Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagy házban élő anyukák, hogy...

Nagy házban élő anyukák, hogy oldjátok meg a takarítást?

Figyelt kérdés
Hetente egyszer jönni szokott egy néni, aki kitakarít mindent alaposan. De ezenkívül is igényel porszivózást, felmosást a ház. Nem mindig van rá időm, mert nagyon sok van. A portörlésről nem is beszélek, azt hetente egyszer megcsinálja a néni, kevés, de ez van. Amíg újszülött volt a baba, naponta felmostam a szobájában és a hálószobában is, ahol a legtöbbet voltunk. De már nem lenne erre idő. Ti, hogy vagytok vele? Mi az a maximum, ameddig nem mostatok föl?
2011. ápr. 27. 19:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk heti 1,5 napra jön a takarítónő, a vasalnivalót hazaviszi. Van 5 gyerekem. A nagylányom is sokat besegít. De a felmosás...van mikor odáig nem jutok el.
2011. ápr. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

En nem vagyok egyelore ilyen szuperanyuka:) Meg most razodom bele, elso baba.

Erdekes, a mi takaritononk nem fillerekert jon, Pesten lakunk es nem olcso... De nagyon rutinos, ez a munkaja.

Negyzetmetert most nem tudok mondani, de nagy haz, lenti szinttel nem foglalkozom, garazs meg kisebb helysegek, azt eleg hetente, ezenkivul van 4 szoba, nappali, ebedlo, konyha es 3 furdoszoba, 2 terasz. Megprobalok 2 naponta folmosni, ahogy sikerul. Naponta mosok, vasalok. Igazabol nem is az idovel van baj, hanem, hogy engedi a pici, most 3 honapos. Es, ha 1 orat eljatszik a kisagyban, az mar siker, addig probalok valamit csinalni. Aludni, nem alszik, csak seta kozben, amihez kellek. Tehat, csak akkor van idom, ha eppen jol elvan. De sokszor van, hogy nyugos es akkor orulok, ha van idom zuhanyozni es rendbe tenni magam... Mar rutinos vagyok es tudok babakocsi tologatas kozben ebedelni, telefonon chatelni, stb:)

2011. ápr. 27. 22:01
 13/14 anonim ***** válasza:

20:54 vagyok

most olvasom a kommentedet. ha lehet egy javaslatom: szerezz be egy kengurut vagy kendőt, vagy mei-tait, és cipeld magaddal! nehéz, de kifizetődő, mert csönd lesz, nyugalom, rend és tisztaság. a fiam, amíg kicsi volt, csak addig volt a kiságyban, míg aludt, de sokszor azt is inkább rajtam tette. az ágyban félórákat aludt, rajtam kétórákat... mosogatásnál mindig ráterítettem egy plusz törölközőt, hogy ne fröccsenjen rá a víz, de egyébként szinte mindig rajtam lógott. kivétel a főzés, azt túl veszélyesnek éreztem. amikor már forgolászott, felfedezte a játékokat úgy 4-5-6 hónaposan, akkor már csak letettem és elvolt, ha látott. aztán jött utánam négykézláb, most meg már segít is. sokkal könnyebb így, mint betenni a járókába és lesni, hogy mit csinál, vagy lerácsozni a fél lakást...

sok sikert!

2011. ápr. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Hát én meg megpróbálnám beszokatni a kiságyba!Még pici,nem rögzültek anyira szokások,inkább most mint fél év múlva!Őt soha nem raktam be a kiságyba játszani..pont ezért!Tudja azt ha kiságy akkor alvás!Játszásra ott volt a járóka,vagy le a földre a játszószőnyegre stb!
2011. ápr. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!