Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen anyagi háttérrel...

Milyen anyagi háttérrel vállaltok 3 vagy több gyereket?

Figyelt kérdés
2011. jan. 29. 10:23
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Még csak két gyerekünk van, de idén indul a harmadik baba projekt.

Én max. gyeden vagyok, a férjem 190 körül keres + juttatások (eü. pénztár, üdülési csekk, ruhapénz, stb.). Az évi kétszer egy hét nyaralás általában megvan, szigorúan belföldön. Lakáshitelünk van még 20 évig, de semmilyen más hitelünk nincs. Gyakorlatilag az összes babacucc (pelenka, törlő, gyógyszer, fürdető...) egészségpénztárra megy, így arra nem költünk.

Jelen állás szerint a harmadik gyerekkel kb. 80eFt-al nő majd meg a bevételünk, azt gondolom, hogy ennyiből meg lehet élni tisztességgel.

2011. febr. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
77%

Szia!

Nekünk nincs hitel

Férjem vezető egy multinál , én eü-s vagyok(szülésznő)

most várjuk a negyedik bébit, változó a havi bevételünk, de 490.000-680.000 Ft között mozog.

ebből elég szép összeget a gyerekeknek teszünk félre, én még most 7 hós terhesen is bejárok dolgozni, levezetem a hozzám járók szüléseit, és ha a pici 6 hós lesz ezt folytatom 4 órában, mert számitank rám

Ebben a munkahelyem is partner.

Minden évben kétszer nyaralunk egy belföld, egy külföld

1 családi házunk van, 1 lakásun belvárosban, ami albérletbe van kiadva egyetemistáknak,és 2 autónk.

2011. febr. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
14:57 vagyok, semmi segitségem nincs, mamák 150 és 300km-re lakna
2011. febr. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Én írtam, hogy tanyán élünk. A nyaralást kifelejtettem. Nekünk valahogy sosem jött be a kőházas verzió, ezért néhány hós koruktól sátorozni jártunk. Sátras utánfutónk van, a gyerekek nem a földön alszanak, hanem a belsejében. hatalmas előtere van, ahol az evést, fürdetést is meg lehet oldani. Tavaly megpróbálkoztunk nyaraló bérlésével, de soha többet.
2011. febr. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Jelen helyzetben nincs havi nettó 250.000 forintunk, szűkösen megélünk. Besikerült a harmadik, nem terveztük. Elvetethettem volna, talán ész szerűbb is lett volna. De! Egyszerűen nem tudtam volna tükörbe nézni. Van két gyönyörű, okos, értelmes, kiegyensúlyozott gyerekem. Boldog házasságban élek, van lakásunk, kocsink, igaz hitelből. Nincs segítségem, ebben az évben talán ha háromszor kértem meg anyukámat, hogy vigyázzon rájuk egy-két órára. Nem kapunk semmilyen támogatást. Tényleg nem a legideálisabb helyzetben vagyunk egy 3. gyerekhez. De biztos, hogy az lett volna a jó, hogy megölöm? Én hiszem, hogy ha visszamegyek dolgozni én is, több jövedelmünk lesz. Hiszem, hogy fel lehet nőni úgy is, ha nem minden ruhájuk új (szerintem sok esetben fölösleges is lenne, hogy újak legyenek.) Sajnos a nagymamám előbb utóbb meg fog halni, az ő lakását megörököljük, így sikerül majd nagyobb lakásba költöznünk. Nyilván nem várjuk a halálát, félre ne értsetek, csak tudjuk, hogy lesz majd kiút az 1+2 fél szobásunkból. Van két kezem, egy okos fejem és a férjemnek úgy szintén rendelkezik ezekkel az adottságokkal. Amíg élünk biztos, hogy mindent megteszünk azért, hogy boldogak legyenek. Remélem nem fognak haragudni ránk, hogy bevállaltuk őket, ha már megfogantak.
2011. febr. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó! Nagyszerű Anyuka vagy, nagyon szépen megírtad a gondolataidat erről a témáról! Nekem nagyon tetszett, örüljenek a gyerekeid hogy te vagy az Anyukájuk.
2011. febr. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

2 gyerekünk van,a nagy már felsős a suliban,a kicsi 7 hónapos.Őszre szeretnék "bepocakosodni" megint.Középvezető beosztásból jöttem el szülni,így most közel 100ezret kapok havonta,+ a CSP. 2 kocsink van,az enyémen nincs hitel,a férjemé céges,ő havi 800 nettót keres,+ juttatások.Van egy 110 nm-es lakásunk,amin van még 4 év hitel,és most építettünk egy vidéki házat,ahova nyáron kölötzünk ki,azon nincs hitel.Mivel ott már nagyobb lesz a hely a házban és udvar is lesz,oda nyugodtan jöhet a 3ik baba.(Mivel biztos lombik lesz,mint a pici gyerekem,ezért lehet az is,h ikrek lesznek:-) )



Nem ítélem el azokat akik szerényebb körülmények közt is vállalnak több gyereket,mert az anyaság a legcsodásabb dolog a világon!:-) Én csak akkor nem vállalnék gyereket/gyerekeket,ha nem lenne hol laknom és nekem is alig lenne mit ennem.Szenvedni nem hoznék világra gyereket.De talán nem is ez az általános...

2011. febr. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

3 gyermekünk van, 62 nm-es négylakásos társasházban élünk, ami a sajátunk, nincs rá hitel, sosem volt mert kp-ből vettük. Nekem és a férjemnek is van autónk, egyik sem hiteles, szintén kp-ből vettük. Nekünk nagyon fontos, hogy addig nyújtózkodjunk amíg a takarónk ér, vagyis semmire ne kelljen hitelt felvenni. Inkább kisebb ház, de a miénk legyen.

Én gyeden vagyok most a harmadikkal, a férjem netto kb 250 ezret keres. Nem járunk külföldre de itthon hetente 1-2x májustól októberig elutazunk, nyáron 3x egy hetet sátrazunk, miközben agyon fogjuk magunkat hallal. :)

Szeretik a gyerekek és mi is ezt az életformát.

A gyerkőcök az életünk, nélkülük nem megyünk soha sehova, figyelünk rá nagyon, hogy boldog gyerekkoruk legyen.

A segítségről: Nekem már meghalt az összes rokonom, csak egy testvérem maradt, aki sokat van külföldön, karrierista.

A férjem családja nagyon-nagyon messze lakik.

2011. febr. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Semmilyennel.

Egyszerűen elég kettő.

2011. febr. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nekünk olyan 10 év múlva jön a 3.baba,ha még együtt leszünk és egészségben:) Huszonévesen vagyunk. Összekapartuk a 10% önerőt az új építésű lakásunkra majd 4 év albérlet után,mi még kaptunk szocpolt 2 gyerekre,most várom a másodikat. 35év!!!-re vettünk fel hitelt még így is,hogy kifizethető legyen a havi törlesztő. Autónk nincs! Remélem 10 év múlva már nem itt tartunk... Szeretnék még egyszer babázni amikor elegem lesz a mókuskerékből és kapuzárás előtt újra babázni vágyom:)
2011. febr. 8. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!