Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért metéltetitek körbe a...

Miért metéltetitek körbe a kisfiatokat?

Figyelt kérdés

Vallási, vagy higiéniai okokból?

Egyre gyakoribb nálunk is, és filmek alapján más országokban azon döbbennek meg a nők, hogyha nincs körülmetélve. Milyen előnyei vannak egy ilyen beavatkozásnak?


2011. jan. 11. 11:19
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
57%
Mi vallási okokból csináltuk, mindkét fiunknak. Higenikusabb, könnyebb tisztán tartani, nincs veszélye a fitymaszukuletnek. Egészségesebb így.
2011. jan. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
59%
Az enyémek nincsenek körülmetélve, de az unokahúgom kisfia igen. Vallási okból, meg mert az apuka amerikai és ott szokás. Egyébként tényleg higiénikusabb, a partnerek is kevésbé vannak kitéve a méhnyakráknak, ha a párjuk körül van metélve.
2011. jan. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
76%

Van, akiknél fitymaszűkület miatt kell megcsinálni a körülmetélést (barátnőm kisfia is meg lesz műtve sajnos).


Egyébként lehet, hogy higiénikusabb, de azt sem szabad elfelejteni, hogy a körülmetélt férfiak nehezebben élveznek el. Exemet nem gyerekkorában metélték körbe, hanem 18 évesen, fitymaszűkület miatt. Addigra már aktívan szexuális életet élt, és ő mondta, hogy a műtét óta nehezebben tud elmenni.

2011. jan. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
60%
A felnőttkori körülmetélés azért egészen más, változik vele a szexuális élet, de egy csecsemőkorban körülmetélt fiúcska sosem fogja észlelni a különbséget, neki az lesz a normális.
2011. jan. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
69%
Exemnek is körülmetélték és azért ment el nehezebben mint ahogy megtudtuk mert könnyebben csúszik a bőr hátra. Csecsemőkorban biztos jobb vagy babakorban, nincs is hasonlítási alapja. Amúgy én örültem mikor megcsinálták exemnek (önző módon) mert nem sült el hamar. nem 5-10 perc volt.
2011. jan. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
52%
Ne haragudjatok, de én ezt egyszerűen nem értem! Higiéniai okokból??? Könyörgöm így is úgy is kell fürdeni mindennap, akkor már nem mindegy,hogy ott is jól megmossa vagy sem?Ráadásul a szex sem lesz olyan jó neki!Lehet,hogy nem tudja majd mivel összehasonlítani, de attól függetlenül nem lesz olyan jó, mintha nem lenne körülmetélve! Én ezt egy nagyon nagy butaságnak tartom!
2011. jan. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
57%
Én sem tartom valami jó dolognak, sőt, szörnyű. Természetesen más, mikor orvosi indokok vannak, de hogy csupán vallási okok miatt, vagy a tisztálkodás miatt, hát elképesztő, hogy egyesek mikre nem képesek. Ne haragudjon, aki híve a dolognak, de eszembe sem jutna összeszabdaltatni a fiam, ha csak nem muszáj. Egyébként is, honnét tudjátok, hogy felnőtt korában is azt a vallást akarja követni amire neveltétek? Ez egyáltalán nem biztos. Jah, és a szexről már nem is beszélve. Ne haragudjatok, de szerintem ez elég nagy kiszúrás a gyerekre és főleg a felnőtt korára is nézve.
2011. jan. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
62%
Exemnek volt összehasonlítási alapja. Ugyanolyan jó volt neki és intenzív a kifejlet csak nem volt arra képes hogy 3 perc alatt eldurranjon.. (Ami azért nem hiszem hogy olyan nagy probléma lenne....)
2011. jan. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
68%
100x higiénikusabb
2011. jan. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
70%

Nem is tudtam, hogy az előbőr fertőző:D


Ha csak nem orvos javasolja eü okból, kizárt hogy körülmetéltessük a fiunkat.

Minden nap tisztálkodni kell és nem metéltetni.

Ez csak egy barbár szokás az ókorból:DD

2011. jan. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!