Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azt hiszem nagy baj van a...

Azt hiszem nagy baj van a házasságunkkal? Mit tegyek? Menjek pszichológushoz? Részletek lent, kicsit hosszú lett.

Figyelt kérdés

A férjemet 3 éve ismertem meg. Van egy 9 hónapos kisfiunk. Már a férjem közeledésétől is undorodom.

Részletek: A minap a szekrényt lomtalanítottam, amikor megtaláltam a kedvesem régi leveleit. Találtam eggyet, ami még akkor íródott, mikor mi még nagyon az elején voltunk. A csaj (többgyermekes anyuka, a férjem régi párja, akit elhagyott mert nem tudta elfogadni a gyerekeit)... részletezi benne, hogy milyen nagyon szerelmes még mindíg belé, és bármikor amikor csak jónak gondolja hívja fel egy "menet" erejéig. Közben vagy 20X leírja, hogy neki Ö az igazi férfi, még mindíg nagyon szerelmes belé és soha nem felejti el. És csak annyit kér tőle, hogyha valaha is megházasodik, akkor csak egy olyan nőt vegyen el, akiben minden megvan (?) és vele mindent beszéljen meg és kérje ki a véleményét...hahaha.

Hozzáteszem ennek a kedves hölgynek közben ismét született egy azóta már 1 éves gyermeke az új kedvesétől...és az én férjemnek ilyeneket írogat....Továbbá találtam még vagy 3 plátói kapcsolatból íródott levélkét, 2 hölgyemény is a baráti körünkben van. Hát könyörgöm!!! Ezek meg rajtam röhögnek???...utólag nyert értelmet az a sok gúnyos-irigy pillantás amit nem tudtam hová tenni. Amikor meg mondtam a férjemnek, azt mondta hülye vagyok. Ide hozott a szülővárosába lakni meg élni, és lépten nyomon azzal kell szembesülnöm, hogy kiket b.szott meg. Mert ugye ő aztán élt a javából.

Kb 1 éve jött éjfélkor egy üzenete, amiben kérdezte egy csaj, hogy "tudsz jönni?"....kérdőre vontam, mire ő azt mondta, hogy biztos csak félre nyomta és nem is neki akarta küldeni. A csajhoz semmi köze nincs és nem is volt....na mondom ok...de valahol éreztem, hogy ez kamu. Vagy 3 nappal később rákérdeztem, hogy miért hazudott, ugyanis megtudtam hogy azzal a csajjal ő kavart. (blöff volt) ... bejött a megérzésem, kiderült, hogy hónapokon keresztül b.szni járt hozzá....és itt lakik pár utcányira, és láttam a telefonjában, hogy kereste máskor is. (egy ideje lekopott a csaj, úgyhogy nem is foglalkozom vele, de hiába, mikor állandóan szembe vigyorog ránk ahányszor csak meglát.)

Másik eset szintén a kapcs. elejéről: Mondtam a barátnőmnek, hogy hívja már fel az új kedvesemet letesztelni, hogy el tudja-e csábítani egy kósza menetre, mert akkor kidobom egyből, nincs értelme. Felhívta, én is ott voltam hallottam az egészet. Nem koptatta le, hanem kérdezősködött, hogy "és milyen színű a hajad?" "hogy nézel ki?" "kitől van a számom?"....sőt...még meghívta magához, hogy nézze meg a lovait. Erre én kibuktam. Felhívtam, mintha mi sem történt volna, közben a b.nőm küldött neki sms-t a másik telójára. Kérdeztem tőle, mi volt ez a pittyegés? Ő meg azt válaszolta, hogy csak a szolgáltató küldött üzenetet, hogy válthat díjcsomagot...vagy ilyesmi. Később mondtam neki, hogy tudok mindenről....ő meg csak hebegett, hogy kíváncsi volt ki adta meg a számát ennek a csajnak és ezért kérdezősködött. Olyan meggyőző volt, hogy hittem neki...(vak a szerelem?)...

Aztán az ÉVFORDULÓNKON (!) kérdezem tőle én a naív nő, hogy ugye mindennél jobban szeretsz engem? ...gondoltam szép szerelmes szavakat suttogva összebújunk stb....hát nem...ő ugyanis erre azt válaszolta, hogy "Nem, mert volt 2 másik barátnőm is, akiket ugyan így szerettem mint téged!"...hát mondom király...akkor szedd a motyód és húzz el innen....utólag azzal magyarázta a dolgot, hogy mert a legjobban majd azt a nőt fogja szeretni, aki gyermeket szül neki...kidumálta megint...ok.

Mindennek a tetejébe kiderült a minap, hogy a családba nemrég bekerült pipikét is dugta. Na itt van a mese vége...valami történt velem azt hiszem. Nem tudok rá nézni sem. Undorodom tőle, nem bírom ha hozzám ér. Ha felhozom neki ezeket a dolgokat, hogy higgyje el, bántanak ezek a dolgok és beszéljük meg, veszekszik velem, hogy ez beteges és kezeltessem magam. Ennyi eltitkolt dolog és megbántás után ennyit mond. Nem tudom, hogy van-e még mód arra, hogy megmentsem a házasságomat, mert tudom, hogy előbb utóbb máshoz fog menni ha nem fekszem le vele....hiszen igényei lennének. Soha, semmiért nem kért még bocsánatot...egyszerűen nem is tudja kimondani. Lépjek túl rajta és kész. Valamelyik este már azt mondtam neki, hogy ha tudom, hogy ilyen baszoda volt régen, hogy mindenkit megcsinált aki csak szétette a lábát, soha nem megyek hozzá. Elegem van, hogy mindig előkerül a múltjából valami cuki kis részlet amit elfelejtett mondani, vagy éppen letagadott amikor kérdeztem.

Mindezek után kérdezem én, hogy AKKOR MOST MI VAN? Valaki segítsen nekem kérem! mit tegyek hogy jó legyen? új agyat már nem kérhetek, pedig lehet hogy jó lenne......segíts!


2011. jan. 19. 22:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Nehez, en is hasonlo helyzetben vagyok... engem terhesen akart megcsalni,csak rajottem idoben.Az a baj,hogy nincs szivem szetszakitani a csaladot.Igaz meg a baba nem szuletett meg,de nem akarom elszakitani tole. Sokszor nem birom,ha hozzam er,mert eszembe jutnak ezek. Aztan vannak jobb napok...amikor felhotlen minden. Nem hiszem,hogy valaha fogok tudni ugy ranezni...ahogy elotte.

Amikor szeretsz valakit es csalodsz, az mar nem lesz a regi. Abban bizok,hogy idovel jobb lesz es elmulik ez a rossz erzes,ami most bennem van...

Aztan ki tudja meg mit hoz a jovo!!!

2011. jan. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Ha nem szeretnéd elhagyni, akkor miért nem próbálkoztok meg az elköltözéssel. Igaz ez nem oldja meg a gondodat, de talán könnyebben menne az újrakezdés a boldogság felé.

Én a páromat 8 hónapos kislányommal hagytam el, igaz más okból. Mi a szüleinél laktunk, én azt már nem bírtam. 1 hónapot külön is voltunk, Ő látogatta a lányunkat. Ez 2008 júliusában történt. Belátta, hogy a kapcsolatunkat csak úgy tudjuk megmenteni, ha elköltözünk. 2008 dec. 24-én költöztünk be a saját házunkba. Azóta nagyon jól megvagyunk.

Igaz nálatok másik városba kellene elmenni, ahhoz, hogy lépten nyomon ne találd magad szembe valamelyik "múltjával".

Az is igaz, hogy kutyából nem lesz szalonna.

De, talán az új környezet változtatna rajta is. Nem vennék körül a régi ismerősök!

2011. jan. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha én jól értem, akor minden eset a kapcsolatotok előtt, vagy a legelején volt. Én ezekkel nem foglalkoznék. Ő ahhoz volt szokva, hogy mindenkivel... Na és. Nem tudta még akkor, hogy jön majd egy csaj, akivel érdemes lesz "csak vele". De jöttél te és megfogtad valamivel, hiszen azóta csak veled.


Egyedül ezt az 1 évvel ezelőtti "félrement" SMS-t nem értem. Ha 1 évvel ezelőtti, akkor a kiscsaj min. akkor volt meg neki, mikor te már 1 (vagy akár 2) éve vele voltál. Na, az már ciki viszont. Ezért viszont AKKOR kellett volna szakitanod. Ha meg ő is csak a kapcsolatotok legelején volt, akkor meg ugyanaz a kategória, mint a többi csaj.


Ma elkezdeni agyalni azon, hgy mi volt ANNO, az nagy butaság. Pláne ezért elválni, mikor tudatosan gyereket is vállaltál vele közösen.


Féltékenynek lenni azokra, akikkel előtted volt, az butaság, te is tudod. Az irigy pillantásokra vissza kell lőni egy ilyen felsőbbrendű pillantást: "neked is kéne a pasim, mert nagyon jó pasi, de VELEM van, hozzám tartozik, ciki neked, mi?"

És igy is kéne érezned. A párod tuti jó pasi, ha ennyi nő ragadt rá, de CSAK TE voltál az, aki mellett megmaradt, aki lecsillapitotta. Légy büszke magadra és hadd pukkadozzon a többi, ejtett, dobott csajszi!

2011. jan. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Mondjam az ellenpéldát? Találálkoztam egy álompasival, akiért odavoltak a nők, de megijjedtem attól, hogy nem leszek elég neki. Hozzámentem a következőhöz. Nem csal meg, de nem is szeretkezik hónapokig. Örökké fáradt, levert és goromba is. Van egy gyönyörű 9 hónapos babánk, mert azt mondtam elhagyom, ha nem lesz gyerek, akkor rákapcsolt. A terhesség alatt egyszer se, a szülés óta (9 hónapos a picink ) 2x, az én kezdeményezésemre.

Én is megutáltam. Valószínüleg elhagyom, bár a babát imádja.

A tanácsom: NE foglalkozz a múltjával! Ne menj pszihológushoz sem! Beszéld meg higgadtan vele, hogy segítsen túljutni ezen, ha szeret titeket! Ne vádold, csak az érzéseidről beszélj: hogy rosszul esnek ezek a dolgok, hogy a családod elleni támadásnak érzed a tolakodó tekinteteket, sms-ket, stb. Nehogy azt éreztesd vel, hogy féltékeny vagy, hanem azt, hogy bízol a saját értékeidben! Légy KIRÁLYNŐ, akkor küzdeni fog érted! Ha nincs kedved, ne feküdj le vele. Mond el, hogy időre van szükséged! Ne sajnáld az időt! Fogd föl kalandnak! Ha küzd, Neked is küzdeni kell a saját érzéseiddel. Vele nem érdemes! Se kérlelni, se fenyegetni!! Adj időt a dolgoknak. Ha meg azt mondaná ő olyan férfi, akinek nem elég egy nő (van ilyen is!), akkor már csak a Te döntésed, hogy tudsz-e velemaradni, vagy sem. Szerelmet, hűséget nem lehet kikényszeríteni.

2011. jan. 20. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Ha elhagyni nem akarod, akkor költözzetek el, gyorsan, olyan helyre, ahol nem ismer senki, és adj ultimátumot, hogy ha megcsal, vége. Elolvastam az egészet, és nem tudom, mi lenne a jó. Könnyű azt mondani, hogy rúgd ki, Én is már voltam közel ehhez sokszor (teljesen más életsztori, teljesen más okok), de valami mindig visszatart (nem a közös gyermekünk feltétlenül). Új, ismeretlen hely, tiszta lap. Én ezt próbálnám meg, hátha sikerül.
2011. jan. 20. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszönöm, hogy foglalkozott kicsit a problémámmal. Higyjétek el, nekem már az is jól esett, hogy ilyen sokan válaszra méltattatok.

Tegnap éjszaka eléálltam, és mindent higgadtan előhoztam. Elmondtam, hogy nagyon bántanak ezek a dolgok, bármilyen régen is történtek, akár hányszor előkerül egy egy újabb levélke a szekrényből vagy bármi hasonló, mindíg eszembe jut minden, mert nem tudok végérvényesen túllépni rajtuk. Beszélgettünk nagyon sokáig. Valamiért nem sírtam el magam...lehet, hogy már azon a részen túl vagyok. Mondtam neki, hogy amíg nem változik meg bennem valami, nem tudok ránézni sem. Idézem: "Már annyi csajban jártál, hogy undorodom tőled, nem tudok rád nézni sem."....hát ezt mondtam neki. Ritkán látok tőle ilyen reakciót, de szinte egy világ dőlt össze benne. Alig akarta elhinni, hogy ezt mondom. Meg persze én sem. Erre elmondta, hogy: ő kiélte magát, elég volt. Senki nem tud újat mutatni, nem kíváncsi semmire már. Megházasodott, és nem azért tette, hogy ezt bármilyen hülyeséggel tönkretegye. Fogjam végre fel, hogy senki más nem kell neki, mert a gyerekkel mi ketten vagyunk a világon mindennél fontosabbak neki. Egyszer és mindenkorra minden megbántásárt őszintén bocsánatot kér, és zárjuk végre le a múltat.........hát röviden ezeket mondta. Jól esett a bocsánatkérés, na akkor mondjuk majdnem elbőgtem magam. Jól esett az is amiket mondott...és úgy gondolom őszinte is volt.Most tehát azon vagyok, hogy mindent elfelejtsek és békében éljünk tovább...csak ez a sok rifke ne lenne állandóan itt a közelben. Sz@r érzés egy kisvárosban együtt élni 20 excsajjal. Nehéz állandóan őket látni, és szembesülni azzal, hogy sajnos nem annyira csúnyák mint amennyire azt én szeretném! :-) na most legalább mosolyogtam egyet a saját idétlenségemen. Igaza lehet annak a válaszolónak, aki azt írta, hogy viszonozzam KIRÁLYNŐSEN, lenézően a pillantásaikat. Milyen sz@r érzés lehet látnia, hogy őt elhagyta, mert nem kellett neki csak ARRA, engem meg feleségül vett, és közös kisbabát vállalt. Nagyon nagy igazság! ÍGY FOGOK TENNI!!!! Már alig várom, hogy szembe jöjjön valamelyikük! :-)

Nagyon sokat segítettetek nekem. Kicsit más színben látom a dolgokat. Jót tett, hogy megbeszélhettem VALAKIKKEL. Bárkik is vagytok odaát a monitor előtt....KÖSZÖNÖM.

2011. jan. 20. 10:27
 17/18 anonim ***** válasza:

jól esett a pici szívemnek ezt olvasni! és örülök! kitartást! és sok boldogságot kívánok!!! :))))) a múltat meg próbáld elfelejteni!!!!!

az egyik válaszoló

2011. jan. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is hasomló helyzetben vagyok, bár ennyire nem rossz, mint a Tiéd. Értem itt azt, hogy velem nem jön szembe egy ex sem. Viszont nagyon jó pasi a férjem (mert miért is lennék Vele, ha nem lenne az :P). És nagyon sok nő oda van érte, csorgatják a nyálukat, megőrölök tőle... De azt vettem észre, hogy azóta görcsöltem rá az ilyen dolgokra, mióta megszületett a kislányunk. Anyukámnak szoktam panaszkodni, azt mondta, ez tipikus kisgyerekes anyuka viselkedés, ne féljek, elmúlik. Tarts ki, minden jobb lesz! Én amúgy egyáltalán nem ajánlom, hogy nézd le Őket! Soha ne legyél nagyképű, lenéző, azt egy pasi sem kedveli. Vagy semlegesnek kell lenni a csajokkal, vagy ha esetleg egyikkel szóba áll, kedvesen köszönni, Nekik, és szerényen, de egyértelmű fölénnyel állni a párod mellett. Én mikor meglátom, hogy a párom beszélget valami bombanővel, nem rohanok oda rögtön. De ha mégis úgy alakul, hogy bemutat a párom, vagy ilyesmi, akkor mosolyogva, kedvesen bemutatkozok Neki, és semmi nagyképűsködés, viszont ahogy állok a párom mellett egy szemernyi féltékenység nélkül, abból sokkal nagyobb "királynői" viselkedés szűrhető le... Ha nem látják, hogy féltékenykedsz, tudni fogják, semmi ajtó nem nyílik számikra ebbe a kapcsolatba. Nálam még nem múlt el nyom nélkül ez a fájdalmas féltékenység, de egyre jobb már... Elsején lesz 10 hónapos a közös kislányunk. Ja, és az én férjem sem látott soha senkit érdemesebbnek arra, hogy gyereket szüljön Neki. Pedig ideje lett volna rá, 32 éves. Ez lebegjen a szemed előtt. Te vagy a legjobb az egész világon. A külsőség csak egy szempont... De Te is igen jó nő lehetsz, ha ilyen cicababák után Téged tart a legjobbnak! ;)

2011. jan. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!