Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Idegesít a barátnőm kisfia!

Figyelt kérdés

Alapvetően toleráns embernek tartom magam....igazából azért idegesít, mert elég sokat vagyunk együtt, délelőtt-délután is. Amúgy nem zavarna, kinek milyen természetű a gyereke, vagy hogy neveli félre, de már csak ha meglátom azt a kisfiút, ideges leszek, és ezt nagyon nehezen palástolom. Az anyja panaszkodik rá állandóan, ez csak olaj a tűzre. Dióhéjban, iszonyú erőszakos a kisfiú, üti az anyját (17 hónapos, ezt nem írtam), ha nem rá figyel az anyja, egyből visít, de olyan hangon, hogy beszakad az ember dobhártyája, semmi türelme nincs, és az anyja meg csak adja alá a lovat. Nem úgy értem, hogy megenged neki mindent, hanem hogy ahelyett hogy nem törődne a hisztivel, ahányszor csak felnyög a kisfiú, elkezd sopánkodni, hogy jaj édesem ne nyávogjál már, meg mit szeretnél? mondd meg! ami persze pluszban frusztrálja a kissrácot, mert beszélni azt egy szót se, csak mutogat bele a levegőbe. (ami persze nem baj h nem beszél, 17 hósan). azonkívül sztem az is a baja a kisfiúnak, hogy az anyja mindentől eltiltja, "az nem neked való" felkiáltással, ezért is állandóak a nyekergések. jó ez az ő dolga, mit enged neki, de sztem a kissrác egy csomó dolgot nem ismer, nem tud, amit az ő korában már rég tudni kéne, pont, mert az anyja nem engedi neki felfedezni a világot. nem ilyenekre gondolok, hogy konnektor vagy sütő, de mondjuk a képeskönyvben amit elvileg még nem evett mondjuk a ygerek, és rábök hogy az mi, azt mondja, ezt te még nem ismered. ahelyett h mondaná, hogy mondjuk ananász...ez csak egy példa volt, az élet minden területén így van náluk. kicsit így búra alatt van, és sztem ez is zavarja. szóval egyfelől sajnálom, másfelől meg idegesít de nagyon. ja és nem csak az anyját üti, hanem az én kislányomat is, aki meg nem egy verekedős, nem üt vissza max. odébbmegy (mondjuk 8 hónappal idősebb is, jó, hogy nem áll le vele verekedni).

szóval mondom, mindez még nem is zavarna, mert midenki úgy nevel ahogy akar, csak a nagy dózis már idegesít. az én kislányom is egy akaratos , mozgékony fajta, 1 éves koárig nagyon kiakasztó volt, de már helyre jött. :)

a barátnőmet nem akarom megbántani, hogy kevesebbet találkozzunk, de akkor mit tehetnék?

bocs ha hosszú volt.


2011. febr. 3. 13:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
12%
anyaként lehetnél toleránsabb, és téged nem a gyerek idegesít, hanem az anyja...
2011. febr. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
kösz a választ. mondjuk nem kaptam választ a kérdésemre, de sebaj.
2011. febr. 3. 13:32
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyet nem értek... Miért vagytok állandóan együtt? Ok, hogy kell a társaság, de azért az is túlzás, hogy ahogy írod, szinte minden időt együtt töltötök. Talán kicsit ritkítani kellene a találkozásokat... Igen, mindenki úgy nevel, ahogy akar.. Ha nekem nem tetszik valakinek a módszere, igyekszem kevesebbet együtt lenni vele. A gyerek nem tehet arról, hogy az anyja ilyen, ő csak reagál az anyja hülyeségeire...
2011. febr. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
39%

Tudod, ha tényleg a barátnője vagy, akkor ezt a szemébe mondod és nem a háta mögött...


Nekem is lányom van és én is dicsekednék vele, hogy milyen toleráns, aranyos, ügyes.. De a fiúk általában erőszakosabbak. Oké, az anyja is elronthatta, de nem kellene hasonlítgatni a lányodhoz a "barátnőd" fiát.

2011. febr. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
50%

szia

nem teljesen értek egyet az előzővel,mert én is voltam így mindkettő idegesít.

Én tuti elmondanám,lehet kicsit haragudni fog kb 1 hétig-de aztán belátja majd,hogy így tényleg nem jó amit csinál-vagy ahogy csinál.Lehet ha elmondom akkor tudatosodik benne és lehet még tanácsot is kér.

Türelem :)

2011. febr. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
most nem tudom, miért kaptam ezeket a szimpatikus kommenteket. igenis, barátnők vagyunk, pont ezért viselem el ,am it elviselek, és éppen ezért nem akarom őt megbántani semmilyen formában. én azt nem tartom elfogadható dolognak, hogy nme tetszik ahogy valaki nevel, és ebbe beleszólok, ugyan milyen alapon? erre mondhatná azt, hogy jó, akkor nem kötelező találkozni, és máris kész az örök harag, amit én nem szeretnék. amúgy nem hasonlítgattam a gyerekeket, azt próbáltam jelezni, hogy én is tudom, milyen az akaratos, türelmetlen gyerek, ui az enyém sem egy olyan, akinek megalszik a szájában a tej.
2011. febr. 3. 13:40
 7/18 anonim ***** válasza:
49%
Én eleve nem értek egyet az ilyen fajta barátnősködéssel.Ti két külön család vagytok,két férjjel,apával,két gyerekkel,külön nevelési elvekkel,külön háztartással.Minek sülve főve együtt lenni?Nálunk ez kb. 16 éves tinikoromban ment.Bocs,de ez olyan,mint a kommuna..Természetes,hogy ez a vége az egésznek.Ok,hogy barátnő,meg szomszéd is gondolom de határ akkor is van..
2011. febr. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Igazat adok azoknak, akik azt írják, hogy fölösleges ez a sülve-főve együtt! Én ezt el nem bírnám képzelni. Mindenkinek megvan a maga megszokott ritmusa, nevelési elvei, ami a másiknak nem biztos, hogy bejön. Az én barátnőm utánam egy hónappal szült, együtt csináltuk végig a terhességet, közel lakunk egymáshoz, de bizony csak havi egyszer találkoztunk. Miért kell ennyire összenőni valakivel, akinek a dolgai idegesítenek? Úgysem tudod átformálni. Lehet, hogy neki meg te vagy túl sok. Én is ég és föld vagyok a barátnőmmel. Én egy anyatigris voltam, ő meg nagyon lazán kezelte a dolgokat, nem pátyolgatta annyira a fiát, mint én a lányomat. Szerintem lazíts ezen a barátságon, mert ennek nem lesz jó vége.
2011. febr. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

nem, nem szomszéd. mi a belvárosban, ők a szélén.

igen két külön család vagyunk, de mindketten úgy költöztünk ebbe a kisvárosba, nem is olyan rég, se kutyánk se macskánk nem volt itt, örültünk, hogy egymásra akadtunk.

2011. febr. 3. 13:49
 10/18 A kérdező kommentje:
jó, és hogy lazítsak rajta? tényleg kíváncsi lennék, mit lehetne itt tenni vagy mondani, mert nekem semmi nem jut eszembe, aminek ne lenne sértődés a vége.
2011. febr. 3. 13:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!