Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hónapos lányom nem gügyög,...

14 hónapos lányom nem gügyög, nem "beszél" egyáltalán, ez baj?

Figyelt kérdés
Védőnőm elég furán nézett rám, hogy nem mond még semmit a lányom. 10 hónaposan elindult, már tud futni, táncol, tapsol, kacsint, lépcsőzik, mindenhová felmászik, szóval mozgásban nagyon aktív, de nem akar gügyögni. Sosem mondta, hogy baba mama papa. Az apjának azt mondja ATA, én vagyok az AAA és kész. Aggódnom kellene? Hogyan fejleszthetném? (Minden nap mondókázunk, mesélünk, énekelünk, semmi hatása.)
2011. jan. 12. 17:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
16%
nekem az egyik ismerösöm kisfia 4 éves lesz nemsoká és még nem beszél. és ez nem vicc!!! azt mondták nekik az orvosok nincs semmi baja csak sokkal később érő tipus.
2011. jan. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Állj, a gyereked beszél, babául, akkor lenne okod aggódni, ha nem lenne neved.

/Remélem jól értem a kérdésed magyarázatát, és ezek az érthető "szavai" ezen kívül a maga kis babanyelvén mondja a magáét. Viszont ha rosszul értelmezem, és ennyi az össz hangzókészlete akkor nem ártana egy fül-orr gégészet, húgom beszédfejlődése azért nem ment jól, mert a mandulái elnyomtak valamit a fülénél, kivették neki, gyakorlás, és minden ment a maga útján, azóta bár befogná.../

2011. jan. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igen, arra gondoltam, hogy az érthető szövege ennyi, magyarázni szokott amit senki nem ért. De a védőnőm azon akadt ki, hogy nem mondja a baba, mama, vagyis az érthető szavakat, szerinte már kellene. És persze sok mindent megért, a hallásával biztos nincs baj, nagyon köszönöm a segítséget.

2011. jan. 13. 08:09
 14/14 RéPe válasza:
Nem gondolom, hogy baja lenne, a védőnőknek "szeretem" ezt a fajta "ezt kellene már csinálni" dolgát. Lehet, hogy annál érthetőbben fog később megszólalni. Nálunk is AMA volt az apa :), később beszédhiba nélkül beszélt már 3 évesen.
2011. jan. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!