Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden nap megtudátok csinálni...

Gréta0215 kérdése:

Minden nap megtudátok csinálni a takarítást, főzést és az egy éves korig babával?

Figyelt kérdés
2011. febr. 11. 07:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Nem!vagy ez vagy az mindig elmaradt.
2011. febr. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%
vagy egyik vagy másik!
2011. febr. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%
nem.
2011. febr. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%
Nem! De én nem is takarítok, és nem is főzök naponta. Elosztom a házimunkát, bár így is vannak csúszások.
2011. febr. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem valahogy egyszerűbb volt, míg nem ment a gyerekem, úgy veszem észre. Most inkább igyekszem több napra főzni, nagytakarítást a hétvégén intézem, a porszívózás, söprés nem gond, bár ha a 15 hónaposom nem segítene gyorsabban menne. :-)

Egyedül a feltörlést időzítem este elalvás utánra vagy ha az apja vele tud lenni addig, míg felszárad, mert megőrül a felmosó vödörtől és magától a felmosótól, ott toporog körülöttem és hangos örömködések közepette totyogja össze, lehetőleg négykézláb a frissen feltörölt padlót. :-)

2011. febr. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%

Sajnos nem tudom megoldani, és ez látszik is a lakáson.

Vagy a főzés, vagy a takarítás.Minden másnap főzök,és minden másnap takarítok.

És akkor ilyen esetekben jön a csúszás, egy nap takarítás kimarad, akkor 3 napig úgy néz ki a lakás, hogy...sehogy:)

2011. febr. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%

Nekem is egyszerűbb volt, amíg nem kúszott-mászott-futott mindenhol. Nem mondom, hogy mindig belefér minden a napba, de legtöbbször igen. Reggel 6-kor amikor elmegy apa dolgozni akkor kelek én is. Ami nem zajos házimunka pl. vasalás, portörlés, bekészítem a mosást stb. ilyesmi azt ilyenkor csinálom, 8-kor ébred a fiam, akkor kicsit vele vagyok öltözés, reggeli stb. Aztán ha olyasmit főzök ebédre, ami gyorsabban készen van, akkor úgy 10 körül nekiállok, de ha valami macerásabbat főzök, akkor csak ebéd után, amikor a fiam már alszik. Akkor is van jó két órám, míg apa hazaér és elkélszüljön az ebéd. De sokszor van, hogy akár két napra is főzök, így ilyenkor ez az idő felszabadul. Porszívózni, mosogatni, felmosni meg akkor szoktam általában, ha apa már hazaért és kimennek sétálni vagy csak játszanak a nappaliban.

Nekem azt mondta a rendmániás férjem, hogy inkább legyen kupi, minthogy a gyerek emiatt "elhanyagolva". Eleinte én is mindig rágörcsöltem, ha megcsúsztam valamivel, most már nem aggódom ezen. :)

2011. febr. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen, mindennap főzök, takarítok. Így szoktam meg az évek során. A férjem és a gyerekeim hozzászoktak a mindennapi friss kajához,meg persze,nem is tudok annyit főzni, hogy ne fogyjon el (3 kamasz gyerekem is van a kicsi mellett). Emellett kertes házunk van, elég sok kosz behordódik. Így a napi takarítás is elkerülhetetlen, főleg így télen,mikor bnt száradnak a ruhák és sok a gyösz.. Szerintem időbeosztás kérdése a dolog, meg a kicsi szoktatásán is múlik. Az enyém kicsi korától megszokta, hogy nem csupán körülötte forog a világ. Imádjuk, foglalkozunk is vele eleget, de megtanulta, hogy egyedül is ellegyen. Mikor már önállóan közlekedett, a konyhában engedtem, hogy az egyik polcról kipakoljon, az ottani veszélytelen dolgokkal is játsszon. Bevontam a napi tevékenységekbe, segíthetett port törölni, adogatta a ruhákat a mosógépbe való pakoláskor, teregetéskor. Igaz, így kicsit tovább tartott, de megérte... Ja! Saját udvarunk van, így nem kell messzire menni, ha kint szeretne lenni, így naponta akár 3-szor is kimehetünk, a nekünk ideális időpontokban.
2011. febr. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Újabban nem szoktam főzni, rendeljük az ételeket. Persze, ha nagyobb lesz a babánk, az én főztömet fogja enni- most még csak 3hónapos, anyatejen él. Eleinte főztem, és baromira stresszeltem, hogy kész legyek, mire a párom hazajön. Szóval ez így megoldódott, úgyhogy a takarításra, meg a többi dologra van elég időm.
2011. febr. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
á, dehogy :) de nem is bánom, inkább többet vagyok a gyerekkel, és szaladjon kicsit jobban a ház. nemsokára kevésbé fogja igényelni, hogy folyton vele legyek, eljátszik majd magában is, akkor majd megint rend lesz :)
2011. febr. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!