Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi ideig kell a délelőtti,...

Mennyi ideig kell a délelőtti, vagy délutáni napsütésben a borostyán nyakláncot feltölteni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Azt tudom, h heti 1x kell langyos folyóvíz alá tartani legalább 1 percig. Azt is tudom, hogy a déli napsütés tisztítja, a délelőtti, és a délutáni feltölti. Kislányomnak ma vettünk fogzásra, és mivel üzletben volt, szerintem célszerű lenne feltölteni.
2011. jan. 21. 18:05
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Külföldön igenis lehet venni! Igaza van az utolsó hozzászólónak!
2011. jan. 21. 21:03
 12/27 anonim ***** válasza:
41%

Dentinox???Nagyon is jó,mi is azt használjuk a kisfiamnak!

Szóval borostyán????Ne röhögtesd ki magad!!!


Szerintem és a doktornőnk szerint is veszélyes!!!!


Eszembe sem jutott szenvedtetni a kisfiamat egy nyaklánccal mikor egy kis géltől megnyugszik,nem fáj neki!!

2011. jan. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
24%
Dentinox igen te kis okos, a kislányomnak egyből hatott! (már miért kéne ezen nevetni, mikor orvosok és gyógyszerészek is ezt javasolják) egyébként nem vitatkozom mindenkinek joga van hülyének lenni...
2011. jan. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Nem véletlen, hogy külföldön a gyógyszertárakban is lehet kapni! És a Dentinoxot külföldön NEM ajánlják!


Szerintem mikor a hülye szót használod, előtte állj tükör elé! :D

2011. jan. 21. 21:24
 15/27 A kérdező kommentje:

Megkaptam a választ a FELTETT kérdésemre! Köszönöm azoknak akik nem bunkó, kioktató módon válaszoltak.


Egyik kedves barátnőm küldte mailben az alábbiakat:


"A kisbabák fogzás miatt érzett fájdalmát aprócska kövecskék segítségével, borostyán nyaklánccal mulasztják el Svájban az édesanyák. Ez a természetes, hatékony módszer nemcsak ott, de egész Európában a legkedveltebb, csak hazánkban nem alkalmazták eddig. Miután egy élelmes kismama két apró gyermekével megjárta az alpesi országot, hazahozta az ötletet.


Zsigmond Dóra a 14 hónapos Bulcsúval és az 5 éves Botonddal nyáron látogatta meg barátnőjét Svájcban. A kisebbik fiú a tizennégy órás útból tízet sírással töltött, mivel éppen kibújni készült néhány fogacskája. A svájci barátnő azonnal a gyógyszertárba vitte a kimerült anyukát, ahol elsőként egy borostyánláncot tett a patikus a pultra. "Kiderült, a láncot mindenhol lehet kapni, először ezt adják, aztán két gyógynövénykenőcsöt ajánlanak, és csak a legvégső esetben a Dentinox nevű gyógyszert.


Marcinál bevált a gyógyító borostyán, még a hasfájása is elmúlt tőle.


Kétkedve fogadtam, de a barátnőm győzködött: működik, én és a férjem is ezt kaptuk csecsemőkorunkban, és a mi gyerekeinknél is használt." Dóra megvette Bulcsúnak, aki öt perc után abbahagyta a sírást. A svájciak úgy tartják, a borostyánnak, ami másodlagos drágakő, olyan erős a kisugárzása, hogy a kisgyerekeknél öt perc alatt elmulasztja a fájdalmat. "A babák még tiszták, nincs a szervezetükben méreganyag" - magyarázza Dóra. "A sugárzás a szívcsakrán keresztül hat. Bulcsú azóta nem ordít, pedig már 12 foga van." A kismama több láncot is vásárolt, hazahozta a barátnőinek. Mindannyian pozitív tapasztalatokról számoltak be. Volt olyan hasfájós baba, akinek még a görcsei is elmúltak. Nem csoda, hiszen a népi gyógyászatban is leírták, a bábaasszonyok gyakran tettek borostyánt a szülő nők hasára a fájdalom enyhítésére.


Egyre többen és többen szerettek volna láncot vásárolni Dórától, ezért a fiatalasszony úgy döntött, gyártatni és forgalmazni fogja. "Még a gyerekbiztos zár is borostyánból készült. A kövecskéket selyemszálra fűzik, amit minden borostyán után speciális módszerrel megcsomóznak."

Tóth Eszter három gyermek édesanyja. Ô a legkisebb fiánál, Marcinál kezdte hathetes korában használni a láncot. "Minden csecsemőkori nyavajára, mint például a hasfájás, jó volt" - állítja Eszter. "Megúsztuk a betegségeket, Marci nyugodt baba, pedig előtte voltak nyűgös éjszakáink. Három gyermekem van, nem hiszek a csodákban, de én mondom, ez a lánc működik!"


Szülési fájások ellen is használ


A borostyánkő 35-55 millió éve Skandinávia magaslati szárazföldjén és a hozzá csatlakozó sík vidékek erdőit alkotó tűlevelű fenyők kérgéből kifolyt és évmilliók alatt foszszíliává kövült gyantája. Puha, szerves eredetű ásvány. Gyógyítóereje közismert fájdalomcsillapító, nyugtató hatását évszázados tapasztalatok bizonyítják. Kitűnően alkalmazható menstruációs, szülési fájdalmak enyhítésére és kisgyermekek fogzásának könnyítésére. "

2011. jan. 21. 21:30
 16/27 anonim ***** válasza:
76%
En hasznaltam a nyaklancot, 3 napig, mikor egyik ejjel látom, hogy a kicsi fujtogatja magat. Almaban. A nyaklanc hatracsuszott, arra a hataval rafekudt, minden mozdulatnal szorosabban fonodott a nyakara. Mikor leszedtem, mar mely kovecskenyomatok voltak végig a nyakan elöl. Majdnem megfujtottam a gyerekemet.persze lepontozhatsz, en is akartam a lancban, azert vettem, de hat ez van.
2011. jan. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Akartam hinni a lancban

tenyleg, csak nyakba lehet tenni? Es ha a labara tenném? Bar o sirt a nyaklancban is, meg anelkul is, ha foga jott

2011. jan. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
63%
Minden sértés nélkül írom, nem az a baj hogy nem hat, hanem hogy megfojtod vele a gyermeket!
2011. jan. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Könyörgöm, ne veszekedjetek már! Ennyi időtök van, hogy itt élitek ki a napi dühöt? Felesleges, én mondom.

Mindkét félnek igaza van.


Nem kell lehurrogni azokat, akik figyelmeztetnek a veszélyekre is. Igen, sajnos képes megfulladni tőle egy baba. Ritka, de előfordul.

Sajnos nálunk is megtörtént. Már 1 hete használtuk, mikor letettem aludni a kiságyba, kimentem betenni a mosást, kivittem a szemetet és arra mentem vissza, hogy valami nem stimmel. Már el volt lilulva a fiam. A mentősök azt mondták, hogy 1 percen múlott az élete, és szerencsénk van, hogy nem lett agykárosodása. Fogalmam sincs, hogy csinálta, de majdnem megfojtotta magát vele. Úgyhogy inkább 100x dentinox, mint még egy lánc. De biztos van, akinek használ, én mégegyszer nem teszem ki ennek a fiamat.

2011. jan. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
52%

A "barátnöd válasza" egy reklámszöveg, ami itt Németországban is keringett jó ideig, (itt természetesen nem magyar nevekkel), de ennek semmi köze a valósághoz. Elég siralmasnak tartom hogy ezt az oldalt ilyen reklámra használos fel.


AZ azonban biztos, hogy Németországban nemhogy NEM lehet gyógyszertárban kapni borostyán nyakláncot gyerekeknek, hanem tilos ott árulni, söt egyáltalán nem gyakori, (máshol, nem gyógyszertárban) hogy valaki ilyet vegyen illetve áruljon. Üzletszerüen nem is szabad árulni, csak privát személyektöl lehet beszerezni, mert az elmúlt években több haláleset történt, a baba szabályosan megfojtotta magát, mert pl. a keze becsúszott a lánc és a nyaka közé, és igy nagyon negativ reklámja van. Az egyik esetböl elég nagy kampány is lett a borostyánlánc ellen, mert a szülök nem sajnálták az esetet részletesen közhirré tenni, hogy ásik gyerekeket megmentsenek attól a sorstól, ami az ö gyermeküket (és öket) érte.

2011. jan. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!