Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért metéltetitek körbe a...

Miért metéltetitek körbe a kisfiatokat?

Figyelt kérdés

Vallási, vagy higiéniai okokból?

Egyre gyakoribb nálunk is, és filmek alapján más országokban azon döbbennek meg a nők, hogyha nincs körülmetélve. Milyen előnyei vannak egy ilyen beavatkozásnak?


2011. jan. 11. 11:19
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
27%
Egykori kedvesem az első felesége kedvéért körülmetéltette magát,a második kedvéért visszavarrattatta/jó szó/.
2011. jan. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
67%

Ha teljesen körülmetélik, nem lehet visszavarrni, mivel levágják az előbőrt.

Sokan tévhitben élnek, azt hiszik, hogy a fitymafék bevágása egyenlő a körülmetéléssel.

2011. jan. 20. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
37%

Még ha fizetnének érte sem hagynám, ha csak nincs komoly orvosi ok arra, hogy a fiamat összekaszabolják? Vallási ok? Ne nevettesetek már! Kinek a vallása? Azé a szerencsétlen magatehetetlen babáé? Majd ha felnőtt lesz és ő eldönti, hogy miben és kiben hisz és megcsonkíttatja a saját testét, akkor oké. De hogy van egy anyának szíve ilyesmihez? Higénia? Nem körülmetéltetni kell a gyereket, hanem normálisan megfürdetni minden nap! Nem hinném, hogy bármi előnye is lenne. Gondolom nem fél nap alatt gyógyul be a helye sem, ti tényleg hagynátok illetve hagyjátok szenvedni a saját gyereketeket? Remélem ha felnő ezért gyűlölni fogja a szüleit, mert ilyesmit tettek vele. Ne haragudjatok, de szerintem ez a 21.században kínzásnak minősül. A barbárság túl enyhe jelző. Én büntetném az ilyet. És legalább annyira szenvedtetném a szülőket, ahogy az ő szegény kisfiúk szenved, amikor ezt teszik vele.

Azért mert valahol szokás, az nem azt jelenti, hogy nekünk is mennünk kell mindenféle hülyeség után, akár jó, akár nem.

2011. jan. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:
A kérdésem az volt, hogy "miért metéltetitek", szóval nem az, hogy miért nem!! Komolyan, az az érzésem, hogy sokan csak azért járnak ide, hogy másokat oltogathassanak, és nem azért hogy segítsenek a válaszaikkal. Nem itt kell levezetni a frusztrációt!
2011. jan. 20. 11:30
 15/34 anonim ***** válasza:
70%

Igazad van,kedves kérdező,teljes mértékben!

Ugyanakkor én már többször teljesebb képet kaptam az ellentábor hozzászólásai révén!

2011. jan. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
42%
Igaza van az utolsónak, talán azt is meg kellene ilyenkor hallgatni, hogy miért NE TEGYÉL ILYET A GYERMEKEDDEL!
2011. jan. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
Én ezt is értem, csak számomra nem építő válasz az,hogy hogy tehetsz ilyet szerencsétlen gyerekkel, mennyit fog szenvedni, bla-bla...
2011. jan. 20. 20:02
 18/34 anonim ***** válasza:
70%
09:57-es válaszát teljes mértékben osztom!
2011. jan. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
64%

Hát, lányok, én cáfolom, azt a sok téves infót, amit itt egyesek leírtak! A férjemnek felnőtt korában volt ilyen műtétje. Neki van saját tapasztalata arról, milyen volt előtte és milyen lett utána a szex... Az ő véleménye szerint utána sokkal-sokkal jobb lett.

Nem kell annyira felfújni a dolgokat, nem kell hatalmas műtétre számítani egy kisgyereknél.. Nálunk a családban több kisfiú is átesett már rajta (nem az enyémek!). Néhány órával utána kutya bajuk se volt, csupán pisilésnél csípte kicsit őket... Az is 1-2 nap alatt rendeződött.

És, ha még nem is hallottatok róla, bizony tény, hogy azok a férfiak, akik körül vannak metélve, kisebb eséllyel fertőzik meg a partnerüket a HPV-vírussal (méhnyakrák okozója is), mint akik nincsenek... Még a legkörültekintőbb tisztálkodás mellett is!!!!!! [link]

2011. jan. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
67%
Ha megtéltetném a fiamat, azt azért tenném, hogy megspóroljam neki azt az élményt, ami a felrántással, fájdalmas húzogatással, krémezéssel, szűkülettel, letapadással, berepedéssel, csípő pisivel és társaival együtt jár. Ez a sokszor hosszúra nyúló kínzás nekem nem fér bele. Viszont pusztán azért, mert nekem tetszik a fitymamentes fütyi, vagy akár vallási és higiéniai okoból nem tenném. Hagyom, hogy ha elég idős lesz, ő rendelkezzen vele.
2011. jan. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!