Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két hetes babátok (inkább...

Két hetes babátok (inkább fiúk érdekelnek) mennyit esznek egy nap, s éjszaka felkeltek még hozzá 3 óránként?

Figyelt kérdés
A mi fiúnk mikor hazajöttünk a kórházból 4 naposan nagyon sokat evett, az 50ml volt az alsó határ, s volt hogy 80ml is evett. S így ahogy közeledtünk a 2. héthez (tegnap voltunk 2 hetesek), s így már 3-4 napja kevesebbet eszik. Van hogy 30 ml, de vissza teszem cicire, s sikerül az 50ig eljutni. Nálatok is így van? S azt nem tudom mit tartsak be, ami a védőnő vagy orvos javasol. Orvos szerint a napi evésnek meg kell lennie a min. 7, max 8 alkalomnak, s nem gond ha 50 ml eszik. Az elég neki. Védőnő szerint már nem kell felkelni éjszaka, s nem elég az 50 ml, meg kell lennie a 60-70ml-nek is. De ha nem kelek fel éjszaka, akkor nekem csak 6 étkezés jön ki 23 óráig, ha 3 óránként etetek. A kicsi meg magától nem kell fel éjjel. Csak napközben jelzi, ha éhes.
2011. febr. 14. 22:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Nekem a kisfiam 6 hetes koráig csak anyatejet kapott.

De addig nagyon sok gond volt a szopizással.

Nekem nem akart beindulni a tejem, és lusta is volt a kisfiam az első napokban,hogy szopjon.Mi 5 nap után jöttünk haza.Itthon már minden rendben volt.Nekem is jöttek ezzel,hogy 3-4 óránként kell etetni a gyereket ahogy az a nagykönyvben meg van írva.Ez hülyeség.

3 hétig semmi gondunk nem volt.Viszont a kisfiam nekem nagyon sokszor szopizot egy nap.

A doktornő azt mondta anyuka túletetni a kisfiút.Persze ez nem látszott semmin.Csak tudta a doktornő,hogy én akkor rakom a gyereket cicire amikor akarja.Persze rögtön ráfogta,hogy túletetem.2 hétig ezt hallgattuk a doktornőtől.Végül 5 hetes már elmúlt picivel a kicsi és nagyon sírt már szegénykém és megijedtünk,hogy mi lehet és bementünk a kórházba ott megvizsgálták megfigyelték hogy mennyit eszik egy szopizás alatt,mérve volt az idő meg minden,súlymérés stb....És kiderült,hogy a gyerek éhezett.Írtak fel tápszert és onnantól éjszakára kapott pótlást.

Én 5 hetes koráig éjszaka is volt,hogy óránként keltem hozzá ha felkelt és tettem cicire.De neked szerencséd van.Semmiképp ne ébreszd fel szerintem.Ha végigalussza az éjszakát a kicsi akkor nem éhes.Mindenképp úgy kell megoldani,hogy akkor nappal kell többet cicire rakni.

Az a fontos,hogy meglegyen a kicsi napi folyadékszükséglete,nem az,hogy betartsd az időt.

2011. febr. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Amit utolsó válaszoló írt, azt doktornő is mondta, csak ezzel az a gond, hogy ha mondjuk 2 órára csökkentem az etetést, nálunk van, hogy több mint egy órát van cicin, hogy meglegyen az 50-60 ml egy etetésnél, de van hogy több is van. Írta valaki, ha megvan a napi mennyiség ne kelljek fel. Épp az, hgy napi 400-450 ml liternek kellene lennie, s eddig egyszer volt 420mliter, s egyszer 460 ml. Legtöbbször jó ha 300-390 van meg, s ez nekem kevésnek tünik, s ez is úgy van meg, hogy hajnal 4kor felkelek hozzá, mert magától eddig csak kétszer kelt fel, hajnal 4 és fél 5 között, ezért állítom be az órát akkora.
2011. febr. 18. 14:47
 13/21 A kérdező kommentje:
Tapasztalatokat esetleg valaki megosztana velem, hogy 2-3 hetes babája mennyit eszik egy nap? Megeszi-e a napi 400-450 ml mennyiséget, amennyit előír a gyermekorvos, vagy kevesebbet esetleg többet eszik? S van-e itt olyan anyuka, akinek a babája egyáltalán nem vagy csak nagyon ritkán kell fel s akkor is egyszer éjszaka? Ti hogy oldjátok meg? Felkeltek vagy ha végig alussza az éjszakát s ne eszi meg az ajánlott mennyiséget akkor is hagyjátok aludni?
2011. febr. 18. 17:52
 14/21 anonim ***** válasza:

visszanéztem neked a babam naplóját

2hét 3naposan evett:

6x, ebből 4x 85ml, 1x50ml, és 1x 90ml, azaz összesen: 475ml (ezen a napon 3020gramm volt a súlya)

3hetesen:

6x evett, ebből:4x 100ml, és 2x85ml , azaz összesen 560ml - ezen a napon 3210gramm volt.

Kis súllyal született, de az első 6hétben 300grammokat hízott hetente, behozta a lemaradást. :-)

Éjszaka nem keltettem, 3hetesen este 9óra után 4kor kelt enni legközelebb!


Egyébként szerinem, ha tudsz változtatni én azt tanácsolnám, hogy az evési időket próbáld meg lecsökkenteni kicsit, és az egyszeri étkezés mennyiségét kicsit megemelni.

Én a helyedben nem kelteném éjszaka, mert most alakítod ki nála így azt a rossz szokást, hogy nem fogja átaludni az éjszakát, hanem sokáig fel fog kelni éjszaka enni.

Bár olvastam, hogy figyelned kell a szíve miatt...

Ki kell tapasztalni a picit, az biztos, bár én tényleg nem kelteném éjszaka.


majd írd meg, hogy telnek a napok!

soksikert

2011. febr. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok:

mennyivel született a babád, és mennyit hízott az elmult hetekben? megvan a heti 150 gramm?

2011. febr. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
3400-al született, s tegnap mértem fürdetés előtt, akkor volt 3600g. Holnap lesz 3 hetes. Azaz összesen 200 grammot hízott a 3 hét alatt.
2011. febr. 19. 18:05
 17/21 anonim ***** válasza:

hello, az nagyon jó, hiszen az első két hét "nem számít", hiszen akkorra kell a születési súlyukat elérni újra, tehát eddig jól gyarapszik a fiad!

Innentől figyeld a heti minimumot, nem lesz semmi gond!!


egyébként a mennyiség amit meg kéne ennie, testsúlykilogrammonként 150-170ml- azaz 540-600ml között kellene ennie - kb.

De ez azért nem szentírás,

nekem pl fiam étvágya napról napra nőtt.

Ha gyarapszik a súlya, a minimum heti 150grammot, akkor nem kell aggódnod!

És éjszaka, még kelted?

2011. febr. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Utolsónak. Szerintem a heti 100 g van meg, nem éri el a 150-et, de a gyerekorvos szerint a súlygyarapodásával minden rendben van. Mondta h írjak heti összesítést. Azt úgy kell érteni akkor, hogy minden nap mondta mérjem le evés előtt után, s minden fürdésnél, s a heti összesítést a fürdésre értendő? A hét utolsó napján fürdés előtt mennyi lett a súlya? Vagy te hogy csináltad?

S az étkezések közötti időt úgy érted, hogy ne várjam meg mindig a 3 órát, hanem mondjuk 2 óra után is etethetem ha sír? Az, hogy mennyit eszik, nálunk változó, mert valamikor 20 perc alatt is megeszik 80ml, valamikor meg 1 óra alatt. Pl. mai étkezése:

Most magától felkelt fél 1kor s akkor 30 ml evett, fél óra alatt 30 ml evett, s aztán bealudt, majd 4:45kor s akkor70ml, s 7:40kor, akkor evett szintén 70 ml. Majd mi keltettük 11:00kor, s 80ml, majd 13:45 s 50 ml, s 16:20kor nagyon sírt, s akkor etettem, de csak 30 ml sikerült ennie másfél óra alatt.

2011. febr. 19. 18:17
 19/21 A kérdező kommentje:
Utolsó előttinek szólt az előző hozzászólásom. Az utlsóhoz annyit fűznék hozzá, hogy általában a 300--400 ml van meg nap végére, ha éjszaka kell magától vagy keltem. Az elején volt h 2szer nem keltünk fel, s egész éjszakát végig aludta, de a napi 6 étkezésnél több úgy nem jött ki, ha 3 óránként etettem. Tegnaptól álltam át, hogy nem fogom kelteni. Ese változó mikor fekszik. Van, hogy 22-23 között. Tegnap pl. fél 1kor evett, s aztán aludtunk. S 4kor, 7kor magától felkelt. Most 22kor evett, s nem tervezem kelteni. nekem a gyerekorvos napi 400-450 mlitert írd fel napi mennyiségnek. Ma pl megvolt a 440 ml.
2011. febr. 20. 00:31
 20/21 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy 3400g volt a születési súly, s 3220-al jöttünk ki. Írtak fel tápszert, de nem váltottam ki, úgy voltam vele, inkább a mérleg, mérem, s meglátjuk. Ameddig lehet csak anyatejet akarok neki adni. Bár a mérleget március 2.-án vissza kell vinnünk a védőnőhöz. De addig is mérem. Így legalább nyugodtabb vagyok.
2011. febr. 20. 00:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!