. 12:13
 9/21 anonim ***** válasza:

Az jó, ha szépen fejlődik, és ha hamar elfárad a szíve miatt, akkor tényleg jobb ha méricskézed, így megnyugszol.De szerintem ha egyszerre nem eszik olyan sokat, akkor ne erőltesd annyira,inkább etesd többször.Nő, ügyesebb lesz, gyorsabban fog enni.Amúgy én is mértem, engem is megnyugtatott.

A cumi miatt meg ne aggódj.Nem tudom olvastad-e a suttogó c. könyvet, szerintem vannak benne jó dolgok, azt írja, hogy egy újszülöttnek a nap 24 órájából 16ban szopási ingere van, persze ez nem azt jelenti, hogy szopiznia kell, hanem a cumi, vagy az ujja is jó.Ez megnyugtatja.Szóval szerintem ne aggódj e miatt.

A másik meg, hogy éjszaka én nem kelteném fel, ha nap közben jól eszik, az jó, ha alszik éjjel, neked is, hidd el:)Az én fiam már 4 hónapos, és most kezdenek jók lenni az éjszakák, már csak 4kor kel fel elsőnek:)

Sok sikert nektek, és hidd el hamar megerősödik a babád, és ügyesebb lesz, ügyesebben fog szopizni:)

2011. febr. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

az én fiam 2hetesen 6x evett- ő 4órákra állt be az elejétől és egy étkezésre 70-90ml között evett- tehát ős is napi 4-500ml között evett.

sztem mérjed, ilyen pici korban nem elég hetente mérni- ha csak szopizik, mert főleg egy első gyerekes anyuka, nyilván minden izgulsz és még nem tudtak kitapasztalni, elég e a tej, és biztos bizonytalan is vagy.

Egyébként nyugodj meg egy dolog biztos: 2egyforma tanácsot, hogy mit hogy csinálj a gyerkeddel nem fogsz hallani soha!

Tehát neked kell kitapasztalni a fiadat, de ne izgulj, mert menni fog ez is.


Én a helyedben úgy csinálnám, hogy éjjel nem kelteném fel 3-4óránként, hanem amikor kel, akkor megetetném. Nappal viszont a 3-4órás időközöket tartnám vele.

Figyelném én is, hogy a napi adagja mindenképp meglegyen, és mérném a súlyát, hogy mennyit evett, viszont úgymond nettó súlymérést így a legelején kb 3-4naponként, hetenként csinálnék, mondjuk mindig fürdés előtt. Abból látni, hogy mennyi a súlygyarapodása, és a heti minimum 150gramm legyen meg!!

Ha nincs, azonnal orvos!!

Nekem baránőmnek a dokija, védőnője mindig mondta, hogy nyugi, csak szoptasson... nem tűnt fel nekik, hogy a 2.7kg-mal született lány 6hetesen alig 3kg!!

Ez csak egy rossz tapasztalat- ettől ne ijedj meg, csak sajna láttam én is, hogy mindegyik mondja a magáét, és mikor ők is bekerültek pesten a gyerekklinikára, akkor meg a doki és védőnő egymásra mutogatott....

Szóval neked kell ezt figyelned de általában a gyerekek gyarapszanak szépen- szóval tényleg ne idegeskedj, mert attól csak a tejed lesz kevesebb!!


nyugodtan, szeretgesd, méregesd, etetgesd, és bízz magadban, rendben lesz minden!

2fiu anyukája

2011. febr. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!