Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hónapos lányom nem gügyög,...

14 hónapos lányom nem gügyög, nem "beszél" egyáltalán, ez baj?

Figyelt kérdés
Védőnőm elég furán nézett rám, hogy nem mond még semmit a lányom. 10 hónaposan elindult, már tud futni, táncol, tapsol, kacsint, lépcsőzik, mindenhová felmászik, szóval mozgásban nagyon aktív, de nem akar gügyögni. Sosem mondta, hogy baba mama papa. Az apjának azt mondja ATA, én vagyok az AAA és kész. Aggódnom kellene? Hogyan fejleszthetném? (Minden nap mondókázunk, mesélünk, énekelünk, semmi hatása.)
2011. jan. 12. 17:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
szerintem ne aggódj, sokan nem beszélnek még ilyenkor egyáltalán, csak beleképzelik az anyukák a gügyügésbe a szavakat.
2011. jan. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi a hatar a gugyogesnel,az en kislanyom most 10 honapos es mondja baba,mama,papa,burrog is,szoval 14 honaposan lehet mar kellene mondjon par szot,szerintem beszelj az orvosoddal,csak megnyugodsz egy picit.Minden jot kivanok.
2011. jan. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Unokaöcsim 18 hónapos lesz, és nem hajlandó megszólalni - gügyögni is inkább csak akkor, ha nem figyelünk rá, de ha mondjuk, hogy "mondd baba", akkor elmosolyodik, és játszik tovább, mintha direkt nem akarna beszélni :) Mindent megért elmutogat, nagyon okos kisfiú, egyszerűen csak lusta beszélni... emiatt nem kell aggódni, még 2 éves korban sem, nem minden gyerkőc egyforma.
2011. jan. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az én fiam sem "beszél" túl sok mindent. Pár szót tud, de mindent megért, nem aggódok.
2011. jan. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, kezdek megnyugodni, tudom, hogy még van idő bőven, de én is látom, hogy mozgásban nagyon jó a lányom, beszédben meg nagyon nem. :-)
2011. jan. 12. 18:06
 6/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ne aggódj,nics semmi baj!Nekem 13 hónapos volt pár napja a kisfiam s ő is csak 1-2 szót,ha mond!

Egésznap beszél a maga a kis nyelvén.

E-E-E-E-E

Gondolom (ez),mert egésznap csak kérdez én meg válaszolok neki.

Bár az első érthető szava az volt,hogy gól!!!!!!!

2011. jan. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
28%

Nem tudom, én a helyedben azért utánajárnék, bár nem egyformán fejlődnek a gyerekek.

A beszédnek pedig a mozgással együtt kellene fejlődnie.

Az én lányom 6 hónaposan gügyögött, most majd 1 évesen, mondja a baba, mama, papa, apa, kell, kaka szavakat, és a saját nyelvén beszél, mutogat, megérteti magát. Mászik, pár lépést megtesz egyedül.

Nem ijesztgetni akarlak, de egy ismerősömnek a kislánya sem gügyögött és a mászás is kimaradt, most 5,5 évesen alig lehet érteni, mit mond, nem tud helyen elmondni egy verset, a szülei azzal magyarázzák, hogy mozgásban pedig gyorsan fejlődött és ezzel el van intézve, csak majd az iskolában lesz neki nehéz.

2011. jan. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Azért a védőnő sok gyereket látott már, mondott ezzel kapcsoltban valami???
2011. jan. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
15 hónapos a fiam, baba, apa, anya, papa, mama, hami, csepp. Ezeket érti és mondja. Emellett egész nap dumál, sokszor még álmában is.
2011. jan. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ezt hogy érted hogy nem gügyög, baba nyelven sem, csak némán játszik.Mert azért egy 14 hónapos gyereknek még nem kell feltétlen szavakat mondani, de azért gügyörészni baba nyelven már ugye sokkal hamarabb is szoktak.De nem gondolom hogy ebből baj származna, lehet pár hónap múlva meg megered a nyelve.Két éves elmúlt az ismerős kislány, aki még csak szavakat sem nagyon akar mondani.A 16 hónapos fiam most kezdte el mondogatni hogy Apa, Anya, Mama, meg ugye sokat magyaráz a maga nyelvén.

Minden gyerek más, ki hamarabb, ki később kezdi el.

2011. jan. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!