Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagy házban élő anyukák, hogy...

Nagy házban élő anyukák, hogy oldjátok meg a takarítást?

Figyelt kérdés
Hetente egyszer jönni szokott egy néni, aki kitakarít mindent alaposan. De ezenkívül is igényel porszivózást, felmosást a ház. Nem mindig van rá időm, mert nagyon sok van. A portörlésről nem is beszélek, azt hetente egyszer megcsinálja a néni, kevés, de ez van. Amíg újszülött volt a baba, naponta felmostam a szobájában és a hálószobában is, ahol a legtöbbet voltunk. De már nem lenne erre idő. Ti, hogy vagytok vele? Mi az a maximum, ameddig nem mostatok föl?
2011. ápr. 27. 19:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is hetente egyszer van takarítónő, de én minden nap végigszaladok a házon. nekem 3 gyerekem van, délután járókába/kiságyba be (éppen hányan olyan kicsik, hogy "zárni kell"

és 1 óra altt megvan. A fürdőszobák,konyha és a szobák. Addig ők eljátszanak.

2011. ápr. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 4hetente jön a segítség, mert anyósom reklamált, hogy milyen úri k-va vagyok... :( Amire jut idő a gyerekek és a főzés mellett, az a fsz.i teljes porszívózás naponta 2x, felmosás csak 4 naponta, kivéve, ha valami kiborul, vízkőoldás, fürdők, wc, konyha, hetente teszem rendbe, amikor hétvégén a férjem itthon van, és vigyáz a gyerekekre, szobákban 3 naponta porszívózás. Irodák hetente. Portörlés 4 hetente, bár ennél sűrűbben kellene. Mosás napi minimum 1, vasalás 1,5 hetente. Így minden napra jut valami. Mellette itthonról dolgozom. Ja, és amúgy állapotos vagyok. A tököm kivan. Néha azt érzem szétszakadok.
2011. ápr. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálatok mi jelenti a nagy házat?Nekünk jövőre lesz egy (Úristen,most esett le) 11 helységből álló ház...de ebben benne van előszoba konyha meg minden helység.Akkor az 1 és 2.5 éves gyerekek mellé nekem is be kell szereni valami segitséget?
2011. ápr. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Hát szerintem oda már elkél a segítség bőven, ha anyagilag belefér.
2011. ápr. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig azon sírok, hogy túl pici lakásban lakunk(1,5szobás), de most kezdem jobbnak látni. Nem nagy idő kitakarítani:-DDDD
2011. ápr. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
manapság már annyi munkanélküli van meg ereje teljében lévő nyugdíjjas,hogy szinte fillérekért elmennek takarítani!
2011. ápr. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
a nagy nálunk 250 m2. Kell a heti egy nagytakarítás és egy takarítónő. Nálam reggel 8-ra jön és nyomja 5-8-ig. De ragyog minden utána.
2011. ápr. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi 200 négyzetémeteren tengődünk:D 19 hónaposom mellett kétnaponta főzök reggelente.Délutáni másfél óra alvás alatt suvickolok (fürdő, wc stb), mosogatok.Délelőtt együtt portalanítunk, porszívózunk, pakolunk a mosógépbe.

Naponta megy a porszívó, de felmosásra csak kétnaponta van energiám.

Most, hogy ilyen jó idő van, az egész napot kint töltjük, vagy elmegyünk a mamához.Addig sem koszoljuk a lakást.Ha esik, akkor is kint vagyunk.Van egy 40 négyzetméteres nyitott teraszunk.

2011. ápr. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
nálunk 3 szoba+nappali, fürdő, wc, előszoba, étkező, konyha, terasz + kert. nem kicsi. minden nap csinálok valamit, a fiam másfél éves. az alsó polcokról, vagy mit elér, mindent lepakoltunk, azokat ő törölgeti, én meg fölül. a porszívót tolja utánam, a mosást beteszi-kiveszi, teregetésnél adogatja a csipeszt, főzésnél átrendezi a szekrényeket. ja és van kutyánk is, tehát minden reggel porszívóval kezdünk, aztán míg ő alszik, szinte minden nap fel is mosom a nappalit, előszobát, étkezőt, konyhát. ez úgy félóra. fürdőt, wc-t hetente nagytakarítom, a szobákban is kb. hetente 1-2 alkalommal mosok fel. nincs mindig patyolattisztaság, de nem is múzeumban élünk!
2011. ápr. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

En ugy csinalom, hogy utazotavolsagban van a nagyi, nem kozel, de megoldhato volt, hogy hetente egyszer a ferjem egy gyereket elvitt hozza reggel, mikozben dolgozni ment, az aprobbik (amig baba volt) nem zavart sok vizet. Egesz nap meg sem alltam ugyan a gyereketetesen, altatason kivul, de tetotol talpig kitakaritottam mindent, volt portorles, csempesurolas, hutotakaritas, plusz kerti munka, funyiras, kerti butortakaritas, sepregetes, meg ami eppen volt.

Amiota a pici is aktiv, azota hetente egyszer a nagyi jon le, terelgeti oket a kertben, addig kitakaritom a haloszobakat es a komplett emeletet, deltol haromig alszanak a gyerekek, akkor csinalom a foldszintet, harom utan mindenki kertbe vonul es ott is megcsinalom a dolgom.

Az emeletet ezen kivul nem takaritom hetkozben, csak ha rendkivuli baleset tortenik, azert engedhetem meg ezt magamnak, mert az emeleten csak a haloszobak vannak es a nagyobb furdoszoba, oda gyakorlatilag csak aludni jarunk es gyereket furdetni, ejszaka pisilni. Igy csak a wc-t kell tisztan tartani maximum, illetve ott vasalok. Mas dolgom ott nincs.

A foldszintet viszont minden reggel felporszivozom, felmosom, mert egesz nap ott vagyunk, jarnak a gyerekek ki-be egesz nap, fozok, szoval minden estere le van amortizalva. A gyerekek koran ebrednek, max hetkor, viszont meg majd egy oran at isszak a tejet, fekszenek, szoval leviszem oket a nappaliba, ilyenkor reggel nezhetnek meset, betakargatom oket, megiszom en is gyorsan a kavemat es meg kontosben nekiallok a gyorstakaritasnak. Mire felelenkulnek addigra keszen vagyok.

2011. ápr. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!